• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Antyaborcyjna furgonetka zatrzymana w Sopocie

Ewelina Oleksy
5 lutego 2022, godz. 14:15 
Opinie (1473)
Ten samochód jeździł od kilku dni po całym Trójmieście. W sobotę, 5 lutego, został zatrzymany w Sopocie. Ten samochód jeździł od kilku dni po całym Trójmieście. W sobotę, 5 lutego, został zatrzymany w Sopocie.

Jeżdżąca od kilku dni po całym Trójmieście antyaborcyjna furgonetka została zatrzymana w sobotę, 5 lutego 2022 r., w Sopocie. Jak informują władze miasta, sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Podobnie zakończy się piątkowe zatrzymanie tego samego kierowcy w Gdyni.Czy oburzają cię treści zamieszczone na furgonetce antyaborcyjnej?

- Nie ma naszej zgody na drastyczne obrazy i przekaz z głośników w przestrzeni publicznej, gdzie są dzieci. Nie uznajemy - zgodnie z wyrokami sądów - takich działań jako zgromadzenie. Kierowca został zatrzymany, sprawa trafi do sądu - informuje Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.
Na plandece przyczepy samochodu widnieje hasło "pigułka aborcyjna zabija", są też drastyczne zdjęcia uszkodzonych płodów. Dodatkowo, jej kierowca puszcza przez megafon komunikaty o tabletkach wczesnoporonnych i zabijaniu dzieci.

Antyaborcyjna furgonetka jeździ po całym Trójmieście- Cały dzień dzisiaj po trójmiejskich ulicach jeździ antyaborcyjna furgonetka obwieszona zdjęciami zakrwawionego płodu, która transmituje nagranie na całą okolicę: "stop aborcji dzieci, tabletki poronne to śmierć, dzieci znajdowane są w ściekach, stop zabijaniu dzieci" i tym podobne hasła. Kto daje przyzwolenie na takie akcje? Nikogo nie martwi to, ile osób narażają na traumatyczne wspomnienia, zwłaszcza dzieci, które nie rozumieją co się dzieje? - alarmowali w sobotę od rana nasi czytelnicy.
Na samochodzie są kontrowersyjne hasła, a dodatkowe treści przekazywane są przez megafon. Na samochodzie są kontrowersyjne hasła, a dodatkowe treści przekazywane są przez megafon.
Sygnały o tym, że kontrowersyjny samochód jeździ po Trójmieście, dostajemy w Raporcie z Trójmiasta od kilku dni.Pojazd widziany był m.in. w Oliwie, we Wrzeszczu i na Jasieniu w Gdańsku.

- Ta plandeka i komunikat nadawany z megafonu przeraża! Dlaczego nikt z tym nic nie zrobi?! Widziałam, jak to auto przejeżdżało przy komisariacie policji i nic - żaliła się jedna z naszych czytelniczek.

W ostatnią środę furgonetka jeździła po Gdańsku:


Poseł z Gdyni wysłał pismo do komendanta policjiMieliśmy też sygnały, że w piątek furgonetka jeździła po Gdyni, w asyście policji.

Interwencję w tej sprawie podjął Marek Rutka, poseł Lewicy z Gdyni.

- Zwróciłem się w oficjalnym piśmie do komendanta policji w Gdyni o wyjaśnienie dlaczego samochód, który łamie ustawę o ochronie środowiska oraz rozporządzenia prezydenta z 2001 roku jest traktowany na specjalnych warunkach? Nie ma równych i równiejszych, przestrzeganie prawa dotyczy nas wszystkich. Dzwoniło do mnie wiele osób w tej sprawie, policja jeździła za tą furgonetką cały dzień - podkreśla Rutka.
  • W Gdyni za furgonetką jeździła policja.
  • W Gdyni za furgonetką jeździła policja.

Gdyńska policja: interweniowaliśmy wobec kierowcyKomenda Miejska Policji w Gdyni informuje, że mundurowi interweniowali w piątek wobec kierowcy antyaborcyjnej furgonetki.

- Funkcjonariusze ruchu drogowego nie eskortowali kierującego busem. Policjanci interweniowali wobec tego kierowcy w związku z wykroczeniem z art. 156 Prawa ochrony środowiska oraz art. 90 Prawo o ruchu drogowym. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu w związku z czym sporządzona będzie wobec niego dokumentacja o ukaranie do sądu - mówi podkom. Jolanta Grunert, rzeczniczka KMP w Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane