Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:0 w sparingu. Artur Siemaszko strzelił gola

Jacek Główczyński
26 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz

Arka Gdynia pokonała III-ligową Olimpię Grudziądz 1:0 (0:0) w trzecim tegorocznym sparingu. Na Narodowym Stadionie Rugby jedynego gola strzelił Artur Siemaszko w 80. minucie. Była to ostatnia okazja, aby zobaczyć u siebie żółto-niebieskich przed 11 lutego. Następny sprawdzian zaplanowany jest w Cetniewie, a kolejne podczas zgrupowania w Kleszczowie.

Ile milionów złotych może otrzymać Arka Gdynia z Programu Wspierania Mistrzów i na co je wyda?

Bramka:
Siemaszko 80

ARKA (pierwsza połowa): Krzepisz - Sasin, Marcjanik, Memić, Zmorzyński - Stępień, Deja, Milewski, Adamczyk - Żebrowski, Czubak

ARKA (druga połowa): Molenda - Hiszpański, Dobrotka, Bunoza, Valcarce - Marcus, Staniszewski, Bednarski, Aleman - Siemaszko, Skóra

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:0 - video

Arka Gdynia w kolejnym tegorocznym sparingu zaprezentowała ustawienie z dwoma napastnikami, ale na razie nie przekłada się to na dużą liczbę goli, a nawet groźnych sytuacji. III-ligowej Olimpii Grudziądz jedynego gola strzelił Artur Siemaszko dopiero w 80. minucie. Celnie główkował po dośrodkowaniu Luisa Valcarce z lewego skrzydła, choć akurat po przerwie gospodarze zmienili proporcje i atakowali głównie prawą flanką.

Po raz pierwszy od 20 listopada, po kontuzji zagrał Hubert Adamczyk. Pomocnik został ustawiony jako lewoskrzydłowy i właśnie tę stroną boiska Arka przede wszystkim atakowała przed przerwą. Adamczyk dwukrotnie doszedł do pozycji strzeleckiej. Najpierw pomylił się przy uderzeniu z pola karnego po dograniu Piotra Zmorzyńskiego. Natomiast w 23. minucie przymierzył celnie zza pola karnego, ale zbyt lekko, aby pokonać bramkarza.

Które miejsce zajął Adam Deja w 10. Plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2021 w Trójmieście?

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:0. Najlepsza okazja z pierwszej połowy

Adrian Olszewski dobrze zachował się też zaraz na początku spotkania. Wówczas Adam Deja zabrał piłkę rywalowi przed polem karnym, wbiegł z nią w "16", ale strzelił w nogę bramkarza.

"Dużo wniosę do Arki Gdynia". Sprawdź, kto składa takie obietnice?

Mimo że Arka miała przewagę, forsowała grę atakiem pozycyjnym, to najlepszą okazję w pierwszej połowie na objęcie prowadzenie miała po kontrze. W 34. minucie Sebastian Milewski wyłożył piłkę Karolowi Czubakowi, ale napastnik strzelił wysoko nad bramką.

Akcja Piotr Zmorzyński - Hubert Adamczyk mogła zakończyć się golem.

Po przerwie, nim piłkę do siatki posłał Siemaszko, największą ochotę na ostrzeliwanie bramki Olimpii miał Christian Aleman. Pierwsze uderzenie Ekwadorczyka obronił bramkarz. Natomiast w 75. minucie po jego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki, następnie linii bramkowej i wyszła w pole.

Arka Gdynia i Wisła Kraków w konflikcie. Ile kosztuje Mateusz Młyński?

Olimpia próbowała się "odgryzać" w kontrach. Szczególnie w pierwszej połowie kilka razy wydawało się, że może zagrozić Arce. Po jednej z akcji goście domagali się karnego, ale sędzia nie podzielił ich zdania. Natomiast najmocniej Kacprowi Krzepiszowi zagroził Szymon Doba. Strzałem głową szukał dolnego rogu bramki Arki, ale golkiper podpisał się dobrą interwencją.

Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy w tym sparingu trener Ryszard Tarasiewicz postawił na piłkarzy, którzy są już w pierwszej drużynie. Z juniorów, którzy pretendują, by się w niej znaleźć, zagrał tym razem tylko Jakub Staniszewski. Pomocnik w lutym może zagrać w reprezentacji Polski do lat 17, gdyż otrzymał powołanie na dwumecz z Norwegią