Arka Gdynia - Raków Częstochowa w 1/4 finału Fortuna Puchar Polski. Rewanż za finał 2021

Jacek Główczyński
3 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Na początku marca 2022 roku na Stadionie Miejskim w Gdyni Arka będzie mogła wziąć rewanż na Rakowie Częstochowa za przegrany finał Fortuna Puchar Polski w ostatnim sezonie. Na początku marca 2022 roku na Stadionie Miejskim w Gdyni Arka będzie mogła wziąć rewanż na Rakowie Częstochowa za przegrany finał Fortuna Puchar Polski w ostatnim sezonie.

Arka Gdynia zmierzy się u siebie z Rakowem Częstochowa w ćwierćfinale Fortuna Puchar Polski. Dojdzie zatem do rewanżu za finał z poprzedniego sezonu. Takie rozstrzygniecie przyniosło losowanie, które 3 grudnia odbyło się w siedzibie PZPN. O awansie do półfinału przesądzi jedno spotkanie, nie gra się rewanżów. Wstępnie termin ustalony jest na 2 marca 2022 roku, ale dokładny kalendarz zostanie uzgodniony w porozumieniu z Polsatem, który jest właścicielem praw transmisyjnych do tych rozgrywek.

Przeczytaj, co mówił Karol Czubak oraz obaj trenerzy po meczu Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1

Losowanie ćwierćfinałów Fortuna Puchar Polski odbyło się w piątek, 3 grudnia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ceremonię poprowadził Łukasz Wachowski, pełniący obowiązki sekretarza generalnego związku.

Na placu boju pozostało 7 drużyn, które zwycięsko przeszły przez meczem 1/8 finału oraz para Piast Gliwice - Górnik Zabrze, która z powodu zakażeń koronawirusem w pierwszym z tych zespołów jeszcze nie wyłoniła lepszego między sobą. Nowy termin tego spotkanie jeszcze nie został ustalony. Prawdopodobnie będzie to początek lutego przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Arka Gdynia w tej fazie rywalizacji znalazła się po wygranej u siebie nad ekstraklasowym Zagłębiem Lubin 2:1, a wcześniej na wyjazdach eliminowała: II-ligowy GKS Bełchatów (5:0) i III-ligową Lechię Zielona Góra (1:0).

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Arce Gdynia 9 minut zabrakło, aby pokonać Raków Częstochowa i wygrać Fortuna Puchar Polski w sezonie 2020/21. Arce Gdynia 9 minut zabrakło, aby pokonać Raków Częstochowa i wygrać Fortuna Puchar Polski w sezonie 2020/21.
W losowaniu ćwierćfinałów Fortuna Puchar Polski nikt nie był rozstawiony. Przy wyborze gospodarza w danej parze obowiązywała zasada, że zostawała nim drużyna jako pierwsza wylosowana, jeśli mierzyły się klubu z tej samej klasy rozgrywek bądź mecz zorganizuje ten zespół, który na co dzień gra w niższej lidze.

W przypadku Arki sprawa była zatem oczywista. Tym w jednym przypadku ćwierćfinał grałaby na wyjeździe, gdyby wylosowała III-ligową Olimpię Grudziądz. Wszystkie pozostałe drużyny występują w ekstraklasie, a zatem to każda z nich musi przyjechać do I-ligowca, a gdynianie są jedynym zespołem tego właśnie szczebla rozgrywkowego.

Przypomnij sobie, co mówili Michał Marcjanik i Ryszard Tarasiewicz przed meczem Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

Fortuna Puchar Polski - pary ćwierćfinałowe
  • Legia Warszawa - Górnik Łęczna
  • ARKA GDYNIA - Raków Częstochowa
  • Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków
  • Piast Gliwice/Górnik Zabrze - Lech Poznań

Arka została wylosowana jako trzecia. Do niej dołączył Raków Częstochowa, a zatem nic nie trzeba było zmieniać w tej parze.

Już w ćwierćfinale dojdzie do rewanżu za finał Fortuna Puchar Polski sezonu 2020/21, w który żółto-niebiescy przegrali 1:2. Przypomnijmy, że 2 maja na Arena Lublin prowadzili od 57. minuty po golu Mateusza Żebrowskiego. O porażce zadecydowały bramki strzelane między 81. a 89. minutą, a ich autorami byli Ivi LopezDavid Tijanić.

Przypomnij sobie jak Arka Gdynia grała w finale Fortuna Puchar Polski 2020/21 - relacja, foto

Przypomnijmy, że Raków to aktualny wicemistrz Polski, które zajmuje obecnie 4. miejsce w PKO BP Ekstraklasy, ale ma jeden mecz zaległy. W sobotę o godzinie 20 częstochowska drużyna zaprezentuje się w Gdańsku.

Natomiast w bieżącej edycji pucharowej podopieczni Marka Papszuna kolejno wygrywali na wyjazdach ze: Stalą Rzeszów 4:2, KKS 1925 Kalisz 2:1 i Brut-Betem Termalicą Nieciecza 2:0. Ciężar zdobywania goli w tych meczach rozkładał się aż na 7 piłkarzy. Jako jedyny 2 bramki strzelił Mateusz Wdowiak.

Fortuna Puchar Polski: Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1 - video z trybun

Kibice Arki Gdynia po zdobyciu prowadzenia przez Karola Czubaka w meczu Zagłębiem Lubin

Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin został przerwany na kilkanaście minut, gdyż zgasły stadionowe jupitery

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1. Ostatni gwizdek sędziego

Wspólna radość piłkarzy i kibiców Arki Gdynia po awansie do ćwierćfinału Fortuna Puchar Polski