• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia o problemach. Trener prosi kibiców. Co "siedzi" w głowach piłkarzy?

Jacek Główczyński
14 września 2023, godz. 17:00 
Opinie (171)

Arka Gdynia

Kontuzje i puste trybuny w Gdyni to zdaniem Wojciecha Łobodzińskiego główna przyczyna problemów Arki Gdynia. Natomiast Karol Czubak przyznaje, że piłkarze mają też w głowach to, jaka jest sytuacja w klubie. Kontuzje i puste trybuny w Gdyni to zdaniem Wojciecha Łobodzińskiego główna przyczyna problemów Arki Gdynia. Natomiast Karol Czubak przyznaje, że piłkarze mają też w głowach to, jaka jest sytuacja w klubie.

Wojciech Łobodziński w kontuzjach i pustych trybunach na domowych meczach widzi główne problemy Arki Gdyni. - Na razie tego nie odczuwamy, żeby było tak źle, jak to wszyscy mówią dookoła. Oczywiście nie będę się mieszać w politykę. Ze swojej strony mogę tylko poprosić kibiców, żeby wrócili na stadion - mówi trener. Natomiast Karol Czubak przyznaje, że sytuacja w klubie "siedzi w głowach" zawodników. - Ciężko od tego uciec, mimo że chcemy się od tego odciąć i o tym nie myśleć - stwierdził napastnik, jednocześnie obiecując, że on przy ul. Olimpijskiej zostanie co najmniej do zimowego okna transferowego.Arka Gdynia na mecz z Miedzią Legnica zamknęła trybunę Arka Gdynia na mecz z Miedzią Legnica zamknęła trybunę "Tory". Sprawdź, ile na tym zaoszczędzi

Który problem wymieniony przez trenera i napastnika jest najpoważniejszy w Arce Gdynia?

Arka Gdynia kończy dwutygodniową przerwę w rozgrywkach z nadzieją, że po wznowieniu rywalizacji będzie mogła ruszyć do odrobienia 5-punktowe straty, która dzieli ją obecnie od ostatniego miejsca barażowego.

- Ja bym wielkiego defetyzmu nie siał. Uważam, że jesteśmy w stanie seryjnie wygrywać. Jestem skłonny w to uwierzyć. Zresztą po tym potencjalne co mamy oraz po powrotach Huberta AdamczykaLuana Capanniego wydaje mi się, że możemy być mocni. Popracowaliśmy trochę mocniej. Na szczęście też ta sytuacja zdrowotna się poprawiła. Pomimo pauzy za kartki dwóch zawodników, to jesteśmy gotowi. Wydaje mi się, że w tej chwili na treningach drużyna dobrze reaguje na to, co się wydarzyło, ale mecz pokaże jak jest naprawdę, bo wtedy przychodzi weryfikacja. Nie rozegraliśmy żadnego sparingu z tego względu, gdyż chcieliśmy dać zawodników do drugiej drużyny i juniorów. Niewiele to pomogło jak wiemy, ale przynajmniej mieli rozegrane minuty - mówi Wojciech Łobodziński.


Zdaniem trenera Arki na zaledwie 11. miejsce w tabeli wpływ miały głównie dwa problemy.

- Wiele rzeczy się nie ułożyło tak jak chcieliśmy. Przede wszystkim te kontuzje. Doprowadzanie jakościowych zawodników do dyspozycji trwało długo i były komplikacje. Tutaj widziałbym największe problem w tym, co wydarzyło się do tej pory. Mogę powiedzieć ze swojej strony, że sytuacja z kibicami też nie pomaga. Chcielibyśmy tych kibiców widzieć na meczu, bo wiem jak taka atmosfera działa na przeciwnika, bo w Gdyni grałem zarówno jako zawodnik jak i trener. Atmosfera sparingu nie sprzyja. Naprawdę ta presja nawet na sędziego, czy przeciwników ze strony kibiców ma znaczenie. Oczywiście nie będę się mieszać w politykę. Ze swojej strony mogę tylko poprosić kibiców, żeby wrócili na stadion, bo na pewno piłkarze to odczują - dodał szkoleniowiec Arki.
Nie ma powszechnej zgody piłkarzy Arki Gdynia na Nie ma powszechnej zgody piłkarzy Arki Gdynia na "zamrożenie" pensji

Na razie jednak środowiska, które ogłosiły bojkot domowych meczów Arki, wzywają kibiców do przyjścia na ul. Olimpijską w terminie meczu, ale pod stadion. Na trybuny nie zamierzają wchodzić.Karol Czubak przyznał, że choć zdecydował się na zostanie w Arce, to ma świadomość, że sytuacja klubu nie pomaga piłkarzom.

Arka Gdynia przy okrągłym stole. Jakie ustalenia? Arka Gdynia przy okrągłym stole. Jakie ustalenia?

- Póki jestem tutaj, to gram dla Arki. Nie planuję żadnego odejścia w tym momencie. Skupiłem się już całkowicie na tym, że jestem tutaj, bo ten okres transferowy był dla mniej dość burzliwy i ciężki. Gdzieś też miałem to w głowie, cały czas mnie to męczyło. Teraz myślę, że sytuacja się uspokoiła. Wiem, że zostaję tutaj i mogę się w 100 procentach skupić na grze w Arce. Natomiast sytuacja w klubie wiadomo jak jest. Każdy ma to w głowie, mimo że większość w zespole jest doświadczona, to też ciężko od tego uciec. Mimo że chcemy się od tego odciąć i o tym nie myśleć, skupiać się jedynie na graniu w piłkę, to z mojej perspektywy wydaje mi się, że każdy to z tyłu głowy, może daleko z tyłu głowy, ale na pewno gdzieś to siedzi - przyznał napastnik Arki.


Najpoważniej 23-latek rozważał przenosiny do duńskiego Viborga FF, ale ostatecznie ten klub nie osiągnął porozumienia finansowego z Arką w kwestii transferu.

- Jeżeli chodzi o organizację w klubie i przygotowania, to na razie tego nie odczuwamy, żeby było tak źle, jak to wszyscy mówią dookoła. Nie możemy myśleć o niczym innym jak tylko o meczu, bo to było chore, żebym ja jako trener się zajmował sprawami organizacyjnymi w klubie. Uważam, że to nie miałoby sensu - podsumował Wojciech Łobodziński.
Arka Gdynia przed weryfikacją. Katharsis czy dalszy kryzys? Arka Gdynia przed weryfikacją. Katharsis czy dalszy kryzys?

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Miedź Legnica

Jak typowano

21% 63 typowania ARKA Gdynia
23% 70 typowań REMIS
56% 166 typowań Miedź Legnica

Twoje daneTabela po 7 kolejkach

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Odra Opole 7 5 1 1 13:5 16
2 Motor Lublin 7 5 1 1 11:6 16
3 Miedź Legnica 7 4 3 0 12:6 15
4 Górnik Łęczna 7 4 3 0 8:3 15
5 GKS Katowice 7 4 2 1 14:5 14
6 GKS Tychy 7 4 1 2 9:7 13
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 7 3 1 3 14:11 10
8 LECHIA GDAŃSK 7 3 1 3 11:11 10
9 Wisła Kraków 7 2 3 2 12:10 9
10 Wisła Płock 7 2 3 2 10:9 9
11 ARKA GDYNIA 7 2 2 3 10:13 8
12 Znicz Pruszków 7 2 1 4 4:6 7
13 Podbeskidzie Bielsko-Biała 7 1 4 2 6:9 7
14 Resovia 7 2 1 4 4:13 7
15 Polonia Warszawa 7 2 0 5 13:16 6
16 Zagłębie Sosnowiec 7 1 2 4 9:10 5
17 Stal Rzeszów 7 1 1 5 10:16 4
18 Chrobry Głogów 7 1 0 6 7:21 3
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-09-03

Wyniki 7 kolejki

 • Zagłębie Sosnowiec - LECHIA GDAŃSK 5:2 (2:0)
 • Odra Opole - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
 • Resovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4 (0:1)
 • Miedź Legnica - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Polonia Warszawa 3:0 (2:0)
 • Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:1 (0:0)
 • Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1 (0:1)
 • Motor Lublin - Stal Rzeszów 3:2 (1:1)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (171)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane