Fakty i opinie

stat

Arka Gdynia świętuje awans do Ekstraklasy


Barwny korowód ul. Świętojańską zobacz na mapie Gdyni spod Urzędu Miasta na Skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, śpiewy, race i morze alkoholu - tak kibice i piłkarze Arki Gdynia świętowali powrót do Ekstraklasy. W fecie wzięło udział kilka tysięcy osób.Jak oceniasz organizację fety awansu w centrum miasta?

fatalny pomysł, mogli świętować na stadionie, a nie znowu blokować ulice 33%
mam mieszane uczucia, ale dobrze, że już po wszystkim 13%
pozytywnie, od tego jest centrum miasta, by urządzać tam takie imprezy 54%
zakończona Łącznie głosów: 1957
W ostatniej kolejce I ligi piłkarze Arki Gdyni zremisowali z Chrobrym Głogów 1:1. Wynik tego meczu nie miał już jednak żadnego znaczenia, bo żółto-niebiescy już wcześniej zapewnili sobie awans do Ekstraklasy. Ostatnia kolejka była okazją do odebrania pamiątkowych medali i fety na ulicach Gdyni.

- To najlepszy dzień w moim życiu. Teraz wszystko może się zdarzyć. Piast Gliwice udowodnił, że każdy może walczyć o najwyższe cele, więc dlaczego Arka w pierwszym sezonie miałaby walczyć o utrzymanie? Wystarczą 2-3 solidne wzmocnienia i wszystko się może zdarzyć - mówił nam jeszcze przed niedzielną fetą 13-letni Patryk Bliski, kibic Arki.


Ze stadionu do centrum miasta

Uroczystość na stadionie była krótka. Piłkarze i trenerzy na specjalnym podeście odebrali pamiątkowe medale, po czym udali się do centrum miasta. Większość kibiców przeszła barwnym korowodem przez - nomen omen - al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni na plac przed Urzędem Miasta zobacz na mapie Gdyni. Tam po godz. 18:15 wraz z piłkarzami, którzy jechali otwartym autokarem, świętowali awans, przechodząc ul. Świętojańską w stronę fontanny na Skwerze Kościuszki.

Po drodze nie brakowało śpiewów, odpalono też race. Było jednak stosunkowo spokojnie, wszystkim udzielił się raczej nastrój świętowania, bez przesadnej skłonności do konfrontacji. Na Skwerze Kościuszki odbyły się oficjalne przemówienia, ale wielu kibiców było już w tym czasie zainteresowanych zabawą, więc szybko zaczęły zapełniać się okoliczne puby, bary i restauracje.

Nie wszyscy grzeczni. Zatrzymania policji

Race odpalone na Skwerze Kościuszki.Jeszcze na stadionie zatrzymano 12 osób. 3 wdarły się na murawę, a 9 osób będzie odpowiadać za to, że rzucało race na boisko. Rac nie zabrakło też w centrum miasta, choć stowarzyszenie kibiców apelowało wcześniej, by ich nie odpalać. Kibice wchodzili na lampy oświetleniowe, znaki drogowe i na drzewa, odpalając tam race.

Kilkanaście osób - mimo niezbyt ciepłego wieczoru - weszło też do fontanny na Skwerze Kościuszki.Opinie (405) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.