Atak hakerów na stronę prezydenta Sopotu

Zhakowana strona prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.
Zhakowana strona prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. fot. jacekkarnowski.pl

Prywatna strona prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego padła w poniedziałek wieczorem ofiarą ataku grupy hakerskiej Cryptex Team.Aktualizacja godz. 9:20

Prezydent Sopotu atak hakerów na swoją stronę nazywa zwykłym chamstwem i podłością. Jak mówi portalowi Trojmiasto.pl skradziono jego własność intelektualną. - Bardzo przykre jest też to, że zaatakowano rodzinę premiera Donalda Tuska - mówi nam Jacek Karnowski.

Pytany o to, czy kogoś podejrzewa o ten atak, mówi: - Nikogo za rękę nie złapałem - przyznaje.

Jacek Karnowski o sprawie powiadomił policję. Teraz strona działa już poprawnie. Naprawa trwała kilka godzin i kosztowała kilkaset złotych.

- Nadal jednak nie odzyskałem wszystkich artykułów i zdjęć. Nie wiem czy nie zostały trwale utracone - skarży się Jacek Karnowski.

***


"Sopockie molo sprzedanie za gotówkę pani Katarzynie Tusk za pieniążki z afery Amber Gold" - taki komunikat pojawił się na głównej stronie prywatnego serwisu internetowego prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Tych treści nie zamieścił jednak na stronie jej administrator, lecz organizator hakerskiego ataku, podpisujący się jako Cryptex Team.

Co ciekawe, choć atak przeprowadzono na stronie prezydenta Sopotu, niemal wszystkie treści zamieszczone przez cyberwłamywaczy odnoszą się do premiera Donalda Tuska i jego rodziny.

"Fuck You Donald! Project "Game Over". Donaldzie Twój czas się skończył. WOLNOŠĆ. Fuck all GOV, Fuck Tusk" - takie wpisy znajdziemy w sekcji "Aktualności" strony prezydenta Sopotu.

A także: "Drodzy bracia i siostry. Jak długo będziecie znosić tyranię panującą w naszym kraju? Sr**y na wasze rządy. Mamy dość waszych afer. Idziemy po was"

Od hakerów dostało się nie tylko premierowi RP, ale i jego rodzinie, a konkretnie córce Katarzynie, autorce popularnego wśród nastolatek bloga o modzie, gotowaniu i wnętrzach "Make Life Easier".

"Hej Donek. Powiedz ludziom skąd Kasia wzięła 2 miliony złotych w gotówce zanim my to zrobimy. A i tak przy okazji. S***my na Ciebie! ***Cryptex Team***"

Czy padła(e)ś kiedyś ofiarą cyberprzestępstwa?

Zobacz wyniki (488)
Skąd pomysł, że Katarzyna Tusk mogła kupić molo w Sopocie? Może dlatego, że całkiem niedawno na swojej stronie internetowej zamieściła relację z sesji fotograficznej wykonanej właśnie w tym miejscu.

Skomentujmy tylko doniesienie hakerów z Cryptex Team: sopockie molo należy do miasta i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Obiekt jest oddany w wieloletnią dzierżawę firmie Kąpielisko Morskie Sopot, która zarabia na dzierżawieniu powierzchni mola, sprzedaje bilety wstępu, ale i dba o bieżące naprawy i utrzymanie obiektu.

Grupa Cryptex team oskarżana jest m.in. o włamanie na stronę i kradzież danych użytkowników platformy do streamingu telewizji online Plej.tv, a także o zablokowanie strony Straży Miejskiej w Toruniu i wykradzenie haseł z jej baz danych.

Prezydent Jacek Karnowski wie już o ataku na swoją stronę.

Opinie (184) ponad 20 zablokowanych

 • Kaczyński i spólka :)

  Małolaci bez wiedzy i dowodów. Próbują dorównać anonymous ale pierw sprawdza się fakty a później atakuje

  • 53 257

 • Zaatakujcie też.....

  Jedynego człowieka w polsce, którego praca szukała 1,5 roku - jozefa bąka !!!!!!

  • 138 21

 • Brejking nius! Afera !

  Naprawdę nie ma innych tematów do dyskusji? Jeśli uważacie, że takie postawy, akcje czy jak kto woli, trzeba eliminować TO PRZESTANCIE O NICH PISAĆ.

  • 24 59

 • i git majonez

  • 93 6

 • No i dostało się prezydentowi...

  ... trzeba było poprawnie pisać kod i aktualizować serwer. Sam sobie jest winien, że pozwolił na atak.

  • 83 9

 • Haha i ortografie małolaci potrenujcie

  • 39 15

 • wowwwwwww

  wstrzasajace, najwazniejszy news dnia......lapac hakerow i gonic do skutku, a mniej pokornym wjechac do mieszkania o 6.00 rano z ekipa i czolgami....aha, i jakiego owczarka niemieckiego, tudziez harta rosyjskiego, zabrac, na wypadek, gdyby delikwent wyskoczyl z 8 piętra i czmychnął do lasu

  • 37 20

 • wow, news dnia normalnie...

  swoją droga to ciekawe, że "f... you", ale już "sr**y".
  Chyba każdy zna te słowa i wie, co jest bardziej wulgarne.
  Zupełnie nie rozumiem polityki portalu w tym zakresie.

  • 26 8

 • o proszę.. ciekawe, że w komentarzach słowo na "ef" wykropkowuje jednak... czyli jednak portal zna angielski.
  no to tym bardziej nie rozumiem treści newsa.

  • 9 0

 • Sprzedanie :) ktoś nie zdał matury z j. Polskiego

  "Sprzedanie" :) ktoś nie zdał matury z j. Polskiego i wszystko w temacie:) ... a władza jaka jest każdy wie:) ale nikt tej władzy nie zmieni skoro cała opozycja zna tylko dwa słowa: "wina Tuska" i nic więcej podejrzewam, że w kościele zamiast modlitwy też: "wina tuska, bardzo wielka wina" na dzień dobry "wina Tuska" na dobranoc "wina Tuska" przy flaszce "wina Tuska" itd

  • 27 48

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane