Fakty i opinie

Nietypowa konstrukcja na bulwarze w Gdyni udaje torpedownię

Wysoka konstrukcja dla filmowców budowana jest na pirsie bulwaru Nadmorskiego.
Wysoka konstrukcja dla filmowców budowana jest na pirsie bulwaru Nadmorskiego. fot. Trojmiasto.pl

Jeden z odcinków niemieckiego serialu "Sloborn", realizowanego dla telewizji ZDF, powstanie w Gdyni. Na bulwarze Nadmorskim właśnie budowana jest konstrukcja, która będzie udawać... gdyńską torpedownię. Zdjęcia na Pomorzu będą realizowane od wtorku do 7 grudnia.Czy miasta zyskują na realizacji filmów w ich przestrzeni?

tak, zawsze 53%
tak, ale tylko wtedy, gdy wprost pojawia się nazwa miasta 35%
nie 12%
zakończona Łącznie głosów: 1049
"Sloborn" to serial reżyserowany przez Christiana Alvarta, który stworzył m.in. serial "Dogs of Berlin", chętnie oglądany na Netflixie. Tym razem serial będzie opowiadał o niewielkim mieście na północy Europy. Dominować ma w nim wątek katastroficzno-obyczajowy z akcentem ekologicznym. Śmiertelny wirus dotrze w nim do fikcyjnego miasta Norderney na wyspie Sloborn. Będzie się rozprzestrzeniał powoli, cicho i bezlitośnie. Początkowo lokalne problemy mają przerodzić się w katastrofę, grożącą całemu światu.

Serial będzie realizowany w kilku państwach, polska część nakręcona będzie w październiku, listopadzie i grudniu. Kolejne sceny powstawać będą na przełomie października i listopada w Pucku.

Zajęcie parkingu od wtorku do czwartkuSerial realizowany jest przez polską firmę Tempus Film, która odpowiada m.in. za realizację zdjęć. To ona wynajęła pirs bulwaru Nadmorskiego od Urzędu Morskiego, a także parking od Urzędu Miasta.

- 350 m kw. parkingu przy bulwarze Nadmorskim będzie zajęte w dniach 22-24 października w godz. 8-20 - informuje Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Konstrukcja udająca torpedownięFilmowców zachwyciła gdyńska torpedownia, ale zdjęcia nie będą realizowane bezpośrednio przy niej. Tak jak Gdynia ma udawać nieistniejące miasto Nordeney, tak samo konstrukcja na bulwarze Nadmorskim ma być jej imitacją, która dla widzów z Niemiec powinna wyglądać na prawdziwą.

Ruiny torpedowni w Gdyni z lotu ptaka- Z powodu złego stanu technicznego torpedowni zostaliśmy zmuszeni do zainstalowania konstrukcji, która jest próbą jej częściowego odtworzenia - tłumaczy Jacek Gaczkowski z firmy produkcyjnej Tempus Film.
Gdyńska torpedownia (ta prawdziwa) pokazana już była m.in. w serialach: "Czterej pancerni i pies", "1983", "Kryminalni" oraz w filmie "Superwizja".

Opinie (77) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.