• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Auta z wypożyczalni blokują miejski parking

Maciej Korolczuk
14 marca 2023, godz. 07:00 
Opinie (290)
Na zaparkowane na publicznym parkingu auta należące do jednej z sieciowych wypożyczalni uwagę zwrócił nasz czytelnik. Na zaparkowane na publicznym parkingu auta należące do jednej z sieciowych wypożyczalni uwagę zwrócił nasz czytelnik.

Wrócił problem z wykorzystywaniem publicznych miejsc postojowych przez flotowe auta. Na samochody należące do jednej z sieciowych wypożyczalni, które blokują miejsca w Redłowie przy ul. HalickiejMapka, zwrócił uwagę nasz czytelnik. W poniedziałek auta blokowały aż 7 z 8 ogólnodostępnych miejsc.Czy przedsiębiorcy powinni korzystać z ogólnodostępnej infrastruktury w mieście?

- Na skrzyżowaniu ulicy Halickiej z ulicą Stryjską, na publicznym parkingu, który złożony jest z 8 miejsc parkingowych, aż 7 zajętych jest przez samochody z wypożyczalni - napisał pan Jacek.
Carei to sieciowa wypożyczalnia samochodów klasy standard i premium, oferująca wynajem krótko- i średnioterminowy na terenie całego kraju. Firma działa od 2006 r. i posiada 14 oddziałów m.in. w Trójmieście. Gdyńskie biuro mieści się przy ul. Stryjskiej, a więc tuż obok miejsc postojowych, na których nasz czytelnik natknął się na siedem flotowych samochodów.  • Samochody są oznakowane przez sieciową wypożyczalnię Carei.
  • Samochody blokują w sumie 7 z 8 ogólnodostępnych miejsc.
Problem zajmowania publicznych miejsc postojowych przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą nie jest nowy. O podobnych przypadkach informowaliśmy już kilkukrotnie.

W sierpniu 2019 r. podobna sytuacja miała miejsce... po sąsiedzku - na parkingu Park & Ride przy SKM w Redłowie.

Zimą 2018 r. opisaliśmy podobny problem zastawionego przez auta flotowe osiedlowego parkingu na Morenie, a chwilę wcześniej o podobnym zjawisku poinformowali czytelnicy i pasażerowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W tym przypadku w zaplecze jednej z firm wynajmujących auta zamienił się parking P&R przy PKM Kiełpinek.

Auta na wynajem blokowały parking park & ride Auta na wynajem blokowały parking park & ride

Zazwyczaj po nagłośnieniu sprawy przez portal Trojmiasto.pl miejsca były zwalniane, a firmy przestawiały swoje auta na strzeżone i zamknięte parkingi.

W poniedziałek skontaktowaliśmy się z przedstawicielem gdyńskiego oddziału wypożyczalni, ale nie udało nam się uzyskać komentarza w sprawie samochodów zaparkowanych na ul. Halickiej. Gdy tylko go otrzymamy, dodamy stanowisko firmy do artykułu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (290)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane