Fakty i opinie

Auto "na minuty" wjechało do ogródka. Kierowca pijany

Najnowszy artukuł na ten temat

Kolejna kradzież kół z auta "na minuty"

27-letni kierowca auta na minuty nocną podróż zakończył w ogródku pod blokiem na Lawendowym Wzgórzu. Okazało się, że był pijany. To kolejne w ostatnim czasie zdarzenie z kierowcami, którzy będąc pod wpływem alkoholu wypożyczają współdzielone samochody.Czy są grupy kierowców, które z definicji stanowią większe zagrożenie na drodze?

tak, młodzi kierowcy, którzy jeżdżą brawurowo 36%
tak, najstarsi kierowcy, który mają problemy z koncentracją 14%
tak, kierowcy aut na minuty 9%
tak, kierowcy z małych miejscowości 6%
tak, kobiety 6%
tak, niedzielni kierowcy 9%
nie, to wszystko są stereotypy 20%
zakończona Łącznie głosów: 4065
O porannym incydencie na Lawendowym Wzgórzu poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Chwilę później ich informacje potwierdziła gdańska policja.

- Po godzinie 4:30 otrzymaliśmy informację, że kierowca samochodu wjechał do ogródka jednego z mieszkańców przy ul. Lawendowe Wzgórze. Policjanci przyjechali na miejsce, wykonali czynności związane z kolizją i ustalili, że 27-latek jest nietrzeźwy. Miał 0,7 promila alkoholu - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
Według policji 27-latek miał nie dostosować prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał na chodnik i uderzył w betonowy słupek. Następnie, odbity, zjechał ze skarpy. Próbując się wydostać, uszkodził słupek przy ogródku w jednym z mieszkań.

Coraz więcej takich przypadkówTo kolejny tego typu przypadek w ostatnich dniach. 21 czerwca pijany kierujący autem na minuty doprowadził do czołowego zderzenia na ul. Spacerowej. W jego organizmie był ponad 1 promil alkoholu. Sprawcą był 35-letni mężczyzna z Gdyni, a do wypadku doszło przed godz. 7 nad ranem.

Pijani kierowcy aut na minuty to coraz większy problem w Trójmieście.
Pijani kierowcy aut na minuty to coraz większy problem w Trójmieście. fot. czytelnik Trojmiasto.pl
Dwukrotnie więcej promili "wydmuchał" 32-letni kierowca auta na minuty zatrzymany w sobotę rano przy pomniku Sobieskiego. Mężczyzna nie zdążył wyruszyć na miasto, bo został ujęty po krótkim pościgu przez jednego z taksówkarzy.

Jak widać, do kolizji i wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców aut na minuty dochodzi najczęściej w godzinach porannych. Policja stara się reagować na sytuację i w ramach prewencji prowadzi doraźne działania, mające na celu wyeliminowanie pijanych kierowców z ruchu drogowego.

Kierowcy pojazdów na minuty pod lupą policji


Takie działania były prowadzone w drugiej połowie kwietnia. Podczas jednodniowej akcji skontrolowano ponad 30 kierowców współdzielonych pojazdów. Nie ujawniono wówczas jednak ani jednej osoby, która nie powinna tego dnia wsiadać za kierownicę.

Jak zapowiadają pomorscy policjanci, takie akcje będą przeprowadzane cyklicznie.

Zdjęcie wykonane po godz. 3 w nocy.
Zdjęcie wykonane po godz. 3 w nocy. fot. PG / czytelniczka Trojmiasto.pl

Opinie (334) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.