• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Auto zalega przy plaży w Orłowie

Rafał Borowski
4 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
aktualizacja: godz. 20:09 (9 kwietnia 2021)

9 kwietnia zabrano wrak z plaży.

Przy wejściu na plażę w OrłowieMapka stał samochód osobowy. Wbrew pozorom służby nie mogły wezwać lawety i zlecić jego usunięcia. - Pojazd może zostać odholowany tylko wtedy, gdy stanowi zagrożenie komunikacyjne. A w tym przypadku nie stanowi - tłumaczył rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni. Ostatecznie jednak auto odholowano dopiero 9 kwietnia.

Aktualizacja, 9.04.2021 r.Jak przekazali nam czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta, wrak samochodu został odholowany z plaży. Akcji asystowali strażnicy miejscy.

18:34 9 KWIETNIA 21

Zabierają wrak, który zalegał przy plaży (63 opinie)

W godzinach popołudniowych laweta w asyście Straży Miejskiej zabrała wrak auta porzuconego w Jarze Swelini. Samochód zalegał w tym miejscu od ponad 1,5 miesiąca. Po tym jak został zdewastowany i zaczął stwarzać zagrożenie dla ludzi i środowiska, samochód został zabrany.
W godzinach popołudniowych laweta w asyście Straży Miejskiej zabrała wrak auta porzuconego w Jarze Swelini. Samochód zalegał w tym miejscu od ponad 1,5 miesiąca. Po tym jak został zdewastowany i zaczął stwarzać zagrożenie dla ludzi i środowiska, samochód został zabrany.

Czy na terenie twojej dzielnicy można natrafić na wraki aut?

Jak wynika z komentarzy naszych czytelników, peugeot 306 zalega na plaży od ok. tygodnia. Znajduje się on dokładnie na wysokości wejścia nr 20, tuż przy granicy parku Kolibki.

To teren często odwiedzany przez spacerowiczów. Wydawałoby się, że usunięcie samochodu będzie kwestią najwyżej kilkunastu godzin. Jednak - delikatnie mówiąc - rzeczywistość okazała się nieco bardziej skomplikowana.

Czytaj również: BMW w rowie. Chcieli wjechać do lasu

Auto zalegające na plaży w Orłowie

- Samochód nie został odholowany, gdyż zgodnie z przepisami nie stanowi żadnego zagrożenia komunikacyjnego. Z podobnym problemem boryka się np. Nadleśnictwo Gdańsk, gdy w lesie zostanie odnaleziony porzucony samochód. W tym przypadku też nie ma podstaw do odholowania takiego samochodu - komentuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.
Peugeot znajduje się na trasie często uczęszczanej przez spacerowiczów. Peugeot znajduje się na trasie często uczęszczanej przez spacerowiczów.

Tłumacząc to w bardziej obrazowy sposób - dopóki np. samochód nie stanie się wrakiem, z którego wydostają się płyny eksploatacyjne, dopóty służby mają związane ręce. Jedyną szansą na szybkie usunięcie pojazdu jest dobra wola jego właściciela.

- W sprawie tego pojazdu trwają czynności wyjaśniające. Personalia właściciela zostały już ustalone. Zostanie on niebawem wezwany na komendę w celu złożenia wyjaśnień, dlaczego pojazd znalazł się na plaży. Najprawdopodobniej zostanie on ukarany z art. 161 Kodeksu wykroczeń za wjazd do lasu i zobowiązany do usunięcia swojej własności - dodaje Wawrzyniak.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (310)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane