Fakty i opinie

stat

Autobusy ślizgają się na oblodzonej pętli na Karwinach


W ciągu dwóch miesięcy doszło do dwóch podobnych kolizji autobusów przegubowych na pętli przy hipermarkecie Tesco na Karwinach zobacz na mapie Gdyni. W obu przypadkach głównym powodem była oblodzona jezdnia.Jak oceniasz umiejętności kierowców autobusów jeżdżących po Trójmieście?

bardzo dobrze, radzą sobie w każdych warunkach 30%
dobrze, choć zimą niektórzy miewają problemy 35%
średnio, bywa, że jeżdżą jakby zapominali, że wiozą ludzi 25%
źle, zimą braki są najbardziej widoczne 10%
zakończona Łącznie głosów: 716
Nieodśnieżone drogi i chodniki to problem, z którym muszą się zmagać nie tylko kierowcy samochodów, piesi czy rowerzyści, ale także kierujący pojazdami komunikacji miejskiej. O trudnościach z wyjazdem z zatoczki przystankowej, czy podjazdem pod strome wzniesienia informowaliśmy tegorocznej zimy wiele razy.

Okazuje się, że kłopoty pojawiają się także na pętlach autobusowych i to wcale nie podczas największych opadów śniegu.

Dwa miesiące, dwa poślizgi

Jako przykład mogą posłużyć dwa przypadki z pętli na Karwinach. Ostatni pochodzi z wtorkowego wieczora, kiedy po godz. 21 autobus przegubowy linii 171 wykonując manewr skrętu wpadł w poślizg i wypadł z drogi.

- W efekcie poślizgu oparł się o gałęzie rosnących nieopodal przydrożnych drzew. Lekko pogniecione zostały mieszki harmonijkowe. Stało się to na zlodowaciałym odcinku drogi. Nawierzchnia ulicy była niewłaściwie utrzymana - wyjaśnia Zygmunt Gołąb z ZTM Gdańsk, na którego zamówienie autobusy linii 171 kursują pomiędzy Karwinami i pętlą w Oliwie.
By szkody nie były większe, konieczna była interwencja strażaków, którzy wycięli gałęzie i przeciągnęli pojazd z powrotem na jezdnię.

Co ciekawe, blisko dwa miesiące wcześniej, w tym samym miejscu doszło do podobnego zdarzenia. Trzeba zaznaczyć, że wtedy najpierw doszło jednak do awarii w autobusie obsługiwanym przez firmę przewozową Warbus.

ZTM Gdańsk: apelujemy o odśnieżanie

- 28 listopada centrala ruchu otrzymała sygnał, że na tej pętli w Gdyni, podczas wjeżdżania w miejsce przystankowe, podczas skrętu w lewo, nastąpiła awaria wyłącznika krańcowego, co zablokowało tylną część autobusu. Ponieważ droga była śliska, doszło do uderzenia pojazdu w przydrożne drzewo - opowiada Zygmunt Gołąb.
Czytaj też: Autobusy i trolejbusy bliżej PKM na Karwinach

Rzecznik podkreśla, że w obydwu przypadkach zdarzenia miały bezpośredni związek ze śliską nawierzchnią na łuku pętli na Karwinach.

- Stąd też nasz apel do drogowców, by nie zaniedbywali odśnieżania i dbali o przejezdność drogi na tym odcinku - dodaje Gołąb.
Problemy przewoźnika w Sopocie

To nie pierwsze zdarzenia z autobusami firmy Warbus, które opisujemy. W grudniu 2015 roku na skrzyżowaniu Wosia Budzysza i Powstańców Warszawy zobacz na mapie Sopotu w Sopocie, autobus linii 187 skręcając, zahaczył o konar drzewa i z wybitymi szybami pojechał dalej.

Organizujący przewozy na tej linii ZKM Gdynia zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji finansowych. Przedstawiciele firmy nie ukrywali, że kłopoty pojawiły się po rozpoczęciu kursowania na tej trasie autobusów marki AMZ City Smile. Odpowiedzieli na to przedstawiciele przewoźnika tłumacząc, że konieczna jest przede wszystkim zmiana geometrii skrzyżowania, bo pojazdy po prostu się tam nie mieszczą.

Autobus w poślizgu po poniedziałkowych opadach śniegu na Rakoczego


Sytuacja komunikacyjna na Jaśkowej Dolinie

Opinie (97) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.