Autobusy z wycieczkami paraliżują ulicę w Sopocie. Sypią się mandaty

Szymon Zięba
5 czerwca 2025 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (155)
  • Tak we wtorek wyglądała ul. Haffnera w Sopocie. Autobusy z wycieczkami blokowały ruch i miejsca parkingowe.
  • Tak we wtorek wyglądała ul. Haffnera w Sopocie. Autobusy z wycieczkami blokowały ruch i miejsca parkingowe.
  • Tak we wtorek wyglądała ul. Haffnera w Sopocie. Autobusy z wycieczkami blokowały ruch i miejsca parkingowe.
  • Tak we wtorek wyglądała ul. Haffnera w Sopocie. Autobusy z wycieczkami blokowały ruch i miejsca parkingowe.
  • Tak we wtorek wyglądała ul. Haffnera w Sopocie. Autobusy z wycieczkami blokowały ruch i miejsca parkingowe.

Autobusy turystyczne blokują ul. HaffneraMapka w Sopocie - narzekają mieszkańcy tego miasta. Policja zna problem i wystawia kierowcom mandaty. Czy to wystarczy?





Paraliż Haffnera: "kierowcy autokarów robią, co chcą"



Jeżeli jedziesz w dłuższą podróż, np. na wakacje, wybierasz:

- Korek na całej ul. Haffnera od Grodziska aż do skrzyżowania przy szkole, bo autokary zamiast parkować na miejscu dla autokarów, podjeżdżają po "biednych i umęczonych" turystów pod szkołę. A tam parkować zgodnie ze znakiem im nie wolno. I tak jest dzień w dzień. Samowolka pełną parą. Nawet miejsca postojowe dla rodziców odbierających dzieci też są zajęte przez autokary - napisała pani Jolanta z Sopotu.
W podobnym tonie wypowiadał się pan Tomasz:

- Jeden [kierowca autokaru] zatrzymał się właściwie na środku ul. Haffnera, żeby zabrać pasażerów, powodując duży zator. Drugi zatrzymał się już na przystanku autobusowym - czy można, jeśli nie jest się autobusem miejskim? Mam wrażenie, że kierowcy autokarów chyba jednak troszeczkę przesadzają ze swoim "uprzywilejowaniem".


Policja: problem narasta w maju i w czerwcu



Problem znają policjanci, którzy zapewniają, że pracują na miejscu każdego dnia.

- Problem jest związany z natężeniem wycieczek turystycznych - przyznaje mł. asp. Radosław Jaśkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Kłopot z autokarami zaczął się wraz z początkiem maja i - wiele na to wskazuje - właśnie osiąga swoje apogeum.

Patrole są na miejscu. We wtorek posypały się mandaty



- Tylko we wtorek, 3 czerwca, policjanci wystawili na ul. Haffnera kierowcom autokarów cztery mandaty w wysokości 100 zł każdy - mówi policjant.
Tłumaczy przy okazji, że do Sopotu przyjeżdżają wycieczki z całego kraju.

- Kierowcy, którzy dostali mandat, wiedzą, że reagujemy. Ci, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, najwyraźniej myślą, że im się upiecze - wyjaśnia policjant.
Funkcjonariusz podkreśla, że w ramach codziennej służby na miejscu są patrole, które reagują na niewłaściwe zachowanie kierowców autokarów.



- Nawet jeżeli policjantów nie ma akurat na miejscu, bo wykonują obowiązki w innym miejscu, reagujemy, gdy tylko pojawi się problem - podsumowuje nasz rozmówca.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (155)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane