- 1 Falstart odcinkowego pomiaru prędkości (117 opinii)
- 2 Wyszedł ze sklepu w butach za 1,2 tys. (104 opinie)
- 3 Wysypiska tracą miliony złotych przez kaucje (501 opinii)
- 4 Szarpanina między taksówkarzami (225 opinii)
- 5 Starlink dostarczy internet do samolotu (40 opinii)
- 6 F-35 przelecą nad Westerplatte (185 opinii)
Autobusy z wycieczkami paraliżują ulicę w Sopocie. Sypią się mandaty
Autobusy turystyczne blokują ul. Haffnera w Sopocie - narzekają mieszkańcy tego miasta. Policja zna problem i wystawia kierowcom mandaty. Czy to wystarczy?
- Paraliż Haffnera: "kierowcy autokarów robią, co chcą"
- Policja: problem narasta w maju i w czerwcu
- Patrole są na miejscu. We wtorek posypały się mandaty
Paraliż Haffnera: "kierowcy autokarów robią, co chcą"
W podobnym tonie wypowiadał się pan Tomasz:
- Jeden [kierowca autokaru] zatrzymał się właściwie na środku ul. Haffnera, żeby zabrać pasażerów, powodując duży zator. Drugi zatrzymał się już na przystanku autobusowym - czy można, jeśli nie jest się autobusem miejskim? Mam wrażenie, że kierowcy autokarów chyba jednak troszeczkę przesadzają ze swoim "uprzywilejowaniem".
Policja: problem narasta w maju i w czerwcu
Problem znają policjanci, którzy zapewniają, że pracują na miejscu każdego dnia.
- Problem jest związany z natężeniem wycieczek turystycznych - przyznaje mł. asp. Radosław Jaśkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Kłopot z autokarami zaczął się wraz z początkiem maja i - wiele na to wskazuje - właśnie osiąga swoje apogeum.
Patrole są na miejscu. We wtorek posypały się mandaty
- Tylko we wtorek, 3 czerwca, policjanci wystawili na ul. Haffnera kierowcom autokarów cztery mandaty w wysokości 100 zł każdy - mówi policjant.
Tłumaczy przy okazji, że do Sopotu przyjeżdżają wycieczki z całego kraju.
- Kierowcy, którzy dostali mandat, wiedzą, że reagujemy. Ci, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, najwyraźniej myślą, że im się upiecze - wyjaśnia policjant.
Funkcjonariusz podkreśla, że w ramach codziennej służby na miejscu są patrole, które reagują na niewłaściwe zachowanie kierowców autokarów.
- Nawet jeżeli policjantów nie ma akurat na miejscu, bo wykonują obowiązki w innym miejscu, reagujemy, gdy tylko pojawi się problem - podsumowuje nasz rozmówca.
Opinie wybrane
-
2025-06-05 07:13
(11)
To podstawówka i szkoła sportowa. A zdarzyło mi się, że odbierając syna robilam zdjęcia turystom czekającym pod szkołą na podjazd autokaru, którzy siedzieli na schodach szkoły i palili papierosy. Dodatkowo rada rodziców posadziła za schodami kłujące kwiaty, bo załatwiali tam swoje potrzeby fizjologiczne. Jest długi parking dla autokarów 300 metrów dalej, na prawdę nie mogą podejść? Mandaty są zdecydowanie za niskie. Wycieczka 50 osób złoży się na taki mandat i zapłacą grosze i nie odczują.
- 191 18
-
2025-06-05 15:13
Nie rozumiem
Tych rodziców którzy swoje pocuechy muszą odstawić pod drzwi szkoły choćby jej budynek widać bylo z okna bloku/domku w ktorym mieszkają. To dopiero patologia! (na szczęście nie tylko polska) a potem lament bo bombelek za tłusty! Może lepiej pozwolić by niedorostek sam chodzil do placówki? Będzie zdrowiej i dla ciała i dla środowiska
- 1 6
-
2025-06-05 09:22
wtedy to było zebranie rodziców...
- 2 4
-
2025-06-05 09:21
sama mu taką szkołe wybralaś
to twoja wina
- 2 21
-
2025-06-05 09:18
syneczek jak jest sportowcem to też może trochę przejść
- 7 22
-
2025-06-05 08:56
Komedyja , 100 zl mandatu , tyle to on na waciki wydaje codziennie, mylioner (3)
- 8 2
-
2025-06-05 10:08
Kierowca ma pensję maksymalnie 300 zł dziennie , geniuszu . Kierowca to nie właściciel firmy transportowej . (1)
- 1 7
-
2025-06-05 11:08
za lamanie przepisow odpowiada kierowca
- 6 0
-
2025-06-05 09:14
100zł ale i 5 pkt
- 3 0
-
2025-06-05 08:40
zmień szkołę
- 1 18
-
2025-06-05 07:23
wy jako rodzice jestescie nie lepsi, stawiacie tam nawet na powierzchni wylaczonej a macie
miejsca parkingowe przy Hali 100 lecia, 30 m obok.
- 34 2
-
2025-06-05 07:20
Dzieci nie mogą tak daleko chodzić.
Przecież by się zmęczyły. Twoje też musisz odbierać autem pod samymi drzwiami szkoły?
- 32 6
-
2025-06-05 09:16
(3)
To samo na Długich Ogrodach w Gdańsku. Przedwczoraj autokar zatrzymał się na środku ulicy przy kościele św. Barbary, żeby kilkudziesięciu uczniów mogło wsiąść, i stanęły wszystkie samochody na całym odcinku ulicy.
- 46 16
-
2025-06-05 09:50
Straszne (2)
- 11 7
-
2025-06-05 13:15
przerażające (1)
- 1 4
-
2025-06-05 16:39
Żebyś wiedział(a)
To nie odosobniony przypadek. Po za tym w lato stoją na włączonym silniku żeby klima chodziła, a w zimę żeby grzać. I cały smród z diesla idzie po okolicznych domach. SM nie reaguje. A policja ma ważniejsze sprawy, więc jak podjadą to delikwenta już nie ma, lub zdąży zgasić silnik. Powinien być parking dla autokarów po za miastem. Tu podjeżdża, wysadza i jedzie na parking. Potem przyjeżdża tylko żeby zabrać. Tak powinno być. Niestety miasto nie ogarnia lub nie chce ogarnąć tego problemu.
- 2 0
-
2025-06-05 08:12
Fajnie, że Sopot z tym walczy bo Gdynia ma to gdzieś (5)
Nie dość, że autokary blokują ul. Jana Pawła II to samochody wiecznie parkują na miejscu wyznaczonym dla autokarów przy. ul. Rybickiego. Zgłosisz, to ciebie oleją. I tak się żyje na tej wsi.
- 54 15
-
2025-06-05 10:36
nigdzie nie zgłosiłeś - prawda?
- 0 3
-
2025-06-05 09:06
(1)
Najbardziej zadziwia, że przyjeżdżają te autokary. Przecież w sopocie nic nie ma ciekawego. Ta mieścinka to zabita dechami wiocha jest.
- 12 5
-
2025-06-05 09:44
Sopot z wielkiej litery Każdy jedzie i zwiedza to na co ma ochotę.
- 5 2
-
2025-06-05 08:57
Gdynia słynie ze sprawności organizacji
Plac zabaw z budżetu obywatelskiego zaczynają robić 5 lat po jego rozstrzygnięciu, jak główni zainteresowani już dorośli. Do wniosku o abonament parkingowy mieszkańca wymagają załączenia zdjęcia dowodu (pomniejszonego, bo limit pliku ma rozmiar mniejszy niż produkuje najbardziej dziadowski telefon), który sami wystawiali i mają w systemie. Wersja
Plac zabaw z budżetu obywatelskiego zaczynają robić 5 lat po jego rozstrzygnięciu, jak główni zainteresowani już dorośli. Do wniosku o abonament parkingowy mieszkańca wymagają załączenia zdjęcia dowodu (pomniejszonego, bo limit pliku ma rozmiar mniejszy niż produkuje najbardziej dziadowski telefon), który sami wystawiali i mają w systemie. Wersja elektroniczna z mObywatela nie, bo nie. A abonament lepiej kup, bo jak zaparkujesz we własnym garażu i ktoś go zastawi, to na zgłoszenie straż miejska (celowo z małej) odpowie po roku, że nie wszczęli postępowania sądowego bo im się przedawniło. Status dowodu wydanego 2 lata temu wisi jako rozpatrywany. Przywracają ludziom wiarę, że sztuczna inteligencja nie zastąpi ludzkości - po starciu z informatyzacją UM Gdynia popełni samobójstwo...
- 7 1
-
2025-06-05 08:20
Trochę inna sytuacja.
Tam nikt nie mieszka a w Sopocie korek robi się w miejscu, gdzie toczy się życie, dzieci chodzą do szkoły, ludzie tam mieszkają itp.
- 5 2
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
