• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Autostrada A1 już dwujezdniowa z Trójmiasta do Czech

ms
25 listopada 2022, godz. 11:00 
Opinie (184)
  • Po oddaniu do użytku nowej jezdni autostrady A1 między Kamieńskiem i Piotrkowem Trybunalskim cała droga z Trójmiasta do granicy z Czechami jest już dwujezdniowa.
  • Po oddaniu do użytku nowej jezdni autostrady A1 między Kamieńskiem i Piotrkowem Trybunalskim cała droga z Trójmiasta do granicy z Czechami jest już dwujezdniowa.

Z Trójmiasta do granicy z Czechami można przejechać już w pełni dwujezdniową autostradą. Właśnie zakończono kolejny etap prac na budowie A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Oddano do ruchu ostatni, blisko siedmiokilometrowy odcinek drugiej jezdni w kierunku Katowic, na której kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu.Najważniejsza dla ciebie droga z Trójmiasta to:

Zakończenie prac na łódzkim odcinku A1 nie oznacza jednak możliwości jazdy z autostradową prędkością 140 km/h. W dalszym ciągu bowiem poruszamy się tam po placu budowy.

Na południe: 100 km/h, na północ - 70 km/hJadąc w kierunku Katowic jezdnią z trzema pasami ruchu, można poruszać się z prędkością 100 km/godz.

Z kolei jadąc w kierunku Trójmiasta, po której dotychczas jeździło się w obu kierunkach, sytuacja wygląda jeszcze inaczej. Wykonawca dopiero teraz będzie mógł usunąć tzw. separatory i nanieść docelowe oznakowanie poziome. Do chwili zakończenia tych prac będzie tu obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Na oddanym do użytku odcinku jezdni w kierunku Trójmiasta obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/godz. Na oddanym do użytku odcinku jezdni w kierunku Trójmiasta obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/godz.
- Oceniamy, że przy obecnej pogodzie zajmie to ok. miesiąca. Dopiero wówczas limit prędkości zostanie podniesiony do 100 km/h dla jadących w stronę Łodzi i Gdańska - deklarują drogowcy.

Centralny odcinek A1 - pozostają prace wykończenioweNa tym odcinku do wykonania pozostają jeszcze prace związane z montażem ekranów dźwiękochłonnych, ustawieniem ogrodzenia, wykończeniem dróg serwisowych i zakończeniem budowy Obwodu Utrzymania Autostrady w Kamieńsku.

Po oddaniu do użytku nowej jezdni autostrady A1 między Kamieńskiem i Piotrkowem Trybunalskim cała droga z Trójmiasta do granicy z Czechami jest już dwujezdniowa. Po oddaniu do użytku nowej jezdni autostrady A1 między Kamieńskiem i Piotrkowem Trybunalskim cała droga z Trójmiasta do granicy z Czechami jest już dwujezdniowa.
Zakończenie kontraktu przewidziane jest na wiosnę i dopiero wtedy będzie można poruszać się z maksymalną, dopuszczalną prędkością 140 km/h.

Kontrakt na 3,5 mld złŁączny koszt prac budowlanych związanych z przebudową ok. 81 km istniejących odcinków dróg - A1 od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego oraz DK1 od Piotrkowa Trybunalskiego do początku obwodnicy Częstochowy - to ponad 2,8 mld zł. Całkowita wartość projektu to ok. 3,5 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (184)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane