• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Awaria mostu w Sobieszewie, ale ruch samochodowy nie jest zagrożony

Ewelina Oleksy
13 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (185)
Przęsła mostu zwodzonego w Sobieszewie nie otwierają się. Naprawa awarii potrwa kilka dni. Przęsła mostu zwodzonego w Sobieszewie nie otwierają się. Naprawa awarii potrwa kilka dni.

Jest dostępny dla ruchu samochodowego, ale nie podnosi przęseł, w związku z tym jednostki pływające mają kłopot z przedostaniem się na drugą stronę. Doszło do awarii mostu zwodzonego w SobieszewieMapka. Jego naprawa ma potrwać kilka dni. Zapłaci za nią wykonawca, w ramach gwarancji.Aktualizacja, 19.01

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, most zwodzony w Sobieszewie, do którego awarii doszło w ubiegłym tygodniu, już działa.

- Awaria została usunięta ze środków z gwarancji zabezpieczonych od wykonawcy mostu. Gmina Miasta Gdańska nie poniosła żadnych dodatkowych kosztów - informuje DRMG.

Korzystasz z Mostu Sobieszewskiego?

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska doszło do awarii Mostu Sobieszewskiego.

Usterka termostatu, naprawa potrwa kilka dni- Usterka dotyczy termostatu. Ruch samochodowy przebiega bez zakłóceń. Z uwagi na brak możliwości zwodzenia mostu występują utrudnienia w ruchu większych jednostek pływających - mówi Aneta Niezgoda z DRMG. - Usterkę natychmiast zgłosiliśmy wykonawcy. Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie z zarządcą mostu - GZDiZ - i wykonawcą - firmą Metrostav, w celu jak najszybszego rozwiązania problemu. Usuwanie usterki potrwa co najmniej kilka dni. O usunięciu usterki będziemy informować niezwłocznie po rozwiązaniu problemu.
Blisko 1 mln zł za obsługę mostu w Sobieszewie Blisko 1 mln zł za obsługę mostu w Sobieszewie

Do czasu naprawy przęsła mostu nie będą podnoszone. Naprawa będzie sfinansowana w ramach gwarancji przez wykonawcę.

- Obecnie nie jest znany pełen koszt naprawy - mówi Niezgoda.

To największy most zwodzony w PolsceMost Sobieszewski został otwarty w listopadzie 2018 r. Jego budowa kosztowała prawie 60 mln zł i trwała prawie dwa lata. To największy most zwodzony w Polsce. Przeprawa ma 173 m długości, ze skrzydłami - 181,5 m. Czas jego otwierana wynosi zaledwie 150 sekund, a więc dwie i pół minuty.

Film z otwarcia mostu w Sobieszewie w 2018 r.:

13:54 19 STYCZNIA 23

Most w Sobieszewie już działa. Awaria usunięta (10 opinii)

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, most zwodzony w Sobieszewie, do którego awarii doszło w ubiegłym tygodniu, już działa.

- Awaria została usunięta ze środków z gwarancji zabezpieczonych od wykonawcy mostu. Gmina Miasta Gdańska nie poniosła żadnych dodatkowych kosztów - informuje DRMG.
Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, most zwodzony w Sobieszewie, do którego awarii doszło w ubiegłym tygodniu, już działa.

- Awaria została usunięta ze środków z gwarancji zabezpieczonych od wykonawcy mostu. Gmina Miasta Gdańska nie poniosła żadnych dodatkowych kosztów - informuje DRMG.
Zobacz więcej

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (185)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane