Fakty i opinie

stat

Awaria wodociągowa na budowie Forum Gdańsk. Tunel pod LOT-em zalany


Przed godz. 16 na budowie Forum Gdańsk koparka najprawdopodobniej uszkodziła rurę wodociągową. Napór wody uszkodził jedną ze ścian w tunelu podziemnym pod Wałami Jagiellońskimi, po czym ta wdarła się do środka. Służby zamknęły tunel i ewakuowały sprzedawców i pasażerów. Nikomu nic się nie stało.Aktualizacja godz. 19:27. Strażakom udało się wypompować wodę z tunelu przy budynku LOT. Jednak obiekt póki co nie zostanie otwarty. Panuje w nim bałagan i ciemności. Wyłączona została energia.

Przypomnijmy, że boksy w tunelu dzierżawione są przez grupę kupców od Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na razie nie wiadomo kto będzie usuwał m.in. uszkodzony towar i zalegające błoto.

Aktualizacja godz. 18:02. Woda po awarii w Śródmieściu powinna powoli wracać do kranów, szczególnie tych położonych na wyższych kondygnacjach. Obecnie na miejscu trwa ustalanie rozmiaru szkód. Na szczęście konstrukcja tunelu nie została naruszona.

Rozmawialiśmy z kobietą, której towar został podtopiony w wyniku awarii.

- To był moment. W pierwszej chwili wraz z koleżanką z boksu dostrzegliśmy, że woda leje się z sufitu. Ustawiliśmy więc tam wiadra. Nie chcieliśmy, by na posadzce tunelu zrobiło się błoto. Niestety woda lała się z każdą chwilą coraz intensywniej. W pewnej chwili zaczęła się przedostawać przez zamurowany boks na końcu tunelu. Minęło kilkadziesiąt sekund gdy ściana runęła, a tunel zaczął wypełniać się wodą. Koleżanki i koledzy z sąsiednich boksów zaczęli uciekać zostawiając towar w sklepie, dokumenty i telefony - odpowiada roztrzęsiona.

- Z relacji świadków i wstępnych ustaleń służb będących na miejscu wynika, że do awarii doszło od strony Targu Rakowego. Najpierw woda lała się z sufitu, a gdy ten nie wytrzymał naporu dużej ilości wody doszło do oberwania kawałka ściany i woda wdarła się do środka tunelu. Przejście podziemne zostało zamknięte i otoczone taśmą. Sprzedawcy i wszystkie osoby zostały ewakuowane. Obecnie trwa ustalenie skali awarii i oględziny miejsca zdarzenia - relacjonował kilkanaście minut po wystąpieniu awarii nasz dziennikarz Maciej Naskręt w Raporcie Drogowym.


Na miejscu awarii są już wszystkie służby ratownicze i techniczne. Saur Neptun Gdańsk poinformował, że wyłączono sieć wodociągową. W centrum Gdańska w wielu miejscach brakuje wody. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w dostawie wody. Jak przekazały służby poza stratami materialnymi nikomu nic się nie stało.

Opinie (275) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.