Fakty i opinie

Awaria wodociągowa na budowie Forum Gdańsk. Tunel pod LOT-em zalany


Przed godz. 16 na budowie Forum Gdańsk koparka najprawdopodobniej uszkodziła rurę wodociągową. Napór wody uszkodził jedną ze ścian w tunelu podziemnym pod Wałami Jagiellońskimi, po czym ta wdarła się do środka. Służby zamknęły tunel i ewakuowały sprzedawców i pasażerów. Nikomu nic się nie stało.Aktualizacja godz. 19:27. Strażakom udało się wypompować wodę z tunelu przy budynku LOT. Jednak obiekt póki co nie zostanie otwarty. Panuje w nim bałagan i ciemności. Wyłączona została energia.

Przypomnijmy, że boksy w tunelu dzierżawione są przez grupę kupców od Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na razie nie wiadomo kto będzie usuwał m.in. uszkodzony towar i zalegające błoto.

Aktualizacja godz. 18:02. Woda po awarii w Śródmieściu powinna powoli wracać do kranów, szczególnie tych położonych na wyższych kondygnacjach. Obecnie na miejscu trwa ustalanie rozmiaru szkód. Na szczęście konstrukcja tunelu nie została naruszona.

Rozmawialiśmy z kobietą, której towar został podtopiony w wyniku awarii.

- To był moment. W pierwszej chwili wraz z koleżanką z boksu dostrzegliśmy, że woda leje się z sufitu. Ustawiliśmy więc tam wiadra. Nie chcieliśmy, by na posadzce tunelu zrobiło się błoto. Niestety woda lała się z każdą chwilą coraz intensywniej. W pewnej chwili zaczęła się przedostawać przez zamurowany boks na końcu tunelu. Minęło kilkadziesiąt sekund gdy ściana runęła, a tunel zaczął wypełniać się wodą. Koleżanki i koledzy z sąsiednich boksów zaczęli uciekać zostawiając towar w sklepie, dokumenty i telefony - odpowiada roztrzęsiona.

- Z relacji świadków i wstępnych ustaleń służb będących na miejscu wynika, że do awarii doszło od strony Targu Rakowego. Najpierw woda lała się z sufitu, a gdy ten nie wytrzymał naporu dużej ilości wody doszło do oberwania kawałka ściany i woda wdarła się do środka tunelu. Przejście podziemne zostało zamknięte i otoczone taśmą. Sprzedawcy i wszystkie osoby zostały ewakuowane. Obecnie trwa ustalenie skali awarii i oględziny miejsca zdarzenia - relacjonował kilkanaście minut po wystąpieniu awarii nasz dziennikarz Maciej Naskręt w Raporcie Drogowym.


Na miejscu awarii są już wszystkie służby ratownicze i techniczne. Saur Neptun Gdańsk poinformował, że wyłączono sieć wodociągową. W centrum Gdańska w wielu miejscach brakuje wody. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w dostawie wody. Jak przekazały służby poza stratami materialnymi nikomu nic się nie stało.

Opinie (275) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.