Fakty i opinie

stat

Babie Doły: ruszyły prace, które poprawią atrakcyjność plaży

Ruszyły prace poprawiające dostępność plaży na Babich Dołach zobacz na mapie Gdyni dla turystów i mieszkańców. Roboty prowadzi firma MTM, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Ich wartość to blisko 2 mln zł.Odwiedzasz kąpielisko na Babich Dołach?

tak, bardzo często, cieszę się z inwestycji

20%

owszem, ceniłe(a)m je za spokój, więc obawiam się zmian

27%

rzadko, ale na pewno wybiorę się po zakończeniu prac

30%

nie, to dla mnie za daleko

23%
Propozycje zmian pojawiły się w sierpniu 2017 roku. Wtedy po raz pierwszy pisaliśmy, że Gdynia chce zmienić Babie Doły w atrakcyjne kąpielisko.

Babie Doły: remont ul. Zielonej i przystanek przy plażyUznano, że plaża na Babich Dołach, do tej pory znana głównie mieszkańcom Gdyni oraz uczestnikom festiwalu Open'er, musi być bardziej dostępna. Pomogli mieszkańcy. Dzięki korespondencji z ich udziałem Agencja Mienia Wojskowego zdecydowała się przekazać miastu nieużywane od dawna tereny.

Czytaj również: remont samolotu na Babich Dołach

To ta decyzja sprawiła, że pojawiła się możliwość utworzenia zejścia ul. Zieloną do plaży i kolejnych inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną.

Oprócz modernizacji drogi zaplanowano remont chodników, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. Powstanie też samochodowy parking (na chodniku staną słupki, a kierowcy nie będą mogli parkować nad morzem) oraz przystanek autobusowy, który będzie przy plaży.

Pierwsze prace na Babich Dołach już się zaczęły. Urzędnicy zapewniają, że chcą, by inwestycja była gotowa na początku wakacji.
Pierwsze prace na Babich Dołach już się zaczęły. Urzędnicy zapewniają, że chcą, by inwestycja była gotowa na początku wakacji. graf. Trojmiasto.pl
Tuż obok pojawi się parking dla kilkunastu food-trucków, miejsca dla 26 rowerów i strefa sanitarna.

Zmiany na Babich Dołach: 2 mln zł na praceRewitalizacja nadmorskiej części Babich Dołów realizowana jest w partnerstwie z gminą Kosakowo. Nie byłaby możliwa, gdyby nie środki z rewitalizacji, którymi Gdynia gospodaruje od kilku miesięcy.

Wartość inwestycji to blisko 2 mln złotych. Taką cenę zaproponowała firma MTM w przetargu, składając jedyną ofertę. Prace powinny skończyć się na początku wakacji.

- Dzięki otwarciu nowej drogi dojazdowej z odrębnym parkingiem z osiedla przy ulicach Dedala i Ikara znikną samochody, które dotąd pozostawiali tu odwiedzający naszą plażę mieszkańcy Gdyni z innych dzielnic oraz turyści z innych miast. Wypięknieje plaża, uporządkuje się nasza dzielnica i to jeszcze w tym sezonie wakacyjnym - zapewnia Leszek Gawiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Babie Doły.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (91)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.