Fakty i opinie

stat

Bałtycki Festiwal Nauki kusi atrakcjami


Pijawki, wypchane ptaki, ryby robione z makulatury oraz konkursy i mnóstwo nagród - tak rozpoczął się pierwszy dzień XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który w Trójmieście potrwa do niedzieli.Interesują cię festiwale naukowe?

tak, chodzę na nie z dziećmi 24%
tak, chodzę na nie nawet bez dzieci, bo zawsze czegoś ciekawego mogę się dowiedzieć 26%
to zależy od festiwalu 23%
jeszcze nie, ale na pewno się wreszcie wybiorę 11%
nie, kompletnie mnie nie interesują takie wydarzenia 16%
zakończona Łącznie głosów: 118
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja - od rana kilkadziesiąt rozmaitych stoisk naukowych rozmieszczonych na Skwerze Kościuszki i Molo Południowym zobacz na mapie Gdyni w Gdyni było obleganych przez kilkaset dzieci i młodzież. Środa była w Gdyni dniem bioróżnorodności, który w całości poświęcony był pomorskiej naturze - od jezior po florę i faunę.

W tym samym czasie w innych miejscach w Trójmieście odbywały się podobne pikniki, pokazy i wykłady - część z nich będzie powtarzana w kolejnych dniach, tak by każdy mógł wziąć w nich udział.

- Bioróżnorodność to pierwsza impreza z cyklu Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Organizujemy ją po raz piąty i za każdym razem poświęcamy innemu tematowi - mówi Joanna Lepczak-Michalska, kierownik Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej przy gdańskim Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej. - W tym roku są nim pomorskie jeziora. Na kilkudziesięciu stoiskach w środę w Gdyni można było dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak te jeziora powstały, co w nich żyje i co nad nimi lata. W najbliższą niedzielę na Skwerze Kościuszki odbędzie się jeszcze większa impreza - Bałtycki Piknik Naukowy. Zapraszamy wszystkich. Wstęp jest wolny.

Darmowy jest też wstęp na pozostałe ponad 900 imprez, które do niedzieli odbywać się będą w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Największe wydarzenia skupione będą na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza zobacz na mapie Gdańska, kampusu Politechniki Gdańskiej przy ul. Narutowicza zobacz na mapie Gdańska, w Sopocie na Placu Zdrojowym zobacz na mapie Sopotu i w Gdyni na Molo Południowym zobacz na mapie Gdyni przy Akwarium.

- Festiwale naukowe przywędrowały do nas z krajów anglosaskich w latach 70. Jednak blisko 20 lat trzeba było, żeby zawitały do Polski. Pierwszy był Warszawski Festiwal Nauki. Natomiast nasz, Bałtycki Festiwal Nauki, choć jest jednym z najmłodszych, należy za to do trzech największych w kraju - mówi Tadeusz Zaleski, koordynator Bałtyckiego Festiwalu Nauki. - Ideą takich festiwali jest przede wszystkim przybliżanie osobom, które nie są związane ze środowiskiem naukowym, idei badań naukowych. A to wszystko przedstawione w atrakcyjnej dla młodego odbiorcy formie.

W środę stoiska naukowe były oblegane przez dzieci i młodzież z trójmiejskich szkół. Kusiły nie tylko przedstawiane ciekawostki, ale też nagrody, które można było otrzymać za zbierane przy każdym stoisku pieczątki.

Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na stronie www.festiwal.gda.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Opinie (17) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.