• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bałtyk przenosi produkcję czekoladek poza Gdańsk. Siedziba zostaje, reszta terenu na sprzedaż

Zakłady Bałtyk (na pierwszym planie) otoczone są budynkami mieszkalnymi i biurowymi, nie ma więc miejsca na rozbudowę linii produkcyjnej.
Zakłady Bałtyk (na pierwszym planie) otoczone są budynkami mieszkalnymi i biurowymi, nie ma więc miejsca na rozbudowę linii produkcyjnej. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Siedziba firmy z blisko 100-letnią tradycją nadal pozostanie w OliwieMapka, ale część produkcyjna przeniesie się w ciągu najbliższych 2-3 lat do Włocławka. Pozostały teren zostanie sprzedany, można tam wybudować m.in. biurowiec lub hotel.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Wciąż sięgasz po słodycze, które jadałe(a)ś w dzieciństwie?

Zobacz wyniki (3467)
Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk istnieją już blisko 100 lat (pod tą nazwą od 1951 r.), niezmiennie w Oliwie, między dzisiejszymi ulicami Droszyńskiego, Bora-Komorowskiego i Słowiańską.

Pierwsze oficjalne zapiski o działalności na tym terenie pochodzą z 1923 r. Jednak pierwsza produkcja odbyła się rok później. Dlatego zakład swoje setne urodziny świętować będzie zapewne w 2024 r.

Niewykluczone, że do tego czasu część Bałtyku, ta związana z produkcją, przeniesie się już do Włocławka, gdzie firma posiada dwie kolejne linie produkcyjne.

Zobacz też: Zakłady Bałtyk na czele grupy z centralą w Gdańsku

Nie ma miejsca na rozbudowę linii produkcyjnejPod koniec października ZPC Bałtyk złożył bowiem wniosek o rozbiórkę swoich budynków.

- W perspektywie 2-3 lat zamierzamy przenieść produkcję do Włocławka, ale siedziba nadal pozostanie w Gdańsku - zastrzega Konrad Mickiewicz, wiceprezes zarządu spółki Bałtyk. - W obecnej lokalizacji nie ma już miejsca na rozwój produkcji. Zmienia się charakter dzielnicy, jesteśmy praktycznie z każdej strony otoczeni przez osiedla mieszkaniowe.

Historia Gdańska pisana czekoladą


Nie tylko belgijska Brugia, szwajcarski Zurych, niemiecka Kolonia czy meksykańska Oaxaca, ale i Gdańsk ma swoje czekoladowe tradycje.

Czytaj więcej:

Czekoladowe tradycje Gdańska


Zakład działa na terenie o powierzchni niemal 10 tys. m kw. Siedziba zajmuje tylko część tego obszaru. Co stanie się z pozostałym gruntem?

- Reszta terenu zostanie zagospodarowana zgodnie z miejscowym planem - mówi Konrad Mickiewicz.

Trwają rozmowy z inwestoramiJego zapisy obowiązują od 2005 r. Plan dopuszcza powstanie na terenie Bałtyku budynków usługowych, ale nie mogą to być np. obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw.

Maksymalna wysokość zabudowy to 19 metrów.

Warto dodać, że na terenie Bałtyku znajduje się dawny dom mieszkalny, który figuruje w Gminnej Ewidencji Zabytków.

Z naszych informacji wynika, że rozmowy z potencjalnymi inwestorami już się toczą.

W sąsiedztwie Bałtyku powstał niedawno biurowiec Format.
W sąsiedztwie Bałtyku powstał niedawno biurowiec Format. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
Jeśli przyszły właściciel tego terenu nie będzie przeprowadzał zmian w planie, to należy spodziewać się, że powstanie tam hotel lub biurowiec.

Warto wspomnieć, że po sąsiedzku powstał biurowiec FormatMapka firmy Torus.

Z wizytą w zakładach Bałtyk. Film z 2014 roku

Opinie wybrane


wszystkie opinie (637)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane