Fakty i opinie

Bębniarze podziękowali pracownikom szpitala swoją muzyką

Najnowszy artukuł na ten temat

Koronawirus na promie. Sanepid szuka pasażerów

Zobacz, jak bębniarze dziękowali pracownikom ochrony zdrowia za ich pracę w czasie epidemii koronwirusa

W niedzielę, 31 maja, w samo południe, na skwerze przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym odbył się półgodzinny koncert, którym bębniarze z KuKaKiKe oraz Cocodjembe & Nandaloo dziękowali pracownikom szpitala za ich oddanie w walce z koronawirusem. Koncert na żywo mieli okazję zobaczyć (przez okna) pacjenci oraz personel nie tylko UCK, ale też znajdującego się po sąsiedzku szpitala zakaźnego. Dla pozostałych przygotowano transmisję na żywo na portalu społecznościowym.Oklaski, obrazki w oknach malowane przez dzieci, nakładki na zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych - tak wielu z nas okazywało wdzięczność pracownikom ochrony zdrowia za trud, jaki podejmują w codziennej walce z epidemią koronawirusa. Tym aktom życzliwości towarzyszyła jednak także rosnąca niechęć, wymierzona chyba we wszystkich, którzy w naszym mniemaniu mogą roznosić wirusa.

Koronawirus: frustracja i strach potęgują hejtBębniarze przeciwko hejtowi wymierzonemu w pracowników szpitaliCzy w czasie epidemii koronawirusa uczestniczyłeś w koncercie odbywającym się online?

tak, wielokrotnie 13%
zdarzyło mi się raz 17%
nie, ale rozważam taką opcję 16%
nie i nie zamierzam - transmisje mnie nie interesują 54%
zakończona Łącznie głosów: 187
Tej fali hejtu, kierowanej w stronę pracowników szpitali, postanowili przeciwstawić się bębniarze z KuKaKiKe oraz Cocodjembe & Nandaloo, działający na zlecenie firmy AY Prime.

- Przeciwstawiamy się mowie nienawiści, piętnowaniu i wykluczaniu społecznemu pracowników, w tym przede wszystkim pracowników służby zdrowia, którzy z narażeniem zdrowia i swojego życia zajmują się pacjentami. W zamian doświadczają wykluczenia, pominięcia i niechęci, objawiającej się zakazem robienia zakupów w piekarniach, zakazem przyjmowania ich dzieci do przedszkoli, nakazami wyprowadzenia się z miejsca zamieszkania, oblewaniem drzwi mieszkania farbą, jak również ataków indywidualnych przez osoby z ich otoczenia (sąsiedzi, pasażerowie transportu publicznego, pracownicy usług handlowych). Absolutnie nie zgadzamy się z takim podejściem! Chcemy pokazać naszą inicjatywą zdecydowane i bezinteresowne wsparcie pracownikom służby zdrowia i zrobić taki hałas, by zagłuszyć wszystkie te bezsensowne ataki - informowali organizatorzy - firma AY Prime - w zapowiedzi niedzielnego koncertu.
W niedzielę, 31 maja, w samo południe, połączone siły dwóch grup bębniarzy z Trójmiasta: KuKaKiKe oraz Cocodjembe & Nandaloo narobiły zapowiadanego hałasu na skwerze przed UCK, od strony szpitala zakaźnego. Widownia - ta bezpośrednio przed symboliczną sceną - była skromna. Znaleźli się na niej jedynie przedstawiciele szpitala, kilkoro dziennikarzy i fotoreporterów. Z okien muzyki słuchali natomiast pacjenci oraz personel UCK. Pozostali mogli oglądać relację live w mediach społecznościowych.

Koronawirus Gdańsk - Gdynia - Sopot - wszystko o COVID-19 w TrójmieścieRegularne pokazy pod oknami małych pacjentów organizuje m.in. Fundacja Dr Clown Region Pomorze.

Dzień dziecka "z pompą"Akcja zorganizowana przez bębniarzy była z pewnością najgłośniejszym (dosłownie) wydarzeniem organizowanym w czasie pandemii koronawirusa pod oknami szpitala, ale nie jedynym. Aby umilić czas małym pacjentom, przed oknami trójmiejskich szpitali regularne pokazy organizuje m.in. Fundacja Dr Clown.

W poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 10, z okazji Dnia Dziecka, przed oknami Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczą natomiast animatorzy ze szkoły Just Dance - Studio Tańca i Animacji.

- Przebrani w bajkowe stroje tancerze chcą wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów - mówią organizatorzy. - Koronawirus zamknął chore na nowotwory dzieci wraz z rodzicami w salach, nie ma zajęć, nikt nie może ich odwiedzać. Mali pacjenci kliniki będą mogli obserwować tańczących z okien swoich sal. Reżim sanitarny będzie więc przestrzegany.
Tego samego dnia uroczyście zakończona zostanie zbiórka "Pompujemy radość", zorganizowana przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego na rzecz podopiecznych Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką. Symboliczny czek z zebraną kwotą zostanie wręczony prezes Fundacji Marcie Czyż-Taraszkiewicz.

Opinie (63)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.