Fakty i opinie

stat

Będzie kolejne skrzyżowanie ze światłami na al. Grunwaldzkiej


Do sierpnia potrwa budowa skrzyżowania w Oliwie na al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska, które ma usprawnić dojazd do Olivia Business Centre. Planowany splot ulic ma odciążyć nieco ruch na kolejnym skrzyżowaniu z ul. Derdowskiego zobacz na mapie Gdańska. Na głównej trasie komunikacyjnej Trójmiasta staną światła - kolejne na niewielkim fragmencie drogi.Czy dodatkowe skrzyżowanie zakorkuje al. Grunwaldzką?

nie, świateł będzie tam tak dużo, że kierowcy będą omijać drogę 10%
nie, ale dlatego, że ruch uda się wyregulować sygnalizacją 14%
tak, ale skrzyżowanie jest potrzebne, by miasto mogło się rozwijać 15%
tak, będzie paraliż bez względu na rozwiązania drogowe 61%
zakończona Łącznie głosów: 1203
Trwają prace przygotowawcze do budowy kolejnego skrzyżowania na al. Grunwaldzkiej w Oliwie. Nowa infrastruktura drogowa powstaje w rejonie Olivia Business Centre i ma umożliwić dojazd do tego kompleksu. Skrzyżowanie powinno odciążyć nieco wykorzystywany teraz splot al. Grunwaldzkiej i ul. Derdowskiego, na którym samochody zawracają, by dojechać do kompleksu biurowego, jadąc od strony centrum Gdańska.

- W pierwszym etapie roboty związane z przebudową sieci uzbrojenia podziemnego prowadzone będą w poboczu al. Grunwaldzkiej. Od 15 marca natomiast planowane są prace związane z budową układu drogowego. W związku z powyższym nastąpią utrudnienia w ruchu, polegające na zawężaniu jezdni al. Grunwaldzkiej do dwóch pasów ruchu w obu kierunkach - mówi Maria Jaźwińska z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Warto podkreślić, że inwestorem przedsięwzięcia jest zarządca budynków Olivia Business Centre, a ZDiZ jedynie nadzoruje przygotowanie dokumentacji.

Mieszkańcy są zadowoleni z tej zmiany.

- Dobudowanie kolejnego skrzyżowania oceniam pozytywnie. Mniej pojazdów będzie przejeżdżać przez Oliwę. Skorzystają na tym mieszkańcy - mówi Tomasz Strug, przewodniczący zarządu rady osiedla Oliwa.
To, co podoba się mieszkańcom Oliwy, może nie spodobać się samym kierowcom. Na tak krótkim odcinku to już kolejne skrzyżowanie. Niebawem przejazd w tej części miasta może być utrapieniem. W ramach inwestycji - oprócz wykonania splotu ulic - powstanie prawoskręt do zjazdu na teren kompleksu biurowego.

Nie to jest jednak najbardziej istotne. Nowe skrzyżowanie zyska także sygnalizację świetlną, co potwierdził nam Bartosz Skwiercz z Olivia Business Centre.

Przypomnijmy, że wraz z otwarciem Olivia Business Centre na al. Grunwaldzkiej w rejonie skrzyżowania z ul. Kołobrzeską zobacz na mapie Gdańska pojawił się pas do zawracania w kierunku Sopotu. W zeszłym roku podobne rozwiązanie zastosowano przed ul. Derdowskiego zobacz na mapie Gdańska, z tym że tam zawracać można do centrum Gdańska.

Opinie (280)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.