Będzie kort i "plażówka" na starym osiedlu
Teren rekreacyjny na Witominie. Film z 2025 roku.
-
Lubię to 3
-
Super 3
-
Trzymaj się
-
Ha ha 2
-
Wow
-
Przykro mi 2
-
Wrr 9
- Wszystkie 19
Sześć firm zgłosiło się do przetargu na wykonanie trzeciego etapu zagospodarowania terenu przy zbiorniku retencyjnym na Witominie. Prace będą kosztować ok. 2 mln zł. Powstanie tam m.in. boisko do siatkówki plażowej, kort do tenisa, strefa dla seniorów oraz scena plenerowa.
Etapy inwestycji przy boisku na Witominie:
- Pierwszy obejmował budowę boiska piłkarskiego z syntetyczną trawą oraz stworzenie parku zabawy i rekreacji z podziałem na dzieci starsze i młodsze, m.in. z trampolinami oraz tyrolką, co stanowi realizację projektów budżetu obywatelskiego autorstwa mieszkanek Witomina Jolanty Prorok (2020 r.) i Ewy Wiśniewskiej (2021 r.).
- Drugi dotyczył budowy ciągu pieszo-rolkowego, który połączy projektowane strefy placów zabaw oraz strefę sportową i rekreacyjną z istniejącym dojściem, a także dojazdem serwisowym do zbiornika retencyjnego, o co wnioskowano w zwycięskim projekcie złożonym w 2023 r.
By inwestycja była w pełni zrealizowana, konieczne jest wykonanie trzeciego etapu. Gdyńskie Centrum Sportu, które nadzoruje inwestycję, otworzyło właśnie oferty w przetargu na te prace. Kwota, którą miasto planuje wydać na zamówienie to 2,03 mln zł brutto.
Sześć firm chętnych
Zgłosiło się siedem firm. Część ofert mieści się w widełkach finansowych miasta.
Sprawdź oferty na trzeci etap zagospodarowania zbiornika na Witominie
Obecnie trwa analiza ofert. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał blisko 5 miesięcy na prace. To oznacza, że najwcześniej mieszkańcy skorzystają z nowych urządzeń na początku 2027 r.
Elementy trzeciego etapu:
- boisko do gry w siatkówkę plażową (zwyciężyło w głosowaniu na BO w 2024 r.)
- kort tenisowy
- ścianka do gry w tenisa wraz z polem tenisowym
- piłkochwyty
- scena plenerowa o wymiarach 8 na 8 m
- 3 miejsca do grillowania z wiatą
- 12 ławek, 6 koszy na śmieci, 4 stojaki rowerowe, plenerowa biblioteczka i stoły do gry w szachy
- strefa dla seniorów z siłownią plenerową
Miejsca
Wydarzenia
Opinie wybrane
-
2026-06-03 16:40
(5)
Inwestycje w tym miejscu sa swietnym dowodem na to ze wszystkie ROD sie powinno likwidowac. Zamiast ogrodzonego terenu dla wybranych mamy swietny ogolnodostepny teren ktory cieszy sie ogromna popularnoscia, sam nie korzystam ale zawsze jak przechodze a pogoda pozwala widze tam pelno ludzi.
- 55 15
-
2026-06-06 12:01
Och jak to łatwo
pastwić się nad staruszkami z ROD. Niech Gdynia wywali mieszkańców faweli z pasa wzdłuż Alei Zwycięstwa od Wzgórza do Redłowa. Wtedy pokaże sprawczość i troskę o miasto i jego mieszkańców.
- 0 0
-
2026-06-04 14:23
I nikt nie pali syfu, że oddychać ciężko. Jak na ROD.
- 0 1
-
2026-06-03 22:30
To nie był ROD
Tylko samowolnie zajęty teren, każdy chętny grodził sobie kawałek jaki upatrzył, a potem nawet handlowali tymi pseudo działkami z gołębnikami, miasto latami tolerowało samowolkę, choć teren powinno zagospodarować. Lepiej późno niż wcale.
- 4 0
-
2026-06-03 17:27
zazwyczaj ROD są ogólnodostępne. W imieniu którego dewelopera piszesz? Andrzej to Ty? (1)
- 7 18
-
2026-06-03 18:14
Oczywiście, że są ogólnodostępne.
Działkę może kupić każdy.
- 11 3
-
2026-06-06 10:39
Gdańsk
był czas że walczyliśmy z miastem Gdańsk o 7 boisk na dolnym mieście zostało jedno w szkole a tak potrzeba przestrzeni dla młodzieży i dzieci i rodzin..Cieszę się nadchodząca zmiana bo w końcu liczy się człowiek brawo Gdynia dobry przykład do naśladowania.
- 0 0
-
2026-06-03 17:58
Tylko pimażyc ile rakich oarków aktywosci można by srworzyć (2)
Gdy podniesie się cenę parkowania do Sopockiej!!!
Miasto zmieni się nie do poznania w pozytywnym znaczeniu :))))- 1 11
-
2026-06-04 00:14
Nie pij.
Zrozumieć nie można.
- 5 0
-
2026-06-03 20:08
A po Polsku to jak ?
- 3 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
