Fakty i opinie

stat

Będzie można ominąć szlaban na Hokejowej?

Jest szansa na - prowizoryczne, ale jednak - rozwiązanie problemów z kłopotliwym przejazdem przez ul. Hokejową zobacz na mapie Gdańska na południu Gdańska. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni analizuje, czy uda się wyłożyć płytami "jumbo" alternatywny przejazd między ul. Łuczniczą a Niepołomicką.Czy powinien powstać alternatywny wyjazd z os. Vivaldiego?

tak, to ułatwi poruszanie się wielu mieszkańcom tej części miasta 76%
trudno powiedzieć, to zależy, ile by to miało kosztować 6%
nie, nie ma sensu inwestować w tymczasowe i prowizoryczne rozwiązania 18%
zakończona Łącznie głosów: 1154
Działania drogowców to efekt naszego artykułu z końca lutego o szlabanach, jakie pojawiły się na ul. Hokejowej i odcięły od jednego z głównych wyjazdów z Łostowic mieszkańców osiedla Vivaldiego.

Po naszym tekście, na początku marca radna Kamila Błaszczyk zwróciła się z interpelacją do prezydent Aleksandry Dulkiewicz. Radna zaapelowała do władz miasta, aby wykonać drogę między Łuczniczą a Niepołomicką, podkreślając, że jest to niezbędny łącznik, który zdecydowanie poprawi skomunikowanie osiedla i umożliwi lepsze funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

- Aktualna sytuacja drogowa w tej okolicy wymaga szybszej realizacji tego odcinka (...). Do niedawna funkcjonował przejazd pomiędzy ww. punktami przez wewnętrzną drogę osiedlową, znajdującą się na osiedlu Vivaldiego. Była ona jednak obciążona nadmiernym ruchem w stosunku do swojej planowanej funkcji drogi wewnętrznej i została decyzją właścicieli zamknięta dla ruchu zewnętrznego. To właśnie wysokie natężenie ruchu na tym łączniku przez os. Vivaldiego pokazuje realną potrzebę szybkiej budowy wspomnianego połączenia - podkreśla radna KO.
Jak dodaje, łącznik jest zgodny z planem miejscowym i przewidziany w planach budowy Nowej Świętokrzyskiej wraz z Nową Niepołomicką. Jego brak powoduje, że aby przejechać np. z ronda Wallenberga w kierunku obwodnicy lub Pruszcza Gdańskiego, konieczne jest pokonanie prawie 2 km objazdu, którego newralgiczną częścią jest wąska ul. Przebiśniegowa.Obecnie to nie tylko jedyny wjazd i wyjazd z okolicznych osiedli, ale też droga obciążona przez ruch do i z pobliskiej szkoły. Droga jest wąska i nieprzystosowana do ruchu autobusów, które muszą wjeżdżać na chodnik, by się minąć. Poruszania się w tej części miasta nie ułatwia też obowiązująca tam tymczasowa organizacja ruchu, związana z trwającym remontem dolnego odcinka ul. Niepołomickiej.

- Wobec powyższego i faktu, że działki przewidziane pod ślad tego łącznika są własnością miasta, pilna budowa tego odcinka jest jak najbardziej zasadna - podkreśla Błaszczyk.
Na pismo radnej odpowiedział zastępca prezydenta, Piotr Grzelak, który zlecił Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni rozpoznanie możliwości budowy łącznika - na razie z tymczasowych płyt drogowych. Docelowa budowa drogi zależy - jak zwykle w takich przypadkach - głównie od finansów, ale też uzgodnienia jej kształtu z "gestorami urządzeń uzbrojenia podziemnego, których realizacja mogłaby pozostawać w kolizji z budową drogi".

Opinie (134) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.