Fakty i opinie

stat

Będzie przetarg na dzierżawcę Opery Leśnej

Podstawowym zadaniem nowego operatora Opery Leśnej będzie organizacja imprez i zapełnianie koncertowego grafiku amfiteatru.
Podstawowym zadaniem nowego operatora Opery Leśnej będzie organizacja imprez i zapełnianie koncertowego grafiku amfiteatru. fot. Monika Goldszmidt/Trojmiasto.pl

Sopot chce poszukać operatora, który przez 10 najbliższych lat będzie dzierżawić od miasta Operę Leśną i zajmować się organizacją imprez oraz codzienną działalnością amfiteatru. Gotowy jest już projekt uchwały w sprawie przetargu na operatora.Co powinno być dla miasta ważniejsze przy wyborze nowego operatora Opery Leśnej?

zaoferowana przez niego kwota, jaką może płacić za dzierżawę, im wyższa, tym lepiej 16%
zaproponowany przez niego program funkcjonowania Opery Leśnej 84%
zakończona Łącznie głosów: 150
W tej chwili teren, na którym znajduje się Opera Leśna dzierżawi Bałtycka Agencja Artystyczna BART, finansowana zresztą w dużej części z miejskich dotacji. Urzędnicy do działania instytucji nie mają zastrzeżeń, jednak - podobnie jak to miało miejsce jakiś czas temu w wypadku Ergo Areny - chcą "spenetrować" rynek operatorów i przekonać się, kto będzie w stanie zapewnić najlepsze warunki.

Władze Sopotu twierdzą, że najważniejsze przy rozpatrywaniu ofert będą nie warunki finansowe zaoferowane przez uczestników przetargu, a ich pomysły na wykorzystanie potencjału amfiteatru. Nie chodzi tylko o organizację koncertów i imprez, ale też działalność sali prób, gastronomii znajdującej się na terenie Opery Leśnej oraz np. zagwarantowanie turystom możliwości zwiedzania obiektu i czerpanie z tego zysków.

- Opera Leśna po remoncie jest obiektem unikatowym. Zarządzanie nim wymaga doświadczenia w organizacji wydarzeń. Priorytetem jest optymalne wykorzystanie możliwości, jakie daje wyremontowany amfiteatr, dlatego najważniejszą kwestią nie będzie na pewno kwota zaoferowana miastu za dzierżawę. Nie zależy nam na tym, aby uzyskać np. pięć tys. zł więcej kosztem jakości - podkreśla Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu.

Urzędnicy chcieliby rozpisać przetarg jeszcze w listopadzie. Nowy operator miałby dzierżawić od miasta teren przez najbliższych dziesięć lat.

Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli BART, jak odbierają decyzję miasta o rozpisaniu przetargu na nowego operatora. Ich komentarz był bardzo krótki.

- Póki co przetarg nie został jeszcze rozpisany, jeżeli zostanie, to na pewno będziemy chcieli do niego przystąpić - mówi Mariusz Pszczółkowski z BART.

Czytaj więcej o remoncie Opery Leśnej i nowych możliwościach, które zyskał dzięki niemu amfiteatr.

Zobacz jak wyglądał dzień otwarty sopockiej Opery Leśnej

Opinie (35) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.