Fakty i opinie

stat

Będzie remont ostatniego fragmentu Traktu św. Wojciecha


Na wiosnę powinny być gotowe projekty przebudowy Traktu św. Wojciecha zobacz na mapie Gdańska od wysokości ul. Podmiejskiej zobacz na mapie Gdańska do Wiaduktu Biskupia Górka zobacz na mapie Gdańska. Planowany remont zakończy rozłożoną na cztery lata przebudowę ulicy z południa do centrum Gdańska.Czy korzystasz na co dzień z Traktu św. Wojciecha?

tak, jeżdżę tamtędy do domu i pracy

60%

tak, ale jadę niewielkim fragmentem

9%

nie, ale wiem, że jeździ tam mnóstwo pojazdów

24%

nie, omijam tę ulicę

7%
Miasto Gdańsk przymierza się do przebudowy ostatniego fragmentu Traktu św. Wojciecha na Oruni. Jest szansa, że jeszcze w tym roku kierowcy pojadą po równym odcinku od ul. Podmiejskiej do Wiaduktu Biskupia Górka.

- Chcielibyśmy ogłosić przetargi jeszcze w drugim kwartale tego roku. Wszystko jednak zależy od opracowania dokumentacji - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która w imieniu miasta przygotowuje inwestycję do realizacji.
Na tę chwilę DRMG posiada dokumentację projektową dla przebudowy Traktu Św. Wojciecha w rejonie skrzyżowania z ul. Sandomierską. Oprócz remontu nawierzchni przewidziane jest tam przeniesienie przejścia dla pieszych z niebezpiecznego obecnie miejsca - na południe od skrzyżowania - na jego północą stronę. Usprawni to także wyjazd z ul. Sandomierskiej.

- Obecnie jesteśmy również w trakcie pozyskiwania projektu dla kolejnego odcinka Traktu Św. Wojciecha w Gdańsku: na odcinku od skrzyżowania z ul. Sandomierską w kierunku Wiaduktu Biskupia Górka. Wykonawca na opracowanie PT ma czas do maja 2016 r. - mówi Trojmiasto.pl Agnieszka Zakrzacka z DRMG.
4 lata modernizacji Traktu św. Wojciecha.
4 lata modernizacji Traktu św. Wojciecha. graf. Trojmiasto.pl
W cztery lata Trakt zmieni oblicze

Jeśli miastu uda się wykonać w tym roku zaplanowane prace, Trakt św. Wojciecha na dobre przestanie być najgorszą ulicą w Trójmieście. Jazda będzie tam przede wszystkim bezpieczna dla kierowców i ich samochodów. Komfort też będzie nieporównywalnie lepszy.

Do tej pory Trakt św. Wojciecha od wiosny 2012 r. przeszedł aż cztery poważne modernizacje, których łączny koszt wynosi 15,4 mln zł.

Trakt św. Wojciecha to ważna dla Gdańska arteria. Codziennie podróżują tam mieszkańcy południowych dzielnic, a także Pruszcza Gdańskiego. To wciąż szlak tranzytowy do portu w Gdańsku i droga krajowa nr 1.

Zobacz, jak wyglądał Trakt św. Wojciecha w 2010 r.


Dotychczasowe prace na Trakcie św. Wojciecha

Jesień 2015 - odc. od ul. Gościnnej do ul. Podmiejskiej - 5,2 mln zł, wykonawca MTM Gdynia
Wiosna 2014 - odc. od Obwodnicy Południowej do ul. Ukośnej - 3,2 mln zł, wykonawca Strabag.
Jesień 2013 - odc. od ul. Ukośnej do ul. Gościnnej - 3,1 mln zł, wykonawca Skanska
Wiosna 2012 - odc. od rogatek Gdańska do Obwodnicy Południowej - 3,8 mln zł, wykonawca Strabag.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (113)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.