• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Będzie "spotkanie na szczycie" ws. Złotej Bramy? Tak źle to jeszcze nie wyglądało

Szymon Zięba
6 czerwca 2024, godz. 07:00  Raport
Opinie (276)

Pomazany płot przy Złotej Bramie. Czy spotkanie urzędników pomoże?

Płot zabezpieczający Złotą Bramę tak źle jeszcze nie wyglądał. Choć jakiś czas temu został odmalowany, teraz szpecą go wulgarne rysunki. Po tym, jak dokumentujący to materiał pojawił się w Raporcie z Trójmiasta, miejski radny zamierza zwołać "spotkanie na szczycie", gdzie o przyszłości zabytku będą dyskutować przedstawiciele miasta, konserwatora zabytków i Stowarzyszenia Architektów Polskich, którzy Złotą Bramą zarządzają.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Uważasz, że płot powinien zostać wyczyszczony?

Historia problemów ze Złotą BramąSprawa remontu Złotej Bramy i otaczającego ją płotu, który zabezpiecza cenny zabytek w sercu Gdańska, to już istna epopeja.Kolejna dewastacja ogrodzenia w ŚródmieściuPrace jednak przeciągnęły się na tyle, że z odmalowanego ogrodzenia zaczęła schodzić biała farba, a sam płot ponownie zdewastowano. I to tak, jak jeszcze nigdy do tej pory. Właściwie z obu stron turyści i przechodnie mogą natknąć się na wulgaryzmy, a wnętrze przypomina ścianę opuszczonego squotu.

Architekci: Architekci: "Złota Brama nie jest na sprzedaż"

Poinformowali nas o tym czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Koszmarnie pomazany płot przy Złotej Bramie (19 opinii)

Tak źle tam jeszcze chyba nie było.
Tak źle tam jeszcze chyba nie było.


Będzie spotkanie urzędników ws. Złotej Bramy?Sygnałem naszego czytelnika zainspirował się radny PiS, Przemysław Majewski. Jak podkreśla samorządowiec, zwróci się do władz miasta, Stowarzyszenia Architektów Polskich i pomorskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków o spotkanie w sprawie stanu Złotej Bramy.Również i my wysłaliśmy pytania do SARP. Mimo zapewnień, że odpowiedź zostanie udzielona, nie stało się tak do momentu publikacji tego artykułu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (276)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane