• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Będzie toaleta przy popularnym placu zabaw

Ewelina Oleksy
13 lipca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
  • Przy nowym placu zabaw w pobliżu zbiornika Augustowska ma się pojawić toaleta.
  • Przy nowym placu zabaw w pobliżu zbiornika Augustowska ma się pojawić toaleta.
  • Przy nowym placu zabaw w pobliżu zbiornika Augustowska ma się pojawić toaleta.

Przy tłumnie odwiedzanym placu zabaw nieopodal zbiornika AugustowskaMapka pojawi się toaleta. O jej ustawienie apelowali rodzice dzieci, które się tam bawią. A miejscy radni interpelowali w tej sprawie dwukrotnie. Za drugim razem toaletę udało się załatwić.Toalety powinny pojawić się także przy innych placach zabaw?

O tym, że nowy plac zabaw na południu Gdańska jest zrobiony "na bogato", ale nie ma tam gdzie zrobić siku, pisaliśmy w maju. Na problem zwrócił uwagę jeden z rodziców, który odwiedza to miejsce z córką regularnie.

Po naszej publikacji problemem braku toalety zainteresowali się miejscy radni. Jeszcze w maju interpelację w tej sprawie złożył Mateusz Skarbek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska.

- Takie miejsce powinno mieć zapewnione odpowiednie zaplecze sanitarne, zwłaszcza że znajduje się w pewnej odległości od budynków mieszkalnych. Mając na uwadze powyższe, kierując się prośbami o interwencję pochodzącymi od mieszkańców, wnoszę o zlokalizowanie w tym miejscu sanitariatów - napisał radny do prezydent Gdańska.

Dokąd na plac zabaw w Trójmieście? Lista miejsc


W odpowiedzi miasto obszernie wytłumaczyło, że nie ma obecnie możliwości zabezpieczenia pieniędzy na zapewnienie zaplecza sanitarnego przy zbiorniku Augustowska.

Urzędnicy zaproponowali jednocześnie inne rozwiązanie - złożenie wniosku do Budżetu Obywatelskiego ws. toalet przy placu zabaw. Tyle tylko, że nie byłoby żadnej gwarancji, że ten projekt wygra, a tylko takie są potem realizowane.

Do dwóch razy sztuka, toaleta będzieTaka odpowiedź miasta nie zadowoliła radnego. Napisał więc replikę, czyli kolejną interpelację w tej samej sprawie. Tym razem podpisała się pod nią także radna Kamila Błaszczyk.

- Popularność terenów rekreacyjnych przy zbiorniku Augustowska jest ogromna. Z całą mocą stoimy więc na stanowisku, iż przedmiotowe miejsce powinno mieć zapewnione odpowiednie zaplecze sanitarne. Zależy nam na jak najszybszej realizacji przedmiotowych sanitariatów. Uważamy, że zasadne jest rozpatrzenie możliwości zastosowania rozwiązań tymczasowych z zastrzeżeniem, iż będą zapewniały estetykę, na jaką zasługuje miejsce i otoczenie. Wnosimy o jak najszybszą realizację - napisali.

Wszystko o toaletach publicznych w TrójmieścieTym razem się udało, a urzędnicy zadeklarowali, że toaleta przy placu zabaw się pojawi.

- W celu doraźnego rozwiązania problemu zostanie skierowany do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni wniosek o postawienie tam na sezon letni możliwie najbardziej estetycznego przenośnego sanitariatu - zadeklarowały władze Gdańska.

Otwarty w maju plac zabaw szybko stał się popularnym miejscem spędzania wolnego czasu

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (82)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane