• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Bezdomni na ulicy, bo nie ma komisariatu

Patsz
26 września 2022, godz. 10:30 
Osoby nadużywające alkoholu w okolicy budynku przy ul. Chwarznieńskiej to stały widok. Osoby nadużywające alkoholu w okolicy budynku przy ul. Chwarznieńskiej to stały widok.

Pijący alkohol bezdomni na ulicach Witomina są zmorą mieszkańców. - To podobna sytuacja do opisanej przez was w Gdańsku. Po likwidacji komisariatu na dzielnicyMapka, przebywają bezkarnie w okolicy sklepu, a służby nie reagują - pisze pan Mariusz. Niebawem miejsce po policji ma zająć straż miejska.Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł o placu Czerwonych Gitar w Gdańsku, który jest okupowany przez bezdomnych.

Plac Czerwonych Gitar czy czerwonych nosów? Wraca stary problem przed Cristalem Plac Czerwonych Gitar czy czerwonych nosów? Wraca stary problem przed Cristalem

Z podobnym problemem zgłosił się do nas pan Mariusz. Mimo że dotyczy miejsca mniej reprezentacyjnego niż we Wrzeszczu, to jego skala jest podobna.

Problem z bezdomnymi na WitominieCzy w okolicy, gdzie mieszkasz, jest problem z bezdomnymi?

- Prośba o interwencję ws. bezdomnych wiecznie pijących przy Chwarznieńskiej 4 na Witominie. Odkąd zlikwidowany został komisariat policji i działki przy ul. Morskiego Pułku Strzelców, wszyscy przenieśli się tutaj. Pomimo zgłoszeń nic się nie zmienia. Wieczne libacje alkoholowe na ławkach przy drodze, a także w przesmyku między sklepami. To jest już nie do wytrzymania, ludzie chodzą z dziećmi, a oni oddają potrzeby fizjologiczne, gdzie popadnie - pisze w liście pan Mariusz.
Kłopoty zaczęły się po likwidacji dzielnicowego komisariatu ponad 2,5 roku temu. Policjanci przenieśli się do nowego budynku na Chwarznie, a lokal na Witominie opustoszał. Zdaniem czytelnika, to jeden z powodów, dla których bezdomni okupują okolice.

- Patrol policji nawet jak przejeżdża, to nie reaguje dopóki nie ma zgłoszenia - dodaje pan Mariusz.
  • Osoby nadużywające alkoholu w okolicy budynku przy ul. Chwarznieńskiej to stały widok.
  • Osoby nadużywające alkoholu w okolicy budynku przy ul. Chwarznieńskiej to stały widok.
  • Osoby nadużywające alkoholu w okolicy budynku przy ul. Chwarznieńskiej to stały widok.
  • Osoby nadużywające alkoholu w okolicy budynku przy ul. Chwarznieńskiej to stały widok.

Straż miejska interweniowała jeden razO podejmowane tam interwencje zapytaliśmy funkcjonariuszy straży miejskiej, bowiem to oni są oddelegowani do pilnowania w tym zakresie porządku w mieście.

- W całej Gdyni podejmowaliśmy od początku roku 92 interwencje związane z alkoholem. 1162 razy pojawialiśmy się z powodu bezdomnych - informuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik Straży Miejskiej w Gdyni.
Tłumaczy, że od początku roku na Witominie było tylko jedno zgłoszenie. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, nikogo już nie było.

Pomysł na wykorzystanie lokaluWygląda na to, że w najbliższych tygodniach sytuacja się nie zmieni.

W przyszłości może być lepiej. Gdynia ma bowiem pomysł na wykorzystanie lokalu. Zostanie tam zaadaptowana przestrzeń na potrzeby Gdyńskiego Centrum Zdrowia - placówce powstałej na bazie likwidowanego wydziału zdrowia.

Urzędnicy obiecują, że budynek będzie mógł być wykorzystywany na różne cele publiczne, m.in. jako dyżurka dla straży miejskiej.
Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (135)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane