• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bezdomny z Karwin pod opieką lekarzy

Michał Sielski
12 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Urzędnicy proszą, by wszystkie osoby bezdomne zgłaszać do MOPS. Urzędnicy proszą, by wszystkie osoby bezdomne zgłaszać do MOPS.

Opisywany przez nas wielokrotnie bezdomny mężczyzna z Karwin jest już pod opieką lekarzy. Okoliczni mieszkańcy - po ponad dwuletniej batalii - doprowadzili do tego, że decyzją sądu skierowano go na przymusowe leczenie. Pan Patryk trafił już do szpitala. Problem z bezdomnymi w dzielnicy jednak nie zniknął.Czy w okolicy, w której mieszkasz, pojawiają się bezdomni?

O uciążliwym bezdomnym z Karwin pisaliśmy już kilkakrotnie:


25-letni mężczyzna uprzykrzał życie mieszkańcom Karwin od ponad dwóch lat. Pan Patryk nie tylko spał w klatkach, ale też załatwiał tam swoje potrzeby fizjologiczne, czasem podpalał śmieci, był też agresywny.

Mieszkańcy od miesięcy starali się mu pomóc, ale on konsekwentnie odmawiał przyjęcia wsparcia, jakie oferowali mu pracownicy gdyńskiego MOPS-u.

Po kolejnym wybryku miarka się jednak przebrała i sprawą zajął się sąd. Po zasięgnięciu opinii biegłych zdecydował on, że mężczyzna powinien zostać objęty opieką lekarzy specjalistów. Zarówno do sądu, jak i szpitala musiał być jednak doprowadzany przez policję.

Choć pan Patryk jest już po opieką lekarzy, mieszkańcy zgłaszają, że w dzielnicy pojawiają się kolejni bezdomni.

- Nie są jeszcze tak natarczywi, ale z Patrykiem też tak było. Na początku niektórzy wpuszczali go, by zanocował na klatce, dawali jedzenie, a on potem i tak zaczął szaleć - mówi pan Marian, czytelnik Trojmiasto.pl. - Nie chcemy tak żyć, że z obawy wychodzimy po żonę na przystanek, gdy wraca z pracy, bo nigdy nie wiadomo, kogo spotka w spokojnej dotąd dzielnicy - dodaje.

Urzędnicy: wszystkie przypadki trzeba zgłaszaćUrzędnicy apelują, by nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych. Nie chodzi jednak o pomaganie na własną rękę, bo to często tylko sprawia, że z bezdomności nie chcą się wyrwać, ale zgłaszanie takich przypadków służbom.

- Osoba, której uciążliwe i niezgodne z prawem działania były zgłaszane wcześniej, zgodnie z wyrokiem sądu jest objęta specjalistycznym wsparciem w szpitalu. Mam nadzieję, że uzyskana tam pomoc medyczna przyczyni się do poprawy jego sytuacji. Pojawiające się sygnały o kolejnych zdarzeniach, dotyczących niewłaściwych zachowań czy też łamania prawa, nie mogą więc dotyczących tej samej osoby. Jeżeli ktoś dopuszcza się zakłócania porządku mieszkańcom Karwin, proszę o bieżące reagowanie i wzywanie służb, podając konkretne adresy. Funkcjonariusze policji i pracownicy MOPS zgodnie z posiadanymi kompetencjami podejmą właściwe działania - podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Miejsca

  • MOPS Gdynia, Grabowo 2

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane