Fakty i opinie

stat

Bezrobocie w Sopocie i Gdyni najniższe w Polsce!

Spośród 38 tys. sopocian tylko 339 osób figuruje w statystykach jako bezrobotni. Ale sytuacja na rynku pracy poprawia się w całym Trójmieście i województwie.
Spośród 38 tys. sopocian tylko 339 osób figuruje w statystykach jako bezrobotni. Ale sytuacja na rynku pracy poprawia się w całym Trójmieście i województwie. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Sopot: 1,9 proc., Gdynia: 2,1 proc., Gdańsk: 3 proc - od wielu lat stopa bezrobocia w Trójmieście nie była tak niska. Sopot i Gdynia mają najniższą stopę bezrobocie w Polsce.W kwietniu liczba bezrobotnych spadła w kurorcie o 15,5 proc., w Gdyni o 9 proc. a w Gdańku o 8,5 proc. Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy oznacza to, że w Sopocie bez pracy pozostaje 339 osób, w Gdyni 2145 osób, a w Gdańsku 5860.

Pomorscy przedsiębiorcy nie próżnują i wykorzystując wzrost gospodarczy cały czas szukają nowych rąk do pracy. W kwietniu zgłosili chęć zatrudnienia niemal 2 tys. osób więcej niż w marcu. Ponad 6 tys. osób podjęło pracę, a mimo to wszystkie pomorskie urzędy pracy dysponowały jeszcze 1046 ofertami pracy.

W całym województwie liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy województwa pomorskiego wyniosła 77 834 osoby (według stanu na 30 kwietnia br.). W porównaniu z marcem, ta liczba zmniejszyła się o ponad 5 tys. (6,6 proc.)

Bezrobocie w pomorskiem spadło tym samym do poziomu 9,7 proc. (w skali całego kraju wynosi niewiele więcej - 10,5 proc.).

Opinie (212) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.