Fakty i opinie

stat

Bieg City Trail gości w Małym Kacku w Gdyni

Biegi City Trail Trójmiasto odbywają się na przemian w Gdańsku w Gdyni. W niedzielę uczestnicy pobiegną w Małym Kacku.
Biegi City Trail Trójmiasto odbywają się na przemian w Gdańsku w Gdyni. W niedzielę uczestnicy pobiegną w Małym Kacku. mat. prasowe

W niedzielę o godz. 11 wystartuje drugi bieg cyklu Grand Prix Trójmiasto City Trail. Tym razem biegacze, mierzący się z 5-kilometrową przełajową trasą, zagoszczą w Gdyni na Małym Kacku. Do wspólnego udziału zaprasza mistrzynie świata w boksie i kick boxingu Iwona Guzowska. Zapisy do czwartku w cenie 15 zł, w dniu zawodów za udział zapłacimy 20 zł. Szansę na nagrody ma każdy uczestnik, bez względu na osiągnięty wynik.Grand Prix City Trail to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. Zawody na odcinku 5 kilometrów odbywają się w dziesięciu lokalizacjach. W Trójmieście impreza jest organizowana już trzeci rok - na początku w Gdańsku, a od października 2013 także w Gdyni.

Inauguracja obecnego cyklu miała miejsce w październiku w Gdańsku. Wśród panów zwyciężył Oskar Przysiężny, który triumfował w czasie 17:03. Z pań najszybsza była Martyna Warda z wynikiem 21:15.

PRAWIE 300 BIEGACZY NA INAUGURACJI CITY TRAIL

Zobacz mapę trasy na Małym Kacku.
Zobacz mapę trasy na Małym Kacku.
W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy w nowym sezonie bieg w Gdyni. Uczestnicy przetestują nową trasę - na Małym Kacku.

Do czwartku, do godz. 23:59 zapisów można dokonywać na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą, za start trzeba będzie zapłacić 15 zł.

W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:00, a o 8:30 ruszy biuro zawodów przy ul. Spokojnej.

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży - City Trail Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Biegi dla dzieci odbywają się zawsze od godz. 9:30. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl City Trail Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

7 niedzielnym biegu weźmie udział Iwona Guzowska. Mistrzyni świata w boksie, a obecnie zapalona triathlonistka jest ambasadorką cyklu.

- Nie ma lepszego sposobu na porządną dawkę dobrego nastroju jak poranny bieg na świeżym powietrzu! Spróbujcie sami - przekonuje Guzowska.

Od początku edycji trwa konkurs z nagrodami za miejsca na mecie. Co 1000 miejsc nagrodą jest plecak Salomon Trail 20, co 3000 miejsc - buty Salomon X-SCREAM GTXŸ, a co 10 000 miejsc - zegarek Suunto Ambit 3! Zwycięzcy są wyłaniani na podstawie łącznej klasyfikacji, która powstaje po zsumowaniu wyników biegów w poszczególnych miastach (w kolejności, w jakiej odbywają się biegi).

Przewidziano nagrody nawet za 30-tysięczne miejsce na mecie. Oznacza to, że w ciągu sześciu miesięcy trwania cyklu rozdanych zostanie nawet 18 plecaków, 9 par butów i 3 zegarki. Łączna pula nagród to niemal 15 tysięcy złotych. Najistotniejszym elementem konkursu jest fakt, że wygrać może każdy - bez względu na poziom sportowy i czas na mecie.

Terminy kolejnych biegów w Trójmieście to: 28 grudnia (Gdańsk), 18 stycznia (Gdynia), 22 lutego (Gdańsk) i 22 marca (Gdynia).

Opinie (25) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.