Fakty i opinie

stat

Biuro na parę chwil

- Z biura na godziny korzystać będą głównie wolni strzelcy, którzy załatwiają sprawy w Śródmieściu Gdańska - przekonuje Anna Bojarowicz z One Hour Office.
- Z biura na godziny korzystać będą głównie wolni strzelcy, którzy załatwiają sprawy w Śródmieściu Gdańska - przekonuje Anna Bojarowicz z One Hour Office. fot. trojmiasto.pl

W centrum Gdańska ruszyło biuro, które można wynająć na godziny. Na rynku jest coraz więcej usług dla prowadzących nieduże firmy.Takie usługi jak opisane w artykule to dowód na:

rozwój rynku, na którym jest coraz bardziej zróżnicowana oferta dla biznesu

47%

niedojrzałośc rynku, skoro istnieją firmy bez własnego biura i sekretarki

9%

to nie świadczy o niczym poza pomysłowością tych, którzy świadczą takie usługi

44%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 766
Nie ma świecącego szyldu, nie ma stali i szkła, nie ma też portiera. Może dlatego na wynajęcie tego biura w śródmieściu Gdańska stać nawet początkującego biznesmena. Wystarczy 10 zł. Co prawda nie na długo, bo na... godzinę.

- Przez ten czas można jednak sporo załatwić: odpowiedzieć na pocztę, zadzwonić w kilka miejsc, spotkać się z kontrahentem - przekonuje Anna Bojarowicz, szefowa otwartego właśnie przy Podwalu Staromiejskim One Hour Office.

Na 38 m kw. zmieściły się cztery biurka, przy których można korzystać ze swojego laptopa, lub ze stacjonarnego komputera, telefonu i faxu. Za dodatkową opłatą można liczyć na pomoc sekretarki, która zbinduje wydruk albo umówi spotkanie - np. w pokoju spotkań, w którym zmieści się pięć osób.

Za 300 zł miesięcznie można wykupić usługę pt. wirtualne biuro. Wtedy oprócz pierwszeństwa przy rezerwowaniu biurka można podawać adres przy Podwalu Staromiejskim jako swój korespondencyjny, numer telefonu stacjonarnego oraz liczyć na obsługę sekretariatu.

Czy takie biuro na godziny ma rację bytu? - Myślę, że tak. Pomysł nie jest nowy, podobne miejsca działają tez winnych miastach - przekonuje Anna Bojarowicz. Jej zdaniem biuro na godziny to propozycja dla wolnych strzelców, którzy każdego dnia załatwiają swoje zawodowe sprawy w Śródmieściu Gdańska. - Za cenę niewiele wyższą niż w kawiarence internetowej zyskują nie tylko bezpieczny internet, ale też biznesową atmosferę.

Zobacz inne trójmiejskie biura na godziny

To nie jedyne nietypowe rozwiązanie dla prowadzących niewielkie, często jednoosobowe firmy. W Gdyni powstała firma, która oferuje przez pięć dni w tygodniu od godz. 6 do godz. 22 profesjonalne wsparcie wykwalifikowanych asystentek.

- Pomysł powstał w wyniku obserwacji potrzeb wielu firm, które niekiedy z dnia na dzień muszą załatwić pilne sprawy w stolicy, lub poza siedzibą przedsiębiorstwa, potrzebują pomocy w obsłudze spotkań biznesowych, profesjonalnej opiece nad kontrahentami - mówi Anna Szubert, współwłaścicielka agencji asystentek Asystentka.pl.

Gdyńska agencja oferuje firmom pracę wysoko kwalifikowanych, doświadczonych asystentek, które będą wykonywać zlecenia w Warszawie i kilku miastach w Polsce w zakresie różnych czynności administracyjnych. W ramach wykupionych abonamentów godzinowych klienci mogą zlecać telefonicznie lub internetowo wykonanie zadań uwalniających ich od angażowania własnych pracowników, wysyłania ich do odległych miast itp. Wszystkie te prace będą monitorowane, a ich koszt rozliczany będzie godzinowo.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (97)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.