Fakty i opinie

stat

Biurowiec na skwerze Plymouth połączony z miejskim parkiem

Najnowszy artukuł na ten temat

Budowa parku Centralnego w Gdyni: robotnicy zajmą al. Piłsudskiego

Prywatny właściciel, do którego należy część skweru Plymouth zobacz na mapie Gdyni rozpocznie pod koniec roku budowę biurowca. Jego inwestycja ma zgrać się z miejskimi planami stworzenia Parku Centralnego w centrum Gdyni. Obie części mają być gotowe w 2020 roku.Czy planowana liczba miejsc parkingowych jest wystarczająca?

tak, będzie ich przecież znacznie więcej niż jest obecnie 34%
nie, wszystkie zajmą okoliczni pracownicy i dla mieszkańców i turystów nic nie zostanie 66%
zakończona Łącznie głosów: 774
We wtorek informowaliśmy o powstaniu 3-hektarowego parku w centrum Gdyni, a dzień później pojawiły się wizualizacje nowego budynku, który stanie na skwerze Plymouth, gdzie park będzie się zaczynał.

O planach firmy AB Inwestor, która chce wybudować w tym miejscu 7-kondygnacyjny biurowiec pisaliśmy już latem zeszłego roku. Wysoki na 24,5 metra obiekt, wedle projektu pracowni Arch Deco, będzie posiadał szklaną elewację oraz wykusze z kremowo-białego kamienia. Jego powierzchnia wyniesie blisko 5 tys. m kw.

Realizacja ruszy nie wcześniej niż jesienią, bowiem inwestor musi ponownie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

- Chcemy połączyć siły z miastem i część inwestycji zrealizować razem - mówi Andrzej Boczek, prezes AB Inwestor. - Chodzi przede wszystkim o podziemny parking, który będzie posiadał wspólny wjazd od strony ul. Świętojańskiej. Wcześniej, dla mojej inwestycji, planowałem stworzyć go od strony ul. Partyzantów.
Biurowiec widać już na wizualizacji zaprezentowanej przez urzędników. Inwestor chce połączyć siły z miastem, by razem wybudować parking podziemny ze wspólnym wjazdem od strony ul. Świętojańskiej (na dole po prawej).
Biurowiec widać już na wizualizacji zaprezentowanej przez urzędników. Inwestor chce połączyć siły z miastem, by razem wybudować parking podziemny ze wspólnym wjazdem od strony ul. Świętojańskiej (na dole po prawej). materiały prasowe
W części miejskiej będzie mogło zaparkować po ziemią blisko 280 aut, natomiast na potrzeby biurowca powstanie dodatkowych 70 miejsc postojowych.

Na placu przed biurowcem powstanie skwer z fontanną, ścieżkami i gastronomią w części parterowej, który ma płynnie łączyć się z terenem miejskiego parku.

- Moim zdaniem będzie to doskonałe miejsce, by przenieść tam pomnik Eugeniusza Kwiatkowskiego. Chętnie udostępnię swoją część na ten cel - przekonuje Boczek.
Urzędnicy z Gdyni deklarują, że miejski park będzie gotowy w 2020 roku. W tym samym czasie ma powstać także biurowiec.

Opinie (247) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.