Błąd na nowej tablicy przy dworcu

Najnowszy artukuł na ten temat Namalowali pasy i droga się "rozjechała"
Nowa tablica z błędnym kierunkiem przystanków, z których odjeżdżają autobusy na lotnisko. Strzałka powinna wskazywać w lewą stronę - w kierunku Dworca Głównego, spod którego kursuje linia 210.
Nowa tablica z błędnym kierunkiem przystanków, z których odjeżdżają autobusy na lotnisko. Strzałka powinna wskazywać w lewą stronę - w kierunku Dworca Głównego, spod którego kursuje linia 210. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Po naszym artykule o zniszczonych i pomazanych tablicach w tunelu przy Dworcu Głównym urzędnicy najpierw oczyścili część znaków, a następnie na przełomie lutego i marca wymienili pozostałe tablice na nowe. Niestety w oznakowanie wkradł się błąd, który wychwycili nasi czytelnicy. Urzędnicy obiecali, że poprawią oznakowanie.Widzisz błąd na znaku drogowym. Co robisz?

Zobacz wyniki (702)
O zaniedbanych i nieczytelnych tablicach w tunelu przy Dworcu Głównym informowaliśmy na początku lutego. Na ich mało estetyczny wygląd uwagę zwróciła jedna z naszych czytelniczek.

Gdy problem zgłosiliśmy Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni już następnego dnia część tablic oczyszczono (brawo!), a pozostałe - ze względu na ich zużycie - zakwalifikowano do wymiany.

Ta nastąpiła na przełomie lutego i marca. Niestety, nowe znaki zawierają błąd: wskazują niewłaściwy kierunek przystanków, z których odjeżdżają autobusy do Portu Lotniczego. Zamiast wektora skierowanego w stronę Dworca Głównego spod którego odjeżdżają autobusy linii 210, strzałka kieruje podróżnych w przeciwnym kierunku.

Błąd wychwycili nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta, gdzie w poniedziałek rano pojawiło się zdjęcie nowej tablicy.

Urzędnicy przyznają rację naszym czytelnikom i obiecują, że pomyłka zostanie poprawiona.

- Zweryfikujemy ponownie treść tablic i dokonamy stosownych zmian. Jednocześnie zastanowimy się nad zasadnością wskazywania na takich znakach kierunku przystanków, z których odjeżdżają autobusy w kierunku lotniska ze względu na zmiany, jakich dokonuje Zarząd Transportu Miejskiego. Tak się stało w tym przypadku i stąd wzięła się omyłka - tłumaczy Magdalena Kiljan, rzecznik GZDiZ.
A my dziękujemy naszym czytelnikom za czujność!

A tak tablice wyglądały jeszcze kilka dni temu.
A tak tablice wyglądały jeszcze kilka dni temu. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (149)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane