Fakty i opinie

stat

Blisko 14 mln za remont SKM Redłowo

Wygląda na to, że w końcu uda się znaleźć wykonawcę remontu peronu SKM w Redłowie.
Wygląda na to, że w końcu uda się znaleźć wykonawcę remontu peronu SKM w Redłowie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Wygląda na to, że Szybkiej Kolei Miejskiej uda się w końcu znaleźć wykonawcę remontu peronu w Redłowie zobacz na mapie Gdyni. Do ogłoszonego po raz trzeci przetargu zgłosiła się firma Rajbud, która za swoją pracę oczekuje wynagrodzenia w wysokości 13,8 mln zł, co mieści się w budżecie SKM. Termin realizacji to połowa marca 2020 roku.W co SKM powinna inwestować największe pieniądze?

nowy tabor

64%

remonty peronów

11%

rozbudowę linii

20%

nową kadrę pracowników

5%
Do trzech razy sztuka - jak mówi znane przysłowie. Wiele wskazuje na to, że sprawdzi się ono w przypadku remontu peronu SKM Redłowo. Tyle bowiem prób zostało podjętych przez Szybką Kolej Miejską, by znalazł się choć jeden chętny.

Czytaj też: Problemy z remontami peronów SKM w Gdyni

Ofertę na kwotę blisko 13,8 mln zł złożyła firma Rajbud. SKM założyła, że może wydać ponad 400 tys. zł więcej, więc propozycja mieści się w budżecie. Do dwóch wcześniejszych przetargów nikt się nie zgłosił.

Roboty będą wykonywane w trybie "zaprojektuj i wybuduj". W ramach prac przebudowana będzie bryłą peronu, powstanie nowa, dłuższa wiata oraz winda łącząca peron z wiaduktem. Pojawi się też monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Całość ma być gotowa do 15 marca 2020 roku.

Zobacz też: Przystanki SKM w Gdyni wciąż bez wykonawców

Przystanek w Orłowie również nie ma szczęścia do wykonawców. Do tej pory odbył się jeden przetarg, w którym oferta konsorcjum - Poleko Budownictwo i Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe opiewająca na 46,12 mln zł okazała się ponad trzy razy wyższa, niż zamierzała przeznaczyć SKM - 14,36 mln zł.

Z tego powodu postępowanie zostanie podzielone na dwie części. Pierwsza będzie dotyczyła samego projektu i dopiero gdy zostanie on przygotowany, rozpoczną się poszukiwania wykonawcy.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (128)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.