Fakty i opinie

stat

Blisko 14 mln za remont SKM Redłowo

Wygląda na to, że w końcu uda się znaleźć wykonawcę remontu peronu SKM w Redłowie.
Wygląda na to, że w końcu uda się znaleźć wykonawcę remontu peronu SKM w Redłowie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Wygląda na to, że Szybkiej Kolei Miejskiej uda się w końcu znaleźć wykonawcę remontu peronu w Redłowie zobacz na mapie Gdyni. Do ogłoszonego po raz trzeci przetargu zgłosiła się firma Rajbud, która za swoją pracę oczekuje wynagrodzenia w wysokości 13,8 mln zł, co mieści się w budżecie SKM. Termin realizacji to połowa marca 2020 roku.W co SKM powinna inwestować największe pieniądze?

nowy tabor

64%

remonty peronów

11%

rozbudowę linii

20%

nową kadrę pracowników

5%
Do trzech razy sztuka - jak mówi znane przysłowie. Wiele wskazuje na to, że sprawdzi się ono w przypadku remontu peronu SKM Redłowo. Tyle bowiem prób zostało podjętych przez Szybką Kolej Miejską, by znalazł się choć jeden chętny.

Czytaj też: Problemy z remontami peronów SKM w Gdyni

Ofertę na kwotę blisko 13,8 mln zł złożyła firma Rajbud. SKM założyła, że może wydać ponad 400 tys. zł więcej, więc propozycja mieści się w budżecie. Do dwóch wcześniejszych przetargów nikt się nie zgłosił.

Roboty będą wykonywane w trybie "zaprojektuj i wybuduj". W ramach prac przebudowana będzie bryłą peronu, powstanie nowa, dłuższa wiata oraz winda łącząca peron z wiaduktem. Pojawi się też monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Całość ma być gotowa do 15 marca 2020 roku.

Zobacz też: Przystanki SKM w Gdyni wciąż bez wykonawców

Przystanek w Orłowie również nie ma szczęścia do wykonawców. Do tej pory odbył się jeden przetarg, w którym oferta konsorcjum - Poleko Budownictwo i Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe opiewająca na 46,12 mln zł okazała się ponad trzy razy wyższa, niż zamierzała przeznaczyć SKM - 14,36 mln zł.

Z tego powodu postępowanie zostanie podzielone na dwie części. Pierwsza będzie dotyczyła samego projektu i dopiero gdy zostanie on przygotowany, rozpoczną się poszukiwania wykonawcy.

Opinie (128) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.