Blisko 2 mln zł na przebudowę wodociągów na Chełmie

Najnowszy artukuł na ten temat Usunięto awarię ciepłowniczą na Chełmie

Gdańsk wyda 1,8 mln zł na przebudowę wodociągów na Chełmie, nękanym ostatnio regularnymi awariami. Dodatkowo sukcesywnie mają być wymieniane przewody w miejscach, które po każdej awarii zamieniają się w jezioro. Inwestycje będą prowadzone już od tego roku i mają być rozwiązaniem problemu notorycznie ostatnio "pływającej" dzielnicy.Widzisz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym w Raporcie z Trójmiasta.

Czy planowane inwestycje zlikwidują problem z awariami na Chełmie?

Zobacz wyniki (360)
Od jesieni czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta regularnie informują nas o awariach wody na Chełmie. Tylko w styczniu mieliśmy trzy takie zgłoszenia: 6.01, 13.01 i ostatnie - ze środy 20.01.

Chełm - odwiedź nasz dzielnicowy serwis

Przedstawiciele Saur Neptun Gdańsk te problemy tłumaczyli niskimi temperaturami oraz wysłużeniem sieci wodociągowej. Te tłumaczenia za niewystarczające uznał miejski radny Przemysław Majewski (PiS), który zapytał władze miasta o to, czy w związku z awariami przewidują większy remont sieci wodociągowej na Chełmie.

"Mieszkańcy Chełmu morsują w swoich domach"- Gdańszczanie z Chełmu notorycznie morsują w swoich domach i mieszkaniach. Nie trzeba było długo czekać na kolejną awarię wodociągową i ciepłowniczą w Gdańsku. Niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego sieci, które w założeniu powinny wytrzymywać od 60 do 100 lat, po niespełna 30 latach są notorycznie naprawiane. Mieszkańcy Chełmu wskazują, że już w latach 90. dochodziło do takich awarii. To skłania do zadania pytania, jak wyglądał nadzór miasta nad wykonywaniem tego typu inwestycji - mówi Majewski.

Awaria wody na Chełmie

Jak informuje Saur Neptun Gdańsk w Gdańsku doszło do awarii w dwóch miejscach. Bez bieżącej wody pozostają mieszkańcy Lipiec (podstawiono beczkowóz na Żuławskiej) oraz na Chełmie (Cieszyńskiego 2 i 4).


Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska, w odpowiedzi na pismo radnego poinformował, że potrzeba przebudowy awaryjnych przewodów na ul. Cieszyńskiego Mapkai ul. CebertowiczaMapka - czyli tych najboleśniej doświadczanych skutkami awarii, jest miastu znana.

- Wstępnie założono sukcesywną wymianę awaryjnych przewodów w latach 2022-2025 - napisał Grzelak.

Po awariach Chełm zalewany jest wodą. Film z listopada 2020 r.

Wiceprezydent poinformował też, że w ramach bieżącego planu inwestycji na lata 2021-2023 w dzielnicy Chełm zaplanowano realizację czterech "wodnych" inwestycji, które mają poprawić sytuację mieszkańców.

Prace pochłoną 1,8 mln zł i będą dotyczyć:
  1. przebudowy odcinka sieci wodociągowej w ul. Marii LudwikiMapkaul. MadalińskiegoMapka na długości ok. 300 m;
  2. przebudowy sieci wodociągowej w ul. Kolonia StudentówMapka/ul. PohulankaMapka na długości ok. 450 m;
  3. modernizacji przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynków przy ul. Worcella 13Mapkaul. Bitwy pod Lenino 6;Mapka
  4. przebudowy magistrali w rejonie ul. SuchankaMapkaul. PtasiaMapka na długości ok. 114 m.


Inwestycje na Chełmie realizować będzie spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo - Kanalizacyjna.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane