• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bliżej końca utrudnień między Brzeźnem a Nowym Portem

MKo
17 marca 2023, godz. 14:00 
Opinie (168)
Zamknięcie wiaduktu przez ostatnie miesiące dawało się we znaki kierowcom w Brzeźnie, Letnicy i Nowym Porcie. Jeśli pogoda pozwoli, remont może zakończyć się jeszcze w marcu. Zamknięcie wiaduktu przez ostatnie miesiące dawało się we znaki kierowcom w Brzeźnie, Letnicy i Nowym Porcie. Jeśli pogoda pozwoli, remont może zakończyć się jeszcze w marcu.

Koniec komunikacyjnej gehenny mieszkańców Brzeźna, Letnicy i Nowego Portu. Jest szansa, że remont wiaduktu na KrasickiegoMapka zakończy się na przełomie marca i kwietnia, a nie - jak pierwotnie planowano - pod koniec przyszłego miesiąca. Z placu budowy zniknął już ciężki sprzęt, a wykonawca czeka na okno pogodowe, by ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni.Miasta powinny rozpoczynać remonty dróg przed i w trakcie sezonu zimowego?

Remont wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi do portu łączącego Brzeźno, Nowy Port i Letnicę rozpoczął się we wrześniu 2022 r.

Z wysłużonego obiektu mogli korzystać tylko piesi, rowerzyści i tramwaje. Cały ruch samochodowy został skierowany na objazd przez Letnicę.

Zmiany dotknęły też komunikację miejską. Linię autobusową 148 skrócono do Brzeźna, a w zamian wydłużono linię tramwajową 3 do Nowego Portu (po otwarciu wiaduktu tramwaje znów mają kursować tylko do Brzeźna).

Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w TrójmieścieRemont wiaduktu na Krasickiego kosztował 5 mln zł. Remont wiaduktu na Krasickiego kosztował 5 mln zł.
Pierwotnie prace miały potrwać tylko do końca roku. Plany pokrzyżowała pogoda i termin przesunięto o dwa miesiące.

Kilka tygodni później okazało się, że i tego terminu nie uda się dotrzymać i zakończenie prac oszacowano z dużym zapasem aż na koniec kwietnia. Tym razem na przeszkodzie stanął... brak masy bitumicznej.

Brak asfaltu opóźnia remont wiaduktu Brak asfaltu opóźnia remont wiaduktu

Wiadukt na Krasickiego jest zamknięty dla ruchu niemal od pół roku. Wiadukt na Krasickiego jest zamknięty dla ruchu niemal od pół roku.

Wszystko w rękach pogodyWszystko wskazuje na to, że mieszkańcy trzech dzielnic nie będą jednak musieli czekać na otwarcie wiaduktu jeszcze sześciu tygodni. Asfalt udało się znaleźć, a w jego ułożeniu przeszkadza już tylko niekorzystna aura.

- Wykonawca zakończył już wszystkie zaplanowane prace, dlatego w tym tygodniu z placu budowy zniknęli pracownicy i ciężki sprzęt. Teraz czekamy już tylko na ułożenie nawierzchni. Będzie to możliwe, gdy poprawią się warunki atmosferyczne tj. przez 4-5 kolejnych nocy temperatura nie spadnie poniżej zera. Wówczas będzie można przystąpić do ostatniego etapu prac - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.


Podpisany aneks wyklucza kary umowneCzy w związku z dwukrotnym przekroczeniem terminu prac DRMG nałożyła kary umowne na wykonawcę lub zamierza to zrobić w przyszłości?

- Obie strony podpisały aneks do umowy, co oznacza, że zgodziły się na zapisy w niej zawarte. To wyklucza nałożenie kar umownych - usłyszeliśmy.

Nadchodzi ocieplenieJak wynika z prognozy pogody, weekend i najbliższy tydzień mogą sprzyjać pracom drogowców. Synoptycy prognozują znaczne ocieplenie - słupki rtęci mogą wskazać nawet kilkanaście stopni powyżej zera.

W kolejnych dniach synoptycy planują znaczne ocieplenie. Czy to oznacza długo oczekiwany koniec remontu między Brzeźnem a Nowym Portem? W kolejnych dniach synoptycy planują znaczne ocieplenie. Czy to oznacza długo oczekiwany koniec remontu między Brzeźnem a Nowym Portem?


MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (168)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane