• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Bójka na Długim Targu z ochroną wynajętą przez GZDiZ

Michał Brancewicz
27 czerwca 2022, godz. 15:50  Raport z Trójmiasta
Opinie (491)

Likwidacja nielegalnego stoiska tak rozjuszyła handlujących, że rzucili się z pięściami na ochroniarzy wynajętych przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Bójka na Długim TarguMapka pośród tłumu spacerowiczów trwała kilka minut. Obaj ochroniarze wymagali opieki medycznej.

 
Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie z Trójmiasta.
Widzisz coś ciekawego? Kliknij i RAPortuj!


Czujesz się bezpiecznie w centrum miasta?

O bójce poinformował nas czytelnik, który wysłał film na Raport z Trójmiasta. Dziękujemy za zgłoszenie.

Do zdarzenia doszło w sobotę w środku dnia na Długim Targu, którym spacerowały wówczas setki osób.

Na filmie widać grupkę młodych osób i dwóch ochroniarzy. Po krótkiej wymianie zdań rozpoczynają się rękoczyny. Uczestniczy w nich także młoda kobieta, która atakuje jednego z ochroniarzy.

Nielegalni handlarze zignorowali pierwszą interwencjęOchrona jest wynajmowana przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, by asystować podczas likwidacji nielegalnych stoisk, rozstawianych w różnych punktach miasta. Jak widać, nie bez powodu. Tak było i tym razem.

Miasto szuka wsparcia w likwidacji stoisk nielegalnego handluW ostatnią sobotę grupa złożona z pracowników GZDiZ i wynajętych ochroniarzy natknęła się na kram, którego właściciele nie posiadali zezwolenia na handel uliczny. Sprzedawcy zostali poinformowani przez pierwszy patrol, że dalsze utrzymanie stoiska skutkować będzie jego zajęciem.

Podczas drugiej kontroli okazało się, że stoisko nadal działa, więc podjęta została interwencja. Kram zlikwidowano, a towar zabezpieczono.

Kilka chwil później doszło do szarpaniny.

W bójce poszkodowani zostali obaj ochroniarze- Osoby nielegalnie zajmujące pas drogowy stawiały opór wobec grupy interwencyjnej składającej się z pracowników GZDiZ, firmy ochroniarskiej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Chwilę później pracownicy firmy ochroniarskiej zostali zaatakowani przez grupkę młodych ludzi, w tym dwie osoby, którym wcześniej zarekwirowano nielegalne stanowisko handlowe - wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik GZDiZ. - Na miejsce został wezwany patrol policji. W związku z obrażeniami, jakie odnieśli, pracownicy ochrony zostali przewiezieni do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Skonfiskowany towar jest przewożony do magazynu po wcześniejszym spisaniu protokołu i inwentaryzacji. Jego właściciel może go odebrać na postawie dowodu własności.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (491)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.