• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Brak asfaltu opóźnia remont wiaduktu

MKo
24 stycznia 2023, godz. 07:00 
Opinie (232)
Pierwotnie remont wiaduktu na Krasickiego miał się zakończyć w grudniu. Przez braki asfaltu otwarcie przesunięto na koniec kwietnia. Pierwotnie remont wiaduktu na Krasickiego miał się zakończyć w grudniu. Przez braki asfaltu otwarcie przesunięto na koniec kwietnia.

Do końca kwietnia może potrwać remont wiaduktu łączącego Brzeźno z Nowym PortemMapka. Kolejne opóźnienie prac wynika z... braku asfaltu w okolicznych wytwórniach masy bitumicznej.Opóźnienia miejskich remontów:

Pierwotnie prace przy modernizacji wiaduktu nad torami kolejowymi prowadzącymi do portu miały zakończyć się w grudniu.

Terminu nie udało się jednak dotrzymać, a Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska jako przyczynę opóźnienia wskazywała niskie temperatury i technologię wykonania nawierzchni, co wymusiło częściowe wstrzymanie prac i przesunięcie terminu do lutego.

Ale i ten termin jest już nieaktualny. Z uwagi na problem z dostępnością masy asfaltowej, procedowany jest aneks wydłużający prace do końca kwietnia 2023 roku.

Jak tłumaczą urzędnicy, brak asfaltu wynika z tego, że okoliczne wytwórnie asfaltu na początku roku zamknęły czasowo produkcję masy bitumicznej.

- Prace związane z modernizacją wiaduktu na ul. Krasickiego postępują, ale są uzależnione od warunków pogodowych. Część robót może być wykonywana wyłącznie w dodatniej temperaturze. Obecnie na terenie budowy przy ul. Krasickiego wykonywane są utwardzenia stożków podpór. Trwa również budowa schodów na skarpie. Ponadto wykonano umocnienie torowiska - wymienia Aneta Niezgoda z DRMG.
Wykonawcą prac jest firma MTM z Gdyni. Za zrealizowanie inwestycji otrzyma 5 mln zł.

Modernizacja wiaduktu między Brzeźnem a Nowym Portem kosztuje 5 mln zł. Modernizacja wiaduktu między Brzeźnem a Nowym Portem kosztuje 5 mln zł.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (232)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane