• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bratki i stokrotki do zgarnięcia za darmo

on
9 czerwca 2023, godz. 11:00 
Opinie (63)
Miasto rozda w wiosennej edycji kilkanaście tys. stokrotek i bratków. Miasto rozda w wiosennej edycji kilkanaście tys. stokrotek i bratków.

Kilkanaście tysięcy roślin z gdańskich rabatek czeka na chętnych mieszkańców, którzy mają szansę na upiększenie ogródków, balkonów czy działek. Gdańszczanie po raz kolejny mogą za darmo zgarnąć sadzonki kwiatów. Po weekendzie zaplanowano wiosenną odsłonę akcji rozdawania bratków i stokrotek.Czy bierzesz udział w akcji rozdawania sadzonek kwiatów?

Akcja pn. "Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę" odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca, w dwóch dzielnicach: na Aniołkach i Żabiance.

Sadzonki kwiatów, które trafią do mieszkańców, wcześniej były ozdobą miejskich skwerów i rabat, a teraz dostaną szansę na drugie życie w innej lokalizacji.

Tego typu akcje cieszą się niezmiennie popularnością wśród mieszkańców, którzy chętnie ozdabiają kwiatami swoje balkony i obejścia.

Kup drzewa lub krzewy do własnego ogrodu, miasto ci za to zapłaci Kup drzewa lub krzewy do własnego ogrodu, miasto ci za to zapłaci

W parku i na skrzyżowaniuOsoby, które są zainteresowane sadzonkami od miasta, muszą wcześnie wstać i stawić się w wyznaczonych miejscach.


Aby bez przeszkód przetransportować sadzonki, organizatorzy proszą o zabranie ze sobą opakowania - tacki, skrzynki lub doniczki.Zamiast na kompost trafią na balkon lub ogródekSadzonki rozdawanych roślin przez całą wiosnę upiększały m.in.: okolice pomnika Inki przy ul. GościnnejMapka, rondo Ofiar KatyniaMapka, park ZielonyMapka czy place: Heweliusza,Mapka KobzdejaMapkaSolidarnościMapka. Tworzyły również kwitnący napis "WRZESZCZ" w pobliżu pl. ks. KomorowskiegoMapka. Teraz zmienią lokalizację, by cieszyć oko w innych miejscach.

Miasto rozda w wiosennej edycji kilkanaście tys. stokrotek i bratków. Miasto rozda w wiosennej edycji kilkanaście tys. stokrotek i bratków.

- Nie chcemy, by kwiaty, które są w dobrej kondycji, trafiły na kompost. Dzięki akcji "Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę" zyskają drugie życie w ogródkach, na balkonach i działkach chętnych, którzy wezmą udział w wydarzeniu - mówi Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
W ub. roku miasto rozdało ponad 15,6 tys. sztuk roślin z miejskich kwietników i rabat.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (63)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane