Fakty i opinie

stat

Brytyjska telewizja kręci Trójmiasto

Filmowcy ze Sky Travel spędzili w Trójmieście tylko kilka godzin, ale efektem ich wizyty mogą być tysiące nowych turystów z Wysp Brytyjskich.
Filmowcy ze Sky Travel spędzili w Trójmieście tylko kilka godzin, ale efektem ich wizyty mogą być tysiące nowych turystów z Wysp Brytyjskich. fot. trojmiasto.pl

Swój debiut w międzynarodowej telewizji Trójmiasto ma już dawno za sobą. Jednak od pewnego czasu coraz więcej prestiżowych stacji telewizyjnych decyduje się na odświeżenie pamięci turystów o trzech perłach Bałtyku. W środę do Trójmiasta przyjechała ekipa turystycznej telewizji brytyjskiej Sky Travel.



Brytyjska telewizja na Głównym Mieście w Gdańsku.

Prawie rok temu pięciominutowy spot poświęcony Gdańskowi ukazał się w amerykańskiej stacji CNN. Trzy miesiące później Travel Channel poświęciło miastu aż 10 minut. A już we wrześniu tego roku materiał o Trójmieście ukaże się w brytyjskiej stacji Sky Travel, promującej ciekawe zakątki świata.

Trzyosobowa ekipa, po dziesięciu dniach podróży po nadbałtyckich miastach, zawinęła w środę wycieczkowcem do portu w Gdyni.

- Choć na zebranie materiału mieliśmy tylko siedem godzin udało nam się sfilmować wiele rzeczy. W Gdyni był to Skwer Kościuszki i oczywiście plaża - mówi Paul Horsman, producent Sky Travel. - Jednak najbardziej urzekł nas Gdańsk. Co chwila zatrzymywaliśmy się, żeby nakręcić materiał. Duże wrażenie zrobił na nas Plac Heweliusza i malowidło na ścianie bloku z fragmentem jego mapy. W mojej pamięci pozostanie też wnętrze kościoła św. Mikołaja - dodaje.

Z racji czasu ekipa nie zdążyła zrobić wszystkich potrzebnych ujęć. - Materiał i tak jest imponujący, jednak zdaję sobie sprawę, z tego, że jest jeszcze tak wiele do zobaczenia. Chcieliśmy wejść do Stoczni Gdańskiej, zobaczyć plac Solidarności i wiele innych. Jednak musieliśmy zadowolić się panoramą z Gradowej Góry - mówi Paul.

Trójmiasto zaskoczyło Brytyjczyków. - Muszę przyznać, że spodziewałem się bardziej zaniedbanego i obdrapanego miasta. Tymczasem jest tu naprawdę przepięknie - mówi Allan Barret, operator kamery.

Ekipa miała okazję skorzystać z Szybkiej Kolei Miejskiej i przejechać się tramwajem. - Rzeczywiście, sieć komunikacyjną macie tu bardzo dobrze rozwiniętą. Szybko przedostaliśmy się z Gdyni do Gdańska i to jeszcze za tak niewielkie pieniądze, a to ważne dla turystów - dodaje Paul Horsman.

Filmowcom na szczęście pogoda dopisała, choć prognozy były mniej optymistyczne. - Słyszeliśmy, że po południu miał być deszcz i grad. Na szczęście cały czas świeciło słońce, dzięki czemu mamy świetne ujęcia zabytków, zrelaksowanych turystów i o to nam chodziło, bo Trójmiasto to idealne miejsce na wakacje - mówi Jason Brown, asystent operatora kamery.

Minutowy materiał o Trójmieście znajdzie się w programie poświęconym dziesięciu najpiękniejszym miastom położonym nad Bałtykiem. Będzie można go zobaczyć we wrześniu na antenie Sky Travel. Produkcja będzie wielokrotnie powtarzana na antenie.

Opinie (89) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.