Fakty i opinie

stat

Budowa Nowej Bulońskiej. Utrudnienia w ruchu na Myśliwskiej

Najnowszy artukuł na ten temat

Dwa miesiące utrudnień na al. Adamowicza

Stoi Myśliwska, Bulońska i Rakoczego - poinformował nas w ostatni piątek czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Takie sygnały otrzymujemy systematycznie.
Stoi Myśliwska, Bulońska i Rakoczego - poinformował nas w ostatni piątek czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Takie sygnały otrzymujemy systematycznie. czytelnik/Raport z Trójmiasta

Kierowcy skarżą się na organizację ruchu w rejonie ulic Myśliwskiej i Wołkowyskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku oraz codzienne korki, na które trafiają w tej części miasta. Urzędnicy przypominają, że zakończenie budowy dróg dojazdowych do Nowej Bulońskiej zobacz na mapie Gdańska planowane jest na koniec bieżącego roku, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.Czy często jeździsz ul. Myśliwską?

tak, codziennie 51%
raz w tygodniu 12%
raz w miesiącu 12%
nie jeżdżę tą trasą w ogóle 25%
zakończona Łącznie głosów: 1354
W ostatnich dniach do Raportu z Trójmiasta regularnie trafiają sygnały o korkach przy ul. Myśliwskiej w Gdańsku. W godzinach szczytu czytelnicy piszą wręcz o paraliżu.

To konsekwencje trwającej budowy ulicy Nowej Bulońskiej - trasy, która połączy południe Gdańska z Moreną.

Jak usłyszeliśmy w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, obecna organizacja ruchu na wysokości ul. Wołkowyskiej obowiązywać będzie do środy 24 lipca. W tej chwili na wysokości ronda w obrębie ul. Myśliwska/Wołkowyska zobacz na mapie Gdańska ruch odbywa się po części nowego ronda.

- Prace w tym miejscu zostały zintensyfikowane, by zakończyć roboty i ułożyć ostatnią warstwę nawierzchni w ul. Nowej Wołkowyskiej - mówi Agnieszka Zakrzacka z DRMG.
Urzędnicy zaznaczają, że najpóźniej od czwartkowego poranka ruch po rondzie odbywać się będzie bez wahadła.


To nie koniec prac na ul. MyśliwskiejW najbliższym czasie planowana jest zmiana organizacji w rejonie skrzyżowania ul. Bulońskiej z ul. Myśliwską.zobacz na mapie Gdańska Polegać będzie ona na przeniesieniu ruchu na nowo wybudowany odcinek ul. Nowej Wołkowyskiej i Nowej Bulońskiej i zamknięciu ul. Myśliwskiej w rejonie kościoła. Wprowadzenie takiej organizacji pozwoli na zakończenie prac związanych z włączeniem budowanej Nowej Bulońskiej w istniejący układ drogowy.

materiały prasowe/ DRMG
Dla kierowców zostanie otwarta ul. Myśliwska - dojazd od ul. Piekarniczej zobacz na mapie Gdańska już w docelowym układzie.

- Biorąc pod uwagę lokalizację inwestycji i zakres prowadzonych prac, utrudnienia w ruchu są nieuniknione. Aby maksymalnie skrócić okres utrudnień, wykonawca robót na ul. Myśliwskiej pracuje również w nocami. Prace drogowe wymagają określonego czasu i zachowania właściwej technologii robót. Zakładamy, że planowane w najbliższym czasie przełożenie ruchu z ul. Myśliwskiej na ul. Nową Wołkowyską i Nową Bulońską poprawi komunikację w tej części dzielnicy - wskazuje przedstawicielka DRMG.
Przypomina także, że zakończenie budowy Nowej Bulońskiej w zakresie układów drogowych planowane jest na koniec bieżącego roku. Do tej pory kierowcy muszą liczyć się z okresowymi utrudnieniami.

Nowa Bulońska: linia tramwajowa będzie dłuższa. Wyjątkowa estakada wenecka- W miarę postępu prac i udostępniania poszczególnych odcinków inwestycji, komfort poruszania się w rejonie prowadzonych robót będzie się poprawiać - zapewnia urzędniczka.

Podpory obiektu mostowego nad Potokiem Siedleckim w ramach Nowej Bulońskiej