Fakty i opinie

Budowa Trasy Kaszubskiej trwa mimo mrozów

Najnowszy artukuł na ten temat Cztery dni utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta

Sroga, choć wszystko wskazuje, że na razie kilkudniowa, zima nie zatrzymała drogowców budujących Trasę Kaszubską. Gdyński odcinek ma już nowe konstrukcje części wiaduktów obwodnicy nad ul. ChwaszczyńskąMapka. Trwają też prace przy kładce dla pieszych pomiędzy ul. SzafranowąMapka na Dąbrowie a lasem w Wielkim Kacku.Czekasz na zakończenie budowy Trasy Kaszubskiej?

tak, będę często z niej korzystać 67%
tak, bo prace utrudniają ruch na innych drogach 20%
nie, bo nie będę z niej korzystać 8%
nie, bo jej budowa na dłuższą metę nic nie zmieni 5%
zakończona Łącznie głosów: 2372
W ramach budowy Trasy Kaszubskiej, która docelowo połączy Trójmiasto z Lęborkiem, w Gdyni trwają prace na terenie trzech dzielnic: Wielkiego Kacka, Dąbrowy i Karwin. Wykonawcą jest Polaqua, która za 20-kilometrowy odcinek zainkasuje 817 mln zł. Pierwsze dwa odcinki, omijające zakorkowane Rumię, Redę i Wejherowo, będą gotowe w 2021 r.

Głównym wyzwaniem jest węzeł Wielki Kack, ale niedaleko powstanie też drugi, mniejszy, który będzie ułatwiał zjazd z ul. Nowowiczlińskiej.

- Węzeł Wielki Kack zwiększy przepustowość i płynność ruchu w południowo-zachodniej części Gdyni, a zwłaszcza na obwodnicy. Pozytywne skutki tego rozwiązania poczujemy z pewnością w całym mieście - podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Na inwestycję patrzymy jednak również w szerszym aspekcie. Droga ekspresowa S6 nie bez przyczyny nazywana jest potocznie Trasą Kaszubską. To jeszcze większe otwarcie się Gdyni i całego Trójmiasta na resztę naszego regionu.

Węzeł Wielki Kack będzie bezkolizyjnyPrace na budowie Trasy Kaszubskiej idą pełną parą.
Prace na budowie Trasy Kaszubskiej idą pełną parą. fot. gdynia.pl
Obecnie na węźle Wielki Kack trzeba czekać przed światłami na włączenie się do ruchu z obwodnicy na miejskie ulice. Po przebudowie zjazdy będą bezkolizyjne, a sama obwodnica poszerzona do trzech pasów.

Drogi zjazdowe i wjazdowe są już wytyczone, część ma już nawet wylaną nawierzchnię. Trwa też nanoszenie konstrukcji wiaduktów na wcześniej wykonane filary.

Pogoda spowolniła jednak prace na ul. Chwaszczyńskiej, gdzie wykonawcy czekają na sprzyjające warunki do wylania docelowej nawierzchni nowej części drogi. Nie czekają jednak bezczynnie. W tym czasie trwają prace nad kładką dla pieszych i rowerzystów, która połączy Dąbrowę z Fikakowem czy lasem. Na filarach kładki osadzono już konstrukcję, a w najbliższym czasie mocowane do niej będą już docelowe elementy przeprawy.

Trwają też prace przy węźle przy ul. Nowowiczlińskiej, gdzie wytyczone są już miejsca na pasy zjazdowe i wjazdowe na obwodnicę, które pomogą włączyć się do ruchu z pominięciem dużego węzła Wielki Kack. Nad ul. Nowowiczlińską są już też dwa wiadukty, które docelowo poszerzą obwodnicę.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »