Fakty i opinie

stat

Burza przeszła nad Trójmiastem

Burza nad Gdańskiem, ok. godz. 17.Tuż przed godz. 17 nad centrum Gdańska rozpętała się burza, która kilkanaście minut później dotarła do Sopotu i Gdyni. Ale w ciągu niespełna godziny po deszczu nie było już wielu śladów, z wyjątkiem kilku połamanych gałęzi i zalanych piwnic. Tyle tylko, że burza może wrócić.Aktualizacja godz. 20:28 Chyba jednak burza odpuściła. Czytelnicy z całego Trójmiasta donoszą, że u nich "właśnie przestaje padać". - Na Obłużu nie ma tak groźnej burzy i nie pada tak jak po godz. 17 - donosi pan Przemek.

Aktualizacja godz. 19:42 Mamy już pierwszy sygnał, że deszcz wrócił do Trójmiasta. Pan Marek napisał, że w Orłowie leje bardziej niż po godzinie 17.

Aktualizacja godz. 19:25 Po mniej więcej półtoragodzinnej ciszy burza może wrócić do Trójmiasta. Nad Wyspą Sobieszewską tworzy się kolejna komórka burzowa, a we Wrzeszczu znowu słychać grzmoty piorunów i zaczęło się błyskać.

Aktualizacja godz. 18:10 O sporym pechu może mówić kierowca tego auta, na które spadł porwany wiatrem konar drzewa.

Aktualizacja godz. 17:45 Wygląda na to, że poniedziałkowa burza okazała się łagodniejsza dla Trójmiasta niż ta sobotnia. Dyżurny z Miejskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku poinformował nas jedynie o kilku zgłoszeniach dotyczących połamanych gałęzi i kilku niegroźnych podtopieniach.

Aktualizacja godz. 17:25 We Wrzeszczu przestaje padać, nad Gdańskiem pojawiło się błękitne niebo, a pani Karolina z Chyloni twierdzi, że ulicami jej dzielnicy płyną strumienie.

Aktualizacja godz. 17:20 Czytelnik przesłał nam zdjęcie powalonego drzewa przy ul. Kolejowej w Gdańsku, na wysokości Placu Zebrań Ludowych. Qurow napisał: - Chwilę wcześniej stał samochód przed drzewem. Właściciel miał farta, że nie spadło na samochód.

Aktualizacja godz. 17:15 Pan Piotr relacjonuje z kolejki SKM: Burza dotarła do Orłowa. Pioruny walą tak, jakby zaraz miał się skończyć świat.

Panie Piotrze, nie wymyślił pan nic oryginalnego. Pan Łukasz już kwadrans temu pisał, że świat się skończył w Sopocie.

***


Od rana meteorolodzy zapowiadali deszcz i gradobicie. Niestety wygląda na to, że ich prognozy sprawdzą się dziś w 100 proc.

Chmury nadeszły nad Trójmiasto od południa. Około godz. 16 w Tczewie padał deszcz, oraz grad "od którego biało się zrobiło" - donosi pani Barbara. Jednocześnie temperatura powietrza spadła z 27 do 17 stopni Celsjusza.

Gwałtowność natury nie sprawiła, że staliśmy się dla siebie milsi. Jak donosi nasz reporter: - Gdy lunęła pierwsza fala ulewy, we wnętrzu Madisona schował się ojciec z małymi dziećmi, wszyscy na rowerach. Ochroniarz kazał im wszystkim wyjść, argumentując, że to nie miejsce dla rowerów.

A propos: naszej czytelniczce skradziono dziś rower spod Madisona, wejście od ul. Gnilnej. Ktoś coś widział?

Zobacz jakie są prognozy na najbliższe dni.

***

Nadsyłajcie swoje zdjęcia i filmy.
Relacja aktualizowana.

Burza dała o sobie znać także w centrum Gdyni. Na filmie plac Kaszubski o godz. 17.30Silny wiatr i oberwanie chmury nad Wrzeszczem.Oberwanie chmury na Morenie. Autor: Marcin PiotrowiczUlewa nad Ujeściskiem.Ulewa nad Madisonem w Gdańsku.

Opinie (213) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.