• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Buspas wyłączony z powodu przebudowy

Patryk Szczerba
28 listopada 2022, godz. 07:00  Raport
Tymczasowy buspas na ul. Wielkopolskiej nie obowiązuje. Wróci po zakończeniu prac na tym odcinku ul. Wielkopolskiej. Tymczasowy buspas na ul. Wielkopolskiej nie obowiązuje. Wróci po zakończeniu prac na tym odcinku ul. Wielkopolskiej.

Prowadzona przebudowa ul. WielkopolskiejMapka w Gdyni wymusiła zawieszenie funkcjonowania uruchomionego blisko 2 miesiące temu tymczasowego buspasa. - Po co był uruchamiany, skoro wiadomo było, że będą tam pracować robotnicy? - Rozwiązanie wróci, gdy zakończą się tam prace - odpowiadają urzędnicy.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Przypomnijmy, że uruchomiony ostatniego dnia września buspas na Wielkopolskiej, wytyczony na odcinku od ul. GedyminaMapka do skrzyżowania z ul. StrzelcówMapka, jest przeznaczony dla autobusów tylko przez trzy godziny dziennie (w godz. 15-18), od poniedziałku do piątku.

Buspas na Wielkopolskiej: pechowy start w feralnym dniuBuspas "ruszył" ostatniego dnia września. Akurat wtedy, gdy w Trójmieście trwał jeden z największych paraliżów drogowych w historii, wywołany pracami na węźle Wielki Kack, związanymi z budową Trasy Kaszubskiej.

Tego dnia stanęło całe Trójmiasto, a więc i ul. Wielkopolska. Kierowcy zaczęli jednak obwiniać gdyńskich urzędników, że buspas przyczynił się do powiększenia zatorów. Te, jak przekonywali urzędnicy, były spowodowane zwężeniem na obwodnicy. Z kolei buspas ma być częściowym remedium na trwające utrudnienia na drogach.

I rzeczywiście sytuacja unormowała się, ale buspas od kilku dni nie funkcjonuje. Donieśli nam o tym m.in. czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

21:00 23 LISTOPADA 22

Absurd drogowy roku (19 opinii)

Tymczasowy buspas na Wielkopolskiej w Gdyni został tymczasowo wyłączony z ruchu, na co wskazuje tymczasowe oznakowanie przekreślające tymczasowe oznakowanie.
Gdyni gratulujemy wyjątkowych pomysłów i rabatów w sklepach z farbami.
Tymczasowy buspas na Wielkopolskiej w Gdyni został tymczasowo wyłączony z ruchu, na co wskazuje tymczasowe oznakowanie przekreślające tymczasowe oznakowanie.
Gdyni gratulujemy wyjątkowych pomysłów i rabatów w sklepach z farbami.


- O ile można zrozumieć ideę wprowadzenia buspasów, to zamykania go po miesiącu od wprowadzenia nic nie tłumaczy - komentują internauci w mediach społecznościowych.
Urzędnicy tłumaczą, że powodem zawieszenia buspasa są prowadzone prace.

- Tymczasowy buspas był wprowadzony na terenie inwestycji. W tym miejscu MTM zaczyna prace i konieczne jest zwężenie do jednego pasa - tłumaczy Agata Grzegorczyk, rzecznik Urzędu Miasta w Gdyni.
Tymczasowy buspas na ul. Wielkopolskiej nie obowiązuje. Tymczasowy buspas na ul. Wielkopolskiej nie obowiązuje.
W formie tymczasowej wróci, gdy robotnicy skończą tam prace.

- Stałe udogodnienia dla autobusów pojawią się po zakończeniu inwestycji związanej z przebudową węzła Karwiny - opowiada Agata Grzegorczyk.
Wiadomo, że buspasy powstaną na odcinkach:

  • od przystanku "Racławicka" do przystanku "Nałkowskiej" z wyłączeniem skrzyżowania Wielkopolskiej-Strzelców-Sopockiej,
  • od skrzyżowania z ul. Małe Karwiny do przystanku Żródło Marii w kierunku centrum,
  • od skrzyżowania z ul. Górniczą do przystanku PKM "Karwiny 01" w kierunku centrum.

Prace na węźle Karwiny. Film z czerwca


Węzeł Karwiny: informacje o inwestycji

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane