• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Był poszukiwany w Niemczech za zabójstwo dziecka. Zatrzymali go policjanci z Gdańska

52-latek w polskim areszcie poczeka na ekstradycję do Niemiec.
52-latek w polskim areszcie poczeka na ekstradycję do Niemiec. fot. KWP w Gdańsku

Był poszukiwany przez policję z Niemiec, gdzie w 2016 r. miał dokonać zabójstwa czteromiesięcznego dziecka. Przez kilka lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, w końcu wpadł dzięki pracy policjantów z Gdańska. Teraz 52-latek czeka na ekstradycję do Niemiec.Policjanci nie zdradzają szczegółów sprawy, wiadomo tylko, że za 52-latkiem został wystawiony tzw. Europejski Nakaz Aresztowania. W tym przypadku związany był on z zarzutami dotyczącymi "ciężkiego uszkodzenia ciała" oraz "zabójstwa czteromiesięcznego dziecka", do którego doszło w 2016 r. na terenie Niemiec.

Pochodzący z Polski mężczyzna przez ostatnie lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniał miejsce przebywania i nie dawał się namierzyć służbom. W końcu namierzyć udało się go jednak policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Zabójca dziecka w Niemczech złapany przez policjantów z Gdańska- Policjanci z zespołu poszukiwań celowych dzięki bieżącej i dynamicznej wymianie informacji z Biurem Kryminalnym KGP ustalili, że 52- latek wrócił z Niemiec do Polski i z chwilą potwierdzenia właściwego adresu przygotowali akcję jego zatrzymania - mówi Karina Kamińska z zespołu prasowego KWP.
Ostatecznie kryminalni z KWP zatrzymali 52-latka w mieszkaniu na terenie Pomorza. Mężczyzna był zaskoczony interwencją nieumundurowanych policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Trafił już do aresztu, gdzie będzie oczekiwać na ekstradycję do Niemiec.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (114)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »