Całe Trójmiasto świętuje z Orkiestrą

Najnowszy artukuł na ten temat Wolontariusz zgłosił napad, którego nie było
Jak co roku w wielu miejscach Trójmiasta będzie można grać wspólnie z Orkiestrą.
Jak co roku w wielu miejscach Trójmiasta będzie można grać wspólnie z Orkiestrą. fot. Mateusz Ochocki / KFP

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, po raz dziewiętnasty startuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całym Trójmieście w ramach różnych imprez i akcji będzie można wspólnie wspierać tę inicjatywę. W tym roku zbiórka będzie przeprowadzana na rzecz najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla urologii i nefrologii dziecięcej.Jak wspierasz WOŚP?

Zobacz wyniki (428)
Główną bazą Orkiestry grającej w Trójmieście będzie tradycyjnie Długi Targ zobacz na mapie Gdańska w centrum Gdańska.

Już od godziny 14 na specjalnie przygotowanej scenie rozpoczną się tam koncerty, które będą przerywane aukcjami i wizytą różnych gości. Zagrają m.in. takie zespoły jak Lipali, Golden Life, Big Day. Po godz. 20 zagra zespół Ira, którego występ zakończy tradycyjne Światełko do Nieba. Po nich na scenę wyjdzie grupa Varius Manx, którzy zagrają finałowy koncert, ze słynnym przebojem "Zanim Zrozumiesz" na zakończenie wieczoru.

Ale to nie wszystko - również o godzinie 14 odbędzie się koncert Orkiestry Oddziału Morskiego Straży Granicznej, a przez cały dzień będzie można oglądać poczynania grupy rekonstrukcyjnej współczesnego Wojska Polskiego, tym razem z umundurowaniem i uzbrojeniem kontyngentu afgańskiego.

Nieopodal pod Zieloną Bramą zobacz na mapie Gdańska odbędą się pokazy ratownictwa - będzie można przejść się na moście linowym lub skorzystać z tyrolki, wykąpać się w suchym skafandrze w Motławie w eskorcie ratowników czy zobaczyć jak pokazy pogotowia ratunkowego. Również nad Motławą w Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska grać będą trójmiejskie kapele, pomiędzy których występami odbędą się licytacje przedmiotów na rzecz WOŚP - zobaczymy m.in. Miss Hapen, C4030, Main StreamMoongang.

W Gdyni najwięcej będzie działo się w sztabie przy Teatrze Miejskim zobacz na mapie Gdyni. Zobaczymy m.in. Finał Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych Szkół Gdyńskich i pokazy tańca brzucha Szkoły Tańca Belledi, a zakończy je Wielka Orkiestrowa Licytacja prowadzona przez Prezydenta Wojciecha Szczurka. Przez cały dzień we foyer teatru będzie czynny sklepik z gadżetami XIX Finału Orkiestry oraz odbędzie się kiermasz.

Od południa do godz. 15 masa atrakcji będzie czekać także na gości, którzy odwiedzą Klub Marynarki Wojennej Riwiera zobacz na mapie Gdyni (odbędą się tam wystepy lokalnych zespołów wokalnych) oraz Centrum Gemini zobacz na mapie Gdyni, gdzie odbędą się pokazy taneczne i sportowe.

W Klubie Ucho zobacz na mapie Gdyni od godz. 15 do późnej nocy zagra dziesięć zespołów m.in. Absyntia, Marla CingerCall the Fire Brigade, a na Plaży Śródmieście zobacz na mapie GdyniI Zawodach Motocrossowych na specjalnie przygotowanym torze będzie ścigać się 40 zawodników z polskiej czołówki motocrossowej.

Pomoc dla Orkiestry przygotowało także sześć trójmiejskich salonów fryzjerskich - odbędą się w nich licytacje maskotek, a fryzjerzy będą zbierać do puszek, bawić się i pracować na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka. Jednym z najbardziej nietypowych sposobów udziału w WOŚP będzie Pierwszy Trójmiejski Bieg Narciarski, który po godz. 10 wystartuje spod Katedry Oliwskiej zobacz na mapie Gdańska.

Wszystkie informacje o XIX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie na naszym specjalnym serwisie - Trójmiasto WOŚP

Opinie (92) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • zacny cel (1)

  Owsiak może jest i dziwnym człowiekiem, ale ile osób dzięki niemu może żyć... dzięki niemu i dzięki nam, którzy wrzucamy pieniążek do puszki..

  • 54 13

  • Galaretka

   Jesteś naiwna, to jest świetny biznes dla Owsiaka i jego fundacji. Lepiej daj swoje pieniądze do Caritasu, a nie libertynowi "róbta co chceta" Owsiakowi, deprawatorowi młodzieży

   • 11 28

 • Nie bądźmy naiwni (26)

  To jest świetny biznes dla Owsiaka i jego fundacji. Lepiej dać swoje pieniądze do Caritasu, a nie libertynowi "róbta co chceta" Owsiakowi,deprawatorowi młodzieży. Zobaczcie ankietę: 60 % ankietowanych nie bieże udziału w WOSP

  • 25 80

  • przepraszam

   oczywiście : bierze

   • 10 2

  • BZDETOLY (3)

   Dzieki temu moje dzieci przezyly tuz po narodzeniu. Tak mam pocieche a nie grob. Wiecej pokory prosze.

   • 15 6

   • Niestety, nie ma wolności słowa w mediach (2)

    Owsiak ma poparcie wielkie. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, ale - zwolennicy Owsiaka i jego orkiestry - dlaczego w polskojęzycznych mediach, masońskim Polsacie i tzw. publicznej TV nie był zaproszony ani jeden przeciwnik tych Owsiaka wieców? Demokracje jest wtedy, kiedy media są otwarte dla wszystkich opcji - wtedy każdy z nas może mieć swój osąd. A jaki może być "swój osąd" tych, którzy nie znają argumentów ludzi ukazujących to całe zło WOŚP?!

    Dla przykładu opinia Teresy Król na temat jednej z poprzednich akcji Owsiaka: "Udzielanie pierwszej pomocy należy uczyć dzieci systemowo i nie na zasadzie finansowania akcji przez 'dobrego wujka', któremu pożyteczna skądinąd inicjatywa przyniesie dodatkowe splendory. Dobrodziejstwo tej akcji uwiarygodni autorytet jej organizatora i pewnie można się spodziewać, że za kilka lat zbuntowany nastolatek będzie zaskoczony, gdy rodzic wniesie zastrzeżenia do jego wyjazdu na Przystanek Woodstock. Oczywiście wiadomo, że Ministerstwu Zdrowia zależy na promocji takich programów. Należy jednak pamiętać, że MeiN musi patrzeć perspektywicznie, a w tym momencie powiązanie rzeczowe, merytoryczne tej akcji, które jest dobre, w połączeniu z zastrzeżeniami wychowawczymi powinno mieć decydujący wpływ na decyzję, jaką podejmie. Ponieważ MeiN musi zależeć na wychowywaniu, więc automatycznie należy brać pod uwagę wszystkie aspekty tej akcji".

    • 3 11

    • co to za pseudonaukowy bełkot?

     jeżeli się nie zgadzasz - idź do Radia Maryja, tam ojdyr dla odmiany nie dopuszcza zwolenników Orkiestry. Mamy więc równowagę. A z wypowiedzi p. Król nie wynika dokładnie nic. Bo mamy wybór - albo robić akcje finansowane przez "dobrego wujka", co wielu osobom ratuje życie i zdrowie, albo nie robić nic, co wyraźnie pasuje RM i dziełom doń przyległym. Oczywiście kasę należy wpłacać systematycznie na geotermię i inne chybione przedsięwzięcia.

     • 0 0

    • co Ty pieprzysz?

     Nie mieszaj demokracji ze szczytna ideą. Liczba uratowanych osób podawana jest już w tysiącach. Dzięki fundacji WOŚP w niektórych przypadkach polska medycyna diagnostyczna wyciągnięta została z XIX wieku.

     Pamiętam początki, pierwszą WOŚP 3 stycznia 19 lat temu, to był spontan :) a kolejne lata, wow. Wielki szacun dla całego narodu polskiego.

     Dla mnie dzień WOŚP to jedyny dzień w roku gdzie my Polacy, tak naprawdę potrafimy się dzielić z innymi, i cieszyć się z tego. Na co dzień jednak jesteśmy skąpi (oczywiście generalizuję - nie chcę nikogo tu obrażać).

     Jednakże, męczy mnie to narzekanie na Owsiaka i jego fundację. Do wszystkich którzy narzekają, załóżcie własne fundacje i na swój sposób pomagajcie i chwała Wam za to, ale proszę nie wypominajcie innym, że odnoszą tak wielki sukces w pomaganiu innym.

     • 0 0

  • naiwni ? (5)

   a może mam wrzucić ciuchy do pojemników Cartiasu, które lądują w lumpeksach na sprzedaż ? Człowieku, ta ankieta jest na bieżąco analizowana, 60% było ... a teraz schodzi w dół (to na marginesie).
   Owsiak robi coś przynajmniej z pożytkiem, szkoda, że Ty nie masz planu na "pomoc innym".

   • 19 7

   • (3)

    Opinia Jarosława Zielińskiego na temat Owsiaka "róbta co chceta": Jest to niebezpieczna sytuacja polegająca na tym, że młodzi ulegają stylowi, który jest prezentowany podczas tych wystąpień w telewizji czy na tych dużych wiecach związanych z WOŚP. Ja tego stylu nie rozumiem, nie czuję, nie uznaję. Ja bym nie chciał, żeby moje dziecko temu stylowi uległo, chciałbym w innym duchu je wychowywać. Mamy tu do czynienia ze skomplikowanym zjawiskiem ze sfery społecznej, kulturowej i wychowawczej, trzeba to wszystko opisywać, analizować i odróżniać to, co dobre, od tego, co nie jest dobre, i nie ulegać na zasadzie owczego pędu temu, co może się wielu osobom podobać, ale na szczęście nie musi się podobać wszystkim.

    • 4 11

    • Czyli chcesz wychować dziecko na egoistę? (2)

     Nie życzę Tobie tylko, aby kiedyś Twoje dziecko musiało skorzystać ze sprzętu kupionego przez WOŚP. Moje dzieci są zdrowe, ale spotkałam się ze sprzętem z serduszkiem WOŚP na oddziale noworodkowym, gdzie mojej córeczce zaraz po urodzeniu zbadali słuch. To było 9 lat temu. Dziś moje córki są wolontariuszkami i przez cały dzień zbieramy pieniądze. Nigdy nie wiemy czy nie zbieramy dla siebie...

     • 4 0

     • W ogóle nie zrozumiałaś przesłania (1)

      Wszyscy to wiemy, że fundacja orkiestry jakąś część otrzymanych od darczyńców pieniędzy przeznacza na zakup sprzętu medycznego i nikt nie krytykuje tego typu dobra. Krytykujemy obłudę i zło - możesz skomentować zacytowane przeze mnie słowa ks. dr. Zbigniewa Sobolewskiego, sekretarza generalnego Caritas Polska, który mówił o analogicznej pomocy ONZ i innych wielkich organizacji międzynarodowych?

      PS. Nasze dzieci przez wiele lat też były wolontariuszkami; nie tylko zbierały datki, ale i angażowały się w pracę na rzecz osób starszych i dzieci niepełnosprawnych.

      • 0 2

      • a Ty kompletnie nie rozumiesz "stylu"

       polegającemu na pomaganiu innym - właśnie tego uczy WOŚP. A ta "jakaś" część pieniędzy, to jest ponad 100% zebranych kwot, bo Fundacja utrzymuje się z odsetek bankowych od lokat. Wszystko jest wykazywane w kontrolowanych sprawozdania, czego nie można powiedzieć o Caritas, któe starannie ukrywa informację, ile zebrało z okazji różnych akcji....

       • 0 0

   • ja właśnie wpłacam

    do Caritasu

    • 4 5

  • Caritas??? człowieku ,nie dam grosza czarnym!!! (4)

   • 13 5

   • lepiej granat na tacę wrzucić!

    • 8 4

   • WIELKA ORKIESTRA - PLAGĄ NASZYCH CZASÓW (2)

    J. E. biskup kielecki Kazimierz Ryczan swego czasu odważnie zaprotestował przeciw organizowaniu Owsiakowych spędów w okresie Bożonarodzeniowym. Podczas niedzielnej homilii w dzień Orkiestry mówił: Istnieje napięcie między tym co święte, a tym co świeckie. Nie kryję, że osobiście wolałbym, aby (...) odbywała się ona w czasie obchodu 1-go Maja, aniżeli w czasie Świąt Bożego Narodzenia, bo hasło "róbta, co chceta" nie ma nic wspólnego ze świętością Bożej Dzieciny i chrześcijaństwem.

    Biskup zapewne wtedy jeszcze nie przewidywał, jakie ataki w takich brukowcach jak "Gazeta Wyborcza" wywołają jego słowa. Skomentował je tak: Stale dążą do profanacji chrześcijańskich wartości. Ostatnio fundują Polakom na Wszystkich Świętych pogański zwyczaj "halloween"; dzieci poprzebierane w maski duchów wyruszyły na ulice. Tak jedno z najbardziej poważnych, religijnych, chrześcijańskich i rodzinnych spotkań przerodzić się może w pogańską paradę masek.
    Wiara nie jest sprawą prywatną, bo wtedy można by ją wyrugować z życia. Orkiestra wpisuje się w szerszy, laicyzujący nurt, który ogarnia niemal wszystkie dziedziny życia zbiorowego w Polsce. I tak jak snujące się po naszych ulicach bandy czerwonych krasnali, nieudolnie, choć jakże nachalnie, próbują imitować św. Mikołaja, tak Owsiak jest nędzną podróbką chrześcijańskiej charytatywności, tyle że ideologicznie wspieraną przez wszechpotężne siły liberalne. Nie tolerują one żadnego wyłomu w swych totalitarnych rządach, tym bardziej żadnego głosu wolnego słowa.

    • 2 12

    • masz świętą rację

     a najwięcej wspólnego ze świętością Bożej Dzieciny i chrześcijaństwem ma pedofilia kapłanów, których tak żarliwie broni Ojciec Dyrektor. Tylko Papież niestety po świńsku przyznał się do tego.
     Oczywiście zagarnianie majątku w ramach Komisji Majątkowej (ateiści nazwą to złośliwie kradzieżą), jest również na chwałę Pana...
     Ale prawdziwą plagą naszych czasów jest Okiestra, która ratuje życie i zdrowie - czemu ludzie są ślepi i nie widzą tej oczywistej oczywistości???

     • 0 0

    • Proszę

     Przestań się powoływać na kościół, na J.E. biskupa i innych.

     WOŚP nie obraża uczuć religijnych, a przypowieść o samarytaninie znasz? Pewnie tak, ale już własnych interpretacji To TY już nie wyciągasz, tylko powtarzasz jak mantrę zasłyszaną w kościele (mam nadzieje, że w kościele w czasie niedzielnych nabożeństw, a nie z Radia Maryja - tam to dopiero demoralizacja chrześcijaństwa jest i wielka obłuda)

     Ludzie inteligentni charakteryzują się tym, iż własne zdanie mają, a jak go nie mają to siedzą cicho, obserwują, słuchają i do wniosków dochodzą sami

     • 0 0

  • Caritas znaczy miłosierdzie (2)

   Daruj potrzebującym; Caritasu akcja pomocy dla organizacji pożytku publicznego jest skuteczna tak w Polsce jak i na całym świecie.

   • 3 5

   • Caritas? Czyli że co, że księża są potrzebujący? (1)

    Pasożytują na jeleniach takich jak ty, a ty jeszcze im dziękujesz DEBILU!!!

    • 6 3

    • Tradycyjnie już zniewieściała nie ma żadnych hamulców w obrażaniu ludzi

     Ks. dr. Zbigniew Sobolewski, sekretarz generalny Caritas Polska: W miarę naszych możliwości staramy się pomagać najuboższym z ubogich, szczególnie dzieciom. Naszą pomoc kierujemy do Afryki i Azji, głównie przez polskie misjonarki i misjonarzy. Jesteśmy pewni, że siostry zakonne najlepiej i najuczciwiej wykorzystają każdą ofiarowaną złotówkę. Wspieramy więc dożywianie dzieci oraz leczenie i edukację. Każdego roku z każdej wigilijnej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przekazujemy 10 gr dla dzieci w Sudanie, Kamerunie, Kongu.

     • 2 5

  • Caritasowi nawet grosza nie dam (1)

   Banda złodziei, którzy wycierają sobie ładnymi hasłami finansowanie "czarnych"

   • 8 3

   • Możesz sobie ufać "wybranym"

    Ks. dr. Zbigniew Sobolewski, sekretarz generalny Caritas Polska: Warto wiedzieć, że ONZ i inne wielkie organizacje międzynarodowe, np. FAO, walczą z głodem. Walka ta pochłania ogromne sumy dolarów. Jest jednak bezskuteczna. Dlaczego? Te pieniądze są zwyczajnie "przejadane" lub rozkradane. Jak mówią misjonarze z krajów afrykańskich, ogromne środki finansowe przeznaczane każdego roku na walkę z głodem nie docierają do głodujących. Gdzieś po drodze są marnowane. Ojciec Święty w encyklice "Caritas in veritate" wzywa do przemyślenia dotychczasowych metod walki z głodem. Trzeba - jak podkreśla Benedykt XVI - zamiast uruchamiać ogromną międzynarodową maszynę biurokracji, zaangażować w dzieła pomocowe lokalne wspólnoty. Trzeba słuchać ubogich i pozwolić im wskazywać sposoby skutecznej pomocy. Pomoc dla głodujących krajów często jest uzależniana od podporządkowania ich swoistym interesom państw bogatych. Udzielą jej, stawiając pewne warunki. Wielkie organizacje narzucają ubogim państwom programy propagujące sterylizację, antykoncepcję i aborcję. Walka z głodem polega jedynie na "łataniu dziur", czyli na rozwiązywaniu bieżących problemów. Nie jest inwestowaniem w przyszłość - w edukację.

    • 1 5

  • POKORY! (2)

   Obyś nie musiał skorzystać ty i twoja rodzina ze sprzętu zakupionego przez WOŚP! Mój syn leżał pod respiratorem po ciężkiej operacji usuniecia nowotworu z wątroby i 90% sprzętu na sali pooperacyjnej było od WOŚP.A Owsiak napewno jest dobrze prześwietlony czy czasami nie podbiera tych milionów! Pozdrawiam.

   • 3 2

   • To Ja (1)

    Masz własne zdanie na jakikolwiek temat?

    • 1 0

    • Ja tak

     Lech Antoni Kujawski: Gdzieś na peryferiach polityki, ale jako postać w tej mierze także bardzo ważna, funkcjonuje Jerzy Owsiak, który pod przykrywką akcji humanitarnej każe młodym ludziom tarzać się w błocie, w sensie dosłownym, fizycznym, ale także moralnym. Jego działalność realizuje pewien postulat środowisk masońskich, by łączyć gesty charytatywne z drenażem postaw moralnych i światopoglądowych. To także oparte jest na wyrafinowanym kłamstwie medialnym.

     • 0 1

  • jakoś w żadnym szpitalu nie widziałem, żadnego sprzętu od czarnuchów z cartasru

   nie wspominając już o karetkach pogotowia

   • 0 0

  • tak dajmy caritasowi zeby kosciol mogl sobie kupic kolejne auto

   • 0 0

 • Naiwność i łatwowierność (1)

  Owsiakomania to niezły biznes, dobre lody. Zarabiają telewizory i co niektórzy, bo na dobroci naiwnych zarobić można sporo.

  • 26 37

  • a skąd masz takie informacje?

   • 0 1

 • Pomijając temat czy to świetny biznes czy nie (3)

  z pewnością jest to kolejne wyręczanie państwa z jego obowiązków. Od lat płacę niemal 800!!!pln na piep.ZUS, w razie konieczności leczę się i tak (jak większość pracujących osób) prywatnie. Nie raz słyszę o zabiegach po godzinach w "prywatnych" gabinetach na sprzęcie podarowanym przez WOSP.
  .

  Błędne koło. Sory p.Jurku, grosza nie dam.

  • 40 7

  • Czyli manipulacją i kłamstwem jest że całe Trójmiasto świętuje z Orkiestrą.

   • 12 1

  • coś w tym jest (1)

   ciekawe co się stanie ze sprzetem przekazanym do szpitala w momencie prywatyzacji.

   • 9 1

   • Nowy właściciel kupi go za grosze

    • 8 0

 • juz nie ma innych spraw i problemów w 3-city? (1)

  to panstwo polskie powinno pomagac--a nie jakis OWSIK!--ZAROBI kilka milionów złotych z puszek--a połowa i tak bedzie dla owsika na utrzymanie jego firmy--na samochody i biura i klika domów,luksusowe auta i fundacje! i wycieczki!

  • 21 16

  • i na utrzymanie tejże 3-miasto i reklamujących owsiaka telewizorów, a tam zarabiają setki miesięcznie

   • 5 1

 • Dlaczego Orkiestra nie może grac w sobote ? (2)

  było by lepiej moim zdaniem

  • 3 13

  • (1)

   bo w niedzielę ludzie chodzą do kościoła i ci co chodzą dają najwięcej a przynajmniej są najliczniejszą grupą

   • 9 0

   • poza tym wieksza szansa ze ludzie nie pracuja, studenci nie maja egzaminow itp

    • 1 1

 • co roku daje 10 zł (1)

  ale jeśli chodzi o atrakcje w Trójmieście to standardowo tandeta

  • 11 12

  • z tego może 4 zł idzie na deklarowany cel

   • 4 3

 • aukcje na dzieciaki

  • 0 10

 • Owsiak bierze, a potem trochę z tego da (2)

  Owsiak ma poparcie wielkie, ale kto i ile zarabia na jego WOŚP? Jaki procent kwoty trafia do darczyńców? Obawiam się, że zarabiają głównie telewizory, a na deklarowane cele idzie mniej niż 50 procent. Sam fakt, że nie doszło do kontroli o czymś świadczy. Owsiaka spęd to "kupa śmieci i kasa dla handlarzy piwem i nie tylko"! Owsiaka ludzie usiłują temu zaprzeczyć, a każde dziecko które tam było to wie, że tam tak jest.

  • 15 15

  • Czy do końca potrafisz korzystać z internetu? Czy tylko masz jedną ulubioną stronę i ktoś powiedział Ci gdzie kliknąć by ją odpalić.

   • 0 0

  • poczytaj sprawdzone sprawozdania finansowe

   gdzie jest wykazane, że przekazują ponad 100% zebranych kwot, bo dochodzą odsetki od lokat bankowych, z których utrzymują działalność Fundacji

   • 0 0

 • WOŚP to jedyna zbiórka pieniędzy, której organizatorom ufam (12)

  Przynajmniej wiem, co się dzieje z pieniędzmi, które tam wpłaciłem. A i cel jest szczytny. A że wiele hałasu, że show? To świadczy tylko to umiejętnościach organizatora, który zaczynał od wożenia kolumn na festiwal w Jarocinie. I proszę, jak daleko zaszedł. Niestety, jak to w Polsce, wielu jest takich, którzy nie wezmą przykładu, sami nic nie zorganizują, za to będą krytykować na potęgę i doszukiwać się krętactw. Przykre.

  • 36 16

  • "Rzeczpospolita" wydrukowała list swojej czytelniczki zatytułowany: Finał "od zaplecza". Ale nie tylko w tym liście czytałem opis zaobserwowanych faktów, jakie miały miejsce /nie tylko/ pod oknami na warszawskim Wierzbnie. Obok budynków telewizji mieściła się główna kwatera Orkiestry. Obrazki z okien to pijani do nieprzytomności zwolennicy Orkiestry, nawet 12 - 13-letni chłopcy i dziewczęta. Ich język to bełkot, wymawianie słów głownie na literę k... Piwo jest moczopędne, organizatorzy nie przewidzieli aż tak wielkiego entuzjazmu? Młodzież Owsiaka nie miała gdzie, to pod oknami załatwiała swoje "fizjologiczne potrzeby", a te żołądkowe wymiotując na trawnikach Do tego dodajmy sterty śmieci, pustych butelek i puszek przewracających się dosłownie wszędzie. Tutaj była elita elit Owsiakowej młodzieży przy "kwaterze głównej", a przecież wiemy z relacji, wielu i z własnych obserwacji, że w wielu miejscach było znacznie gorzej. Jak informowały media "w Krakowie w miasteczku studenckim podczas koncertu doszło do bijatyk i interwencji policji - 14 osób przewieziono do izby wytrzeźwień". A takich opisów znam dużo, bardzo dużo.

   • 2 21

  • (10)

   Forumowicz komornik napisał: Gdzie pieniądze? Pieniądze Owsiak zbiera na początku roku i wkłada na konto. Tam długo leżą i dobrze procentują. Pierwsze wypłaty dokonywane są dopiero na jesieni, a większość zakupów sprzętu na początku następnego roku. Ile dochodu z oprocentowania wkładu zyskuje Fundacja Owsiaka przez rok czasu od sumy np. 26 min zł? Fundacja ma prawo do przejęcia 5 proc. sumy zebranej na własne potrzeby, to jest telefony, biuro, propagandę i zatrudnienie 8 osób. Wiele lat temu uzyskała pozwolenie MSWiA na powiększenie własnego zysku do 10 proc. od całości! Z 30-35 min dawało to 3-3,5 min na Owsiakową propagandę, czyli więcej od sum przeznaczonej na całą swoją kampanię wyborczą przez partie polityczne. Z tych pieniędzy Owsiak organizuje ponadto letni wielotysięczny spęd anarchistów pod nazwą "Przystanek Woodstock", na którym pijaństwo i narkotyki stanowią tylko zewnętrzną oprawę tej quasi-ideologicznej hucpy. Czy wiedzą o tym ci wszyscy, którzy tak gorliwie popierają dobre serce Owsiaka? Serduszka, dzieci chore, świąteczna pomoc-jakże to wszystko obłudne, grające na wielkich ideałach, a pełne moralnego i ideowego szamba.

   • 4 13

   • Min?

    Zbierają miny? A może je stroją? Lub to może minuty? Stul pysk.

    • 1 1

   • (8)

    Podajesz wiadomości, które wszyscy znają, jako swoje prawdy objawione, ale zapewniam cię, że nie napisałeś nic, czego ludzie by nie wiedzieli. Postaraj się bardziej. I uprzejmie proszę - z wiarygodnych źródeł, nie z żadnego szmatławca pokroju "Naszego Dziennika" czy "Rycerza Niepokalanej".

    • 1 4

    • Michnikowszczyzna to pokaz propagandy i zakłamania owocujący duchową próżnią

     • 1 1

    • (6)

     Michnikowszczyzna to pokaz propagandy i zakłamania owocujący duchową próżnią

     • 1 1

     • (2)

      Kontynuując wyjaśnię, że powyższe to tytuł mojego postu będącego odpowiedzią na post V:)

      Tegoż postu część druga: "Gołym okiem" to widać, że dla ciebie "wiarygodne źródła" to brukowce takie jak GW, Nie czy Fakty i mity, a największymi "autorytetami" są Urban, Michnik, Senyszyn, Palikot, Środa... i "ludzie honoru" tacy jak Jaruzelski, Kiszczak... Chcesz, to słuchaj sobie tych swoich guru, nie polecam.

      • 2 1

      • Część trzecia: Czas na przebudzenie Polaków. Jest ono koniecznym warunkiem, by Polska przetrwała. Musimy na nowo się narodzić! Prawdziwe przebudzenie to proces, który zaczyna się w chwili takich narodzin i trwa przez wiele lat Ale jest światełko.

       • 0 1

      • i Wałęsa - tzw. "wierny Polsce inaczej"

       tego lubię najbardziej !

       • 0 0

     • (2)

      Część czwarta: Masonerii monopol medialny w Polsce się nie udał, jak systematycznie w USA i UE pod szatką poprawności politycznej trwa terroryzm kulturalny stosowany już przez Berię. Na szczęście ktoś stanął terrorystom na drodze, ktoś przeszkadza im w całkowitym opanowaniu dusz ludzkich. W Polsce dzięki Bogu istnieją niezależne media...

      • 0 1

      • (1)

       Część piąta: ...(najbardziej przez masonów znienawidzone to Radio Maryja) wspierane głównie przez tych starszego pokolenia, którzy pamiętają, w jaki sposób specjaliści komunistyczni "poprawiali" myślenie "reakcyjnych" Polaków marzących o niepodległości. Mamy wspomniane przez V:) pisma: "Nasz Dziennik" (codzienna gazeta ogólnopolska, która jest polska nie tylko w sensie kapitałowym) i "Rycerza Niepokalanej".

       • 1 1

       • Część szósta: Polecam także takie gazety jak "Niedziela", "Gość Niedzielny"... może ktoś dopisze godne polecenia mediów polskich tytuły inne. Media te to ewenement w skali Europy. Coś takiego jest tylko w Polsce. Znający realia (że np. ogólnoświatowe media są jak za komuny w tych samych lewackich rękach) nam prawdziwie zazdroszczą.

        • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.