Fakty i opinie

Całe Trójmiasto świętuje z Orkiestrą

Najnowszy artukuł na ten temat

Wolontariusz zgłosił napad, którego nie było

Jak co roku w wielu miejscach Trójmiasta będzie można grać wspólnie z Orkiestrą.
Jak co roku w wielu miejscach Trójmiasta będzie można grać wspólnie z Orkiestrą. fot. Mateusz Ochocki / KFP

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, po raz dziewiętnasty startuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całym Trójmieście w ramach różnych imprez i akcji będzie można wspólnie wspierać tę inicjatywę. W tym roku zbiórka będzie przeprowadzana na rzecz najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla urologii i nefrologii dziecięcej.Jak wspierasz WOŚP?

aktywnie angażuję się w wydarzenia grające razem z Orkiestrą 8%
biorę udział w licytacjach i akcjach na których zbiera się pieniądze na WOŚP 4%
daję określone sumy do puszek 60%
przelewam wybraną kwotę na konto Orkiestry 4%
w ogóle nie biorę udziału w tej akcji 24%
zakończona Łącznie głosów: 428
Główną bazą Orkiestry grającej w Trójmieście będzie tradycyjnie Długi Targ zobacz na mapie Gdańska w centrum Gdańska.

Już od godziny 14 na specjalnie przygotowanej scenie rozpoczną się tam koncerty, które będą przerywane aukcjami i wizytą różnych gości. Zagrają m.in. takie zespoły jak Lipali, Golden Life, Big Day. Po godz. 20 zagra zespół Ira, którego występ zakończy tradycyjne Światełko do Nieba. Po nich na scenę wyjdzie grupa Varius Manx, którzy zagrają finałowy koncert, ze słynnym przebojem "Zanim Zrozumiesz" na zakończenie wieczoru.

Ale to nie wszystko - również o godzinie 14 odbędzie się koncert Orkiestry Oddziału Morskiego Straży Granicznej, a przez cały dzień będzie można oglądać poczynania grupy rekonstrukcyjnej współczesnego Wojska Polskiego, tym razem z umundurowaniem i uzbrojeniem kontyngentu afgańskiego.

Nieopodal pod Zieloną Bramą zobacz na mapie Gdańska odbędą się pokazy ratownictwa - będzie można przejść się na moście linowym lub skorzystać z tyrolki, wykąpać się w suchym skafandrze w Motławie w eskorcie ratowników czy zobaczyć jak pokazy pogotowia ratunkowego. Również nad Motławą w Mieście Aniołów zobacz na mapie Gdańska grać będą trójmiejskie kapele, pomiędzy których występami odbędą się licytacje przedmiotów na rzecz WOŚP - zobaczymy m.in. Miss Hapen, C4030, Main StreamMoongang.

W Gdyni najwięcej będzie działo się w sztabie przy Teatrze Miejskim zobacz na mapie Gdyni. Zobaczymy m.in. Finał Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych Szkół Gdyńskich i pokazy tańca brzucha Szkoły Tańca Belledi, a zakończy je Wielka Orkiestrowa Licytacja prowadzona przez Prezydenta Wojciecha Szczurka. Przez cały dzień we foyer teatru będzie czynny sklepik z gadżetami XIX Finału Orkiestry oraz odbędzie się kiermasz.

Od południa do godz. 15 masa atrakcji będzie czekać także na gości, którzy odwiedzą Klub Marynarki Wojennej Riwiera zobacz na mapie Gdyni (odbędą się tam wystepy lokalnych zespołów wokalnych) oraz Centrum Gemini zobacz na mapie Gdyni, gdzie odbędą się pokazy taneczne i sportowe.

W Klubie Ucho zobacz na mapie Gdyni od godz. 15 do późnej nocy zagra dziesięć zespołów m.in. Absyntia, Marla CingerCall the Fire Brigade, a na Plaży Śródmieście zobacz na mapie GdyniI Zawodach Motocrossowych na specjalnie przygotowanym torze będzie ścigać się 40 zawodników z polskiej czołówki motocrossowej.

Pomoc dla Orkiestry przygotowało także sześć trójmiejskich salonów fryzjerskich - odbędą się w nich licytacje maskotek, a fryzjerzy będą zbierać do puszek, bawić się i pracować na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka. Jednym z najbardziej nietypowych sposobów udziału w WOŚP będzie Pierwszy Trójmiejski Bieg Narciarski, który po godz. 10 wystartuje spod Katedry Oliwskiej zobacz na mapie Gdańska.

Wszystkie informacje o XIX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie na naszym specjalnym serwisie - Trójmiasto WOŚP

Opinie (92) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • zacny cel

  Owsiak może jest i dziwnym człowiekiem, ale ile osób dzięki niemu może żyć... dzięki niemu i dzięki nam, którzy wrzucamy pieniążek do puszki..

  • 54 13

 • Galaretka

  Jesteś naiwna, to jest świetny biznes dla Owsiaka i jego fundacji. Lepiej daj swoje pieniądze do Caritasu, a nie libertynowi "róbta co chceta" Owsiakowi, deprawatorowi młodzieży

  • 11 28

 • Nie bądźmy naiwni

  To jest świetny biznes dla Owsiaka i jego fundacji. Lepiej dać swoje pieniądze do Caritasu, a nie libertynowi "róbta co chceta" Owsiakowi,deprawatorowi młodzieży. Zobaczcie ankietę: 60 % ankietowanych nie bieże udziału w WOSP

  • 25 80

 • Naiwność i łatwowierność

  Owsiakomania to niezły biznes, dobre lody. Zarabiają telewizory i co niektórzy, bo na dobroci naiwnych zarobić można sporo.

  • 26 37

 • przepraszam

  oczywiście : bierze

  • 10 2

 • BZDETOLY

  Dzieki temu moje dzieci przezyly tuz po narodzeniu. Tak mam pocieche a nie grob. Wiecej pokory prosze.

  • 15 6

 • naiwni ?

  a może mam wrzucić ciuchy do pojemników Cartiasu, które lądują w lumpeksach na sprzedaż ? Człowieku, ta ankieta jest na bieżąco analizowana, 60% było ... a teraz schodzi w dół (to na marginesie).
  Owsiak robi coś przynajmniej z pożytkiem, szkoda, że Ty nie masz planu na "pomoc innym".

  • 19 7

 • Pomijając temat czy to świetny biznes czy nie

  z pewnością jest to kolejne wyręczanie państwa z jego obowiązków. Od lat płacę niemal 800!!!pln na piep.ZUS, w razie konieczności leczę się i tak (jak większość pracujących osób) prywatnie. Nie raz słyszę o zabiegach po godzinach w "prywatnych" gabinetach na sprzęcie podarowanym przez WOSP.
  .

  Błędne koło. Sory p.Jurku, grosza nie dam.

  • 40 7

 • juz nie ma innych spraw i problemów w 3-city?

  to panstwo polskie powinno pomagac--a nie jakis OWSIK!--ZAROBI kilka milionów złotych z puszek--a połowa i tak bedzie dla owsika na utrzymanie jego firmy--na samochody i biura i klika domów,luksusowe auta i fundacje! i wycieczki!

  • 21 16

 • Czyli manipulacją i kłamstwem jest że całe Trójmiasto świętuje z Orkiestrą.

  • 12 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.