Fakty i opinie

Przejechał autem przez przejście i celowo potrącił rowerzystę

Najnowszy artukuł na ten temat

Umorzono śledztwo w sprawie celowego potrącenia rowerzysty


Wjechał za rowerzystą na przejście dla pieszych, zmusił pieszych do ucieczki, po czym przyśpieszył i potrącił mężczyznę na jednośladzie. Policja zidentyfikowała agresywnego kierowcę, nie wie jednak, kim był poszkodowany uchwycony na filmie zarejestrowanym przez monitoring.Padłe(a)ś kiedyś ofiarą agresji na drodze?

tak, kilkukrotnie 48%
tak, ale raz czy dwa 28%
nie, nigdy 24%
zakończona Łącznie głosów: 5234
Wszystko działo się 29 września, a zdarzenie zostało uchwycone przez kamery monitoringu. Kierowca volkswagena, który jechał al. Legionów w kierunku ul. Wyspiańskiego, na skrzyżowaniu z placem Komorowskiego celowo skręcił w lewo i wjechał za rowerzystą na wyznaczone przejście dla pieszych, przez co zmusił ich do ucieczki.

Już za przejściem kierowca nie zatrzymał się, przyspieszył i potrącił jadącego przed nim po wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów mężczyznę. Policja ustaliła, kim jest agresywny kierowca, ale nadal nie wie, kim był poszkodowany.

- W związku z powyższym funkcjonariusze szukają rowerzysty, którego proszą o zgłoszenie się do najbliższej jednostki policji. Śledczy zwracają się również z prośbą do świadków tego zdarzenia bądź osób znających pokrzywdzonego o kontakt z prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 58 52 11 538 - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Kierowca został już przesłuchany.