Fakty i opinie

stat

Chcą dobudować dwa piętra w blokach na Morenie

Tak, po nadbudowie o dwa piętra i budowie szybów windowych, miałby wyglądać blok przy ul. Kolumba 5 na Morenie.
Tak, po nadbudowie o dwa piętra i budowie szybów windowych, miałby wyglądać blok przy ul. Kolumba 5 na Morenie. zrzut ze strony LWSM Morena

Spółdzielnia na Morenie ma już nawet wizualizację, jak będą wyglądać bloki po dobudowie dwóch pięter i wind. Władze LWSM Morena, choć złożyły wniosek o wydanie warunków zabudowy, przekonują, że budowa nie jest przesądzona, a to posunięcie ma być początkiem dyskusji z mieszkańcami.AKTUALIZACJA, 25 lipca.
Władze LWSM Morena poinformowały, że w związku z licznymi protestami mieszkańców, wycofują się z planu podwyższania budynków.

Czy stare bloki powinny być podwyższane?

tak, jeśli jest zgoda mieszkańców i nie ma technicznych przeciwskazań

38%

tak, nawet bez zgody części mieszkańców, bo windy to duże udogodnienie

18%

nie, to wiąże się z uciążliwościami przy budowie i może być niebezpieczne

44%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 3071
- Pamiętacie państwo pomysł rozbudowy budynków mieszkalnych w dzielnicy Chełm rodem z filmów Barei? Spółdzielnia mieszkaniowa Morena chyba podchwyciła temat. Z dostarczonego listem poleconym do wszystkich mieszkań w budynku pisma wynika, że inwestycja nie jest na etapie planowania, a realizacji. Szok. Ciężko to w ogóle skomentować - napisał stały czytelnik Trojmiasto.pl.
Pismo dotyczyło bloku przy ul. Powstania Kościuszkowskiego 2 zobacz na mapie Gdańska, ale okazuje się, że tym pomysłem objęte mają zostać kolejne cztery budynki (Powstania Kościuszkowskiego 1 zobacz na mapie Gdańska, Kolumba 5 zobacz na mapie Gdańska, Dobrowolskiego 1 zobacz na mapie GdańskaZwiązku Jaszczurczego 2 zobacz na mapie Gdańska).

Władze LWSM Morena wysłały już do Urzędu Miasta wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Chodzi o nadbudowę budynków o dwie kondygnacje i dobudowę szybów windowych przy każdej klatce.

Zawiadomienie, jakie otrzymali mieszkańcy budynku przy ul. Powstania Kościuszkowskiego 2.
Zawiadomienie, jakie otrzymali mieszkańcy budynku przy ul. Powstania Kościuszkowskiego 2. fot. czytelnik trojmiasto.pl
Przekonują jednak, że to nie oznacza, iż prace ruszą niebawem. Na stronie spółdzielni czytamy:

"Nie podjęto żadnych wiążących decyzji w sprawie nadbudów wraz z budową wind. Po otrzymaniu wizualizacji koncepcji zamierzenia budowlanego zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami w/w budynków w sprawie ewentualnego wyrażenia zgody na przeprowadzenie powyższego przedsięwzięcia".
Czytaj też: Podwyższanie bloków to nie nowość

W środę wieczorem odbędzie się wybór nowego prezesa LWSM Morena. Dlatego pełniąca jego obowiązki Marzena Roszkowska, oddelegowana do tej roli z rady nadzorczej, nie chce udzielać żadnych informacji na ten temat.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (391)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.