Fakty i opinie

Chcą zwiększyć prędkość tramwajów na Stogach. Z 5 do 10 km/h

Tramwaj jadący przez Stogi będzie kursował szybciej - w sierpniu zamiast do 5 km/h rozpędzi się do 10 km/h.
Tramwaj jadący przez Stogi będzie kursował szybciej - w sierpniu zamiast do 5 km/h rozpędzi się do 10 km/h. czytelnik/trojmiasto.pl

Tramwaje przez StogiMapka mają pojechać szybciej - według planów urzędników składy poruszające się po terenie budowy od 3 sierpnia będą mogły zwiększyć prędkość z 5 km/h do 10 km/h. Ograniczenie na odcinku między ul. SkibyMapkaKrucząMapka argumentowano względami bezpieczeństwa.Czy zwiększenie prędkości tramwajów na Stogi wpłynie na komfort pasażerów?

tak, zdecydowanie 41%
nie, myślę, że taka zmiana prędkości będzie średnio odczuwalna 46%
trudno powiedzieć, nie korzystam z komunikacji miejskiej 13%
zakończona Łącznie głosów: 899
O powolnych tramwajach kursujących przez centrum Stogów poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Miejscy urzędnicy - w odpowiedzi na nasze pytania - potwierdzili, że składy zwalniają na trasie do 5 km/h z powodu wciąż trwającego w okolicy remontu.

- Linia tramwajowa na Stogach funkcjonuje na czynnej budowie. Ograniczenie prędkości wprowadzono ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców przechodzących przez tymczasowe przejścia oraz pracowników pracujących przy czynnym torowisku - powiedziała Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska
Urzędnicy planują, że tramwaje między ul. Skiby a Kruczą pojadą nie 5 km/h a 10 km/h.
Urzędnicy planują, że tramwaje między ul. Skiby a Kruczą pojadą nie 5 km/h a 10 km/h. graf. trojmiasto.pl
I choć ograniczenie prędkości obowiązywać będzie do ukończenia prac przy inwestycji, które planowane jest na przełom lata i jesieni 2020 roku, urzędnicy planują, że od 3 sierpnia składy między ul. Skiby a ul. Kruczą pojadą o sto procent szybciej.

Agnieszka Zakrzacka z DRMG poinformowała, że wykonawca robót złożył projekt zamiennej organizacji ruchu mający na celu zwiększenie prędkości tramwajów jeżdżących przez Stogi.

- Obecnie trwają czynności formalne mające na celu akceptację projektu przez komisję ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego i zwiększenie prędkości tramwajów zostanie wprowadzone najszybciej jak to możliwe - mówi urzędniczka.
Konrad Marciński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni potwierdza, że w czwartek odbyło się posiedzenie komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego.

- Rozpatrywany był projekt zwiększenia prędkości tramwajów jeżdżących przez Stogi. Komisja rozpatrzyła go pozytywnie, w związku z czym tramwaje będą mogły tam jeździć z prędkością 10 km/h - poinformował Konrad Marciński.

Tramwaj na Stogi wrócił po dwóch latachPrzypomnijmy: Pierwsi pasażerowie przejechali odremontowaną trasą tramwajową na Stogi we wtorek, 30 czerwca. Po blisko dwóch latach przerwy mieszkańcy okolicy i turyści mogą skorzystać z kursujących tam linii 8 i 9.

Odremontowana linia tramwajowa na Stogi ma około 3,7 km podwójnego toru. Na trasie jest siedem przystanków.

Rozkłady ZTM w GdańskuLinię zaprojektowano na prędkość 50 km/h. Testy, które przeprowadzone zostały przed uruchomieniem tramwaju, potwierdziły możliwość poruszania się pojazdów z wyższą prędkością, niż zaplanowana.

Opinie (212) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.